• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2859

Nowa świetlica w Ludwikowie

Mieszkańcy Ludwikowa mogą już cieszyć się z nowej świetlicy wiejskiej. Wczoraj nastąpiło oficjalne otwarcie i poświęcenie budynku.

Świetlica wiejska w Ludwikowie powstała już w latach 80-tych. Wybudowano ją w czynie społecznym z inicjatywy długoletniego sołtysa wsi Ludwikowo Stanisława Cytlaka. Przez lata odgrywała ona rolę centrum życia społecznego wsi. W budynku znajdował się sklep, działało KGW, organizowano imprezy okolicznościowe.

Z czasem budynek przestał pełnić swoją funkcję, a życie społeczne zamarło.

Mieszkańcy postanowili ponownie ożywić to miejsce. Stworzyli grupę odnowy miejscowości, gdzie za główny cel przyjęto stworzenie bezpiecznego i dobrze wyposażonego miejsca, w którym mieszkańcy wsi będą mogli wspólnie spędzać czas. Teraz można powiedzieć, że osiągnęli założony cel.

Dzięki wójtowi gminy Przemysławowi Majchrzakowi obiekt został przebudowany. Dużą rolę odegrał też środki zewnętrzne, które udało się pozyskać z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w ramach zamówienia pn.: "Przebudowa świetlicy wiejskiej w Ludwikowie".

Wartość inwestycji wyniosła 559 194,81 zł w tym dofinansowanie w wysokości 355 815,00 zł.

W ramach projektu wykonana została kompleksowa przebudowa budynku w ramach istniejącej bryły, wykonano również ogrodzenie, ścieżki z kostki betonowej, nawierzchnię z piasku, instalacje, zamontowane zostały elementy małej architektury — urządzenia zabawowe, ławki, kosze na śmieci, urządzono zieleń. Budynek został kompleksowo wyposażony w niezbędne meble i urządzenia. Do ogrzewania budynku i zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową posłuży innowacyjna instalacja powietrznej pompy ciepła.

Przebudowa trwała od marca do lipca br. a wykonał ją Zakład Elektroinstalacyjny i Ogólnobudowlany Zbigniewa Smolińskiego.

W uroczystym otwarciu świetlicy w Ludwikowie uczestniczył Krzysztof Paszyk, poseł na Sejm RP, Jarosław Maciejewski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, starosta wągrowiecki Tomasz Kranc, radni powiatowi i oczywiście mieszkańcy wsi Ludwikowo z sołtysem Arturem Politowskim na czele.

Po uroczystym poświęcenie i przecięciu wstęgi wszystkich zebranych zaproszono na poczęstunek.


Komentarze   

Janowy
-3 #6 RE: Nowa świetlica w LudwikowieJanowy 2019-10-29 12:32
Ciekaski - tutaj masz co twoi "szamani" odwalają:"...Wt orek, ok. godz. 17.00, Raszyn. Do luksusowego samochodu Artura W. podchodzi Serbie B, który wrzuca PRZE otwarte okno reklamówkę z 200 tysiącami złotych. . Panowie rozchodzą się bez słowa. Artur W. jedzie kilka ulic dalej, wprost do garażu swojego teścia. Biznesmen wyrusza do Warszawy. Wchodzi do restauracji „Menera”. Tam zatrzymują go funkcjonariusze CBA. Artur W. zatrzymany został w garażu teścia.

Gigantyczna łapówka nie jest przypadkowa. Ze wstępnych informacji, do których dotarł portal wPolityce.pl wynika, że Artur W. miał za nią pomóc biznesmenowi w wielkiej inwestycji przy ul. Łopuszańskiej w Warszawie. Wsparcie wpływowego polityka PO w Warszawie było mu niezbędne. Z naszych informacji wynika także, że panowie znali się już wcześniej. Czy burmistrz Włoch „pomagał” deweloperowi przy innych inwestycjach? Śledczy badają i tę hipotezę.

Sam Artur W. to szara eminencja warszawskiej Platformy Obywatelskiej. Mając zaledwie 35 lat kierował wielką spółką „Naftor”, która zajmowała się ochroną mienia wielkich spółek paliwowych. Był też skarbnikiem PO na Ochocie. Z naszych informacji wynika, że przeprowadzona ze szwajcarską precyzją operacja CBA, pod nadzorem prokuratury, może być początkiem większej afery, w której zamieszani są urzędnicy, politycy PO oraz biznesmeni.


Burmistrz w zamian za łapówki wydawał decyzje administracyjne , korzystne dla dewelopera, dotyczące warunków zabudowy. Podejmował się także załatwiania podobnych decyzji w innych, warszawskich urzędach. Z ustaleń śledztwa wynika, że była to już najprawdopodobn iej kolejna transza przyjęta przez urzędnika. Funkcjonariusze przeszukali gabinet burmistrza i siedziby firm należące do biznesmena. Tam zabezpieczono dokumentację, nośniki danych i kopie binarne, które będą stanowić dowody w sprawie. Mężczyźni trafili do Prokuratury Okręgowej w Warszawie...." Pensja im nie starcza. Ten dmuchany Banas to świety jest przy tych POwałkach. Najciekawsze jest, ze w tej warszafce nawet teraz nie bpją sie kraść. Szok!
Janowy
-3 #5 RE: Nowa świetlica w LudwikowieJanowy 2019-10-29 12:21
Ciekawski - fatyguj sie, fatyguj szybciutko wypierdku Jachiry i Wielgus. Fakty są takie - mnie ci szamani i czarodzieje nic nigdy nie zrobili, niczego nie zabrali. Złotówki nawet. A oni składają sie na klimat tego wspaniałego kraju a nie bandy pedalskie włóczące sie po ulicach z teczowymi szmatkami. W dodatku mogę na nich bekarnie napluć, naublizac - tak jak to robią tacy "bohaterzy" jak ty. A tobie? Zabrał ci ksiądz kiedyś coś? Do koscioła nie chodzisz na pewno to na nawet na tace nic nie wrzucasz ... Ale ci panowie w garniturkach biorą pensje o jakich normalnym ludziom się nie sni i co - nie bawią sie w szamanów? Taki Owsika, Nergal nie są szamanami? Sprzedającymi swoje "zyciowe rady" i zasady? A powiedz troche prawdy takiemu Owsikowi czy innemu lewackiemu guru - z sadu nie wyjdziesz. Tak jak to zrobił Owsik wytaczając process blogerowi za zasadne pytania (z tym, ze naciął się tutaj strasznie bo bloger majtki mu z tylka sciagnał pieknie).
A co do kosztów renowacji tej swietlicy - nie trezba dowodów tylko nieco znajomości realiów i cen. Widzę, ze tego w ogóle ie masz.
Ciekawski
0 #4 Do JanowyCiekawski 2019-10-29 11:54
Rozumiem, ze wiesz doskonale, ze pasibrzuch nic nie wzial?
Poza tym - dlaczego jacys szamani, czarodzieje i inne stwory sa potrzebne w kazdym takim miejscu?

Jesli masz dowody na przestepstwo, lub podejrzewasz przestepstwo - masz obowiazek zgloszenia go do prokuratury.
Zakladam, ze masz, w zwiazku z tym prosze to niezwlocznie zglosic, jesli nie - ja sie pofatyguje na komende policji, zeby ustalic twoje dane i zglosic mozliwosc popelnienia wykroczenia poprzez zatajanie wiedzy o mozliwym popelnieniu przestepstwa.
Janowy
-7 #3 RE: Nowa świetlica w LudwikowieJanowy 2019-10-28 13:24
Ciekawski - nie wzial ani grosza. Wsadzisz teraz swoja głowe w swoja d...e za debilne pytanie. Wiecej kosztowało paliwo na przywiezienie tych wszystkich oficjali w garniturkach na tą "inwestycję" Ja to bym lepsiej zapytał kto najwięcej na niej sie obłowił - 560 tys za ten barak? Spytaj sie ludzi ktorzy zajmuja sie budową, to ci powiedzą ile to byłoby warte w takiej wioseczce w normalnych cenach. Pasibrzuch na pewno nie ugrał tutaj niczego ...
Ciekawski
+7 #2 Ile wzial pasibrzuchCiekawski 2019-10-28 11:33
Ile trzeba bylo zaplacic pasibrzuchowi za wypowiedzenie kilku zaklec i machniecie miotla umoczona w posolonej wodzie? :)
Z czyich srodkow zostaly wyasygnowane te pieniadze?
Czy pasibrzuch daje gwarancje czy trzeba co roku rzucac nowe zaklecia?
Ola
+13 #1 RE: Nowa świetlica w LudwikowieOla 2019-10-27 14:34
Dzięki Wójtowi 😂 czy on tonz własnych środków wybudował? 😂😂😂

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.