• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 3245

Zaprotestują przeciwko kurnikom

W poniedziałek 4 listopada o godzinie 14:00 na wągrowieckim Rynku odbędzie się protest przeciwko budowie kurników w miejscowości Bracholin.

W miejscowości Bracholin i Werkowo prywatny inwestor zamierza postawić kurniki. Mieszkańcy Bracholina i ościennych miejscowości nie zgadzają się na inwestycję. Organizatorzy pikiety przestawią swoje obawy i spostrzeżenia związane z przemysłową produkcją drobiu.

Około godziny 14:45 uczestnicy przejdą pod Urząd Gminy Wągrowiec, bo inwestycja i jej finał w dużym stopniu zależy od wójta Przemysława Majchrzaka, to on może zablokować planowaną budowę kurników.

Zakończenie pikiety planowane jest na godzinę 16:00. Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby, dla których ważny jest stan ekologi w powiecie wągrowieckim.

Komentarze   

das
-1 #37 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomdas 2020-03-03 00:09
Teraz jak pan Kopydłowski kupił działki od PKP to zapewne kurniki postawi w Wrc koło wieży ciśnień .
Yyy
0 #36 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomYyy 2019-11-07 23:15
A czy to jest pewne, że w tych "wielkich"ferma ch same antybiotyki? Tak się ludzie nauczyli i takim argumentem ciągle się posługują. Teraz się od tego odchodzi, zwierzęta z takich ferm są sprawdzane właśnie pod tym kontem, a nie tak jak nie jeden rolnik, zdycha świnia czy krowa to szybko zastrzyk i na rzeź, żeby nie zdążyła zdechnąć i.zeby nie stracic. Ale który się do tego przyzna? A już z tą atrakcyjnością tych wiosek przestancie,bo na prawdę, jest co zwiedzać. Zarośnięte jezioro
Yyy
+2 #35 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomYyy 2019-11-07 23:08
Panu O. już czaś podziękować
Aleks. Olejniczak
-13 #34 Zaprotestują przeciwko kurnikomAleks. Olejniczak 2019-11-06 01:45
Zaraz, zaraz kolego z Bracholina Olejniczak to prawda, że potrafi krzyczeć ale i potrafi w sposób cywilizowany wiele spraw bardzo ważnych załatwiać - przykład ubojni tu przy Wągrowcu, Rawiczu i dalej pod Szczecinem. Wychodził ktoś z pikietą. Nie. Udało się.Udało. To tylko jeden z przykładów dla tego środowiska. Pytam się dalej - czy ktoś z Was z Werkowa, Bracholina, Kiedrowa i oczywiście Łekna w tej sprawie zwrócił się do mnie - Olku pomóc nam bo ....... ? Nikt. A Rgielsko daleko to od Bracholina. Dla Waszej świadomości Olejniczak jest przeciwny wszelkiej maści tak wielkich śmierdzieli i trucicieli tak środowiska jak i ludzi. Przeciwko tak potężnym fermom hodowlanym na sterydach i antybiotykach / Linkomycyna w hodowli/, sieciom wielkopowierzch niowym /markety/ spalarni itp. Olejniczak nie zaopatruje się w biedronkach, Kauflandach, Lidlach i wielu innych. Jest świadomy w obawie przed nieproszonym /LOKATOREM /do organizmu. Oby wszyscy mieli tą świadomość nie było by czegoś takiego. Tego oporu przeciwko takim poczynaniom. Tak - nie bez winy są urzędnicy szczebla ponad gminnego. Bo tam zapadają wszelkie decyzje. Wójt /Burmistrz/ to ostatnie ogniwo - musi bo takie mamy prawo. A stanowienie prawa zaczyna się od wyborów gdzie idziemy głosować nogami nie rozumem. Zobaczmy ile błędów jako społeczeństwo popełniamy. Do niezwiązanych z rolnictwem nie zazdrośćmy chłopu bo on ma najgorzej a najlepiej na tym całym interesie wychodzą wszelkiej maści pośrednicy żerujący na chłopskim grzbiecie. I mamy tego kolejny przykład kurników. Jest wiele przykłaów na które służę dowodami. Potężna afera,która nie może ujrzeć światła gdzie rolników i samorządy gmin oraz fundusze promocji okradziono na wiele set mln zł niezgodnie z prawem. Kolejne pytanie: mamy Organizacje Związków Zawodowych Rolniczych? A mamy. A gdzie są ROLNICY i co chcecie ugrać, gdzie jesteście? Nie ma Was!!! AGROUNIA? Olejniczak jako prezes GZRKiOR i członek władz KZRKiOR załatwiał tam w Warszawie z Wladkiem Serafinem na którego tak dzisiaj chłopi plują. Człowiek nie jest niczemu winny. A Panie z Kół Gospodyń Wiejskich - gdzie jesteście? Ja robiłem i robię to wszystko przeciwko złu społecznie ponosząc duże koszty. Telewizja, która kręciła sceny w naszym gospodarstwie, to po to aby pokazać jak się produkuje zdrową żywność tam na polu na małym obszarze w zgodzie z naturą. Nie zrobi tego ten kto uprawia dziesiątki hektarów truskawki, cebuli, marchwi i innych warzyw.
Koko
+7 #33 LokalizacjaKoko 2019-11-05 18:12
Dokładnie jaka lokalizacja, jaka odległość od domostw? Bo kręcicie afere a żadnych konkretów
Rana
-12 #32 przeciw kurnikomRana 2019-11-05 15:16
Ludzie powinni być solidarni z tymi, którzy mają odwagę protestować! Dzisiaj ich boli ale jutro może zaboleć ciebie! Pomysły inwestorów zawsze służą najpierw ich własnym interesom. Dlatego trzeba czasem powiedzieć NIE bo za chwilę pojawi się kolejny pomysł, który dotknie innych lub wszystkich!
STACHU
+1 #31 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomSTACHU 2019-11-05 07:25
@ Marysia
Zamów sobie w KFC bułkę z panelem fotowoltaicznym :) smacznego
wacek
-8 #30 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomwacek 2019-11-04 21:10
Kto jest inwestorem ?
Edek
+16 #29 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomEdek 2019-11-04 19:38
A najbardziej żałosne że na pikiecie nawet człowiek, który powinien wspierac i pomagać rolnikom ze względu na swoją pracę, a może tak czas już na emeryturę
Edek
+13 #28 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomEdek 2019-11-04 19:36
Ta pikieta to śmiech na sali
Ola
+3 #27 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomOla 2019-11-04 19:35
W Mieścisku nikt nikogo nie wyrzucił, postępowanie toczy się dalej, pewnie też będą wybudowane, kwestia czasu.
Brzeczyszczykiewicz
-6 #26 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomBrzeczyszczykiewicz 2019-11-04 17:26
Precz z masową produkcją,bo to nie hodowla ,zdrowie mięso to to nie będzie.
Jorek
+10 #25 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomJorek 2019-11-04 15:47
Będą mieć wszystkie zgody środowiskowe to postawią w jednej lub drugiej lokalizacji. Takie mamy prawo a w Miescisku papiery na budowę nadal są w gminie choć ostatnio zasłyszałem że m być jednak chlewnia
Jan Paweł
-12 #24 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomJan Paweł 2019-11-04 15:45
Widzę że najwięcej wypowiadają się mieszczuchy,
A jakoś spalarni śmieci nie chcieli!!!!
Do Dami
-7 #23 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomDo Dami 2019-11-04 12:09
Osady z oczyszczalni ścieków dla uswiadomienia także trafiają na pola uprawne 👍 ciekawe , jak z tych ferm bedzie usuwany pomiot to i możliwe że do Wągrowca doleci...a wtedy znowu będzie narzekanie...al e na kogo? No na rolników bo juz nikt nie będzie pamiętał że ktoś sie przeciwstawial. Tak źle i tak nie dobrze....
Marysia
+4 #22 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomMarysia 2019-11-04 12:05
Nikt nikomu nie zazdrości, gdyby inwestor przeznaczył działki na np farmy fotowoltaiczne jak w Rgielsku to ani by nie bylo smrodu ani zanieczyszczeni a srodowiska. A i dochodowy to jest interes. Nikt wtedy by nie protestował ba! Dodatkowo to jest rozwiazanie proekologiczne!
Janowy
-16 #21 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomJanowy 2019-11-04 11:51
Damian - a te osady z szamba, z oczyszczalni to gdzie ląduja finalnie? Jak myslisz? Stęzone ...
Ja nieraz widziałem je wywozone na pola I to blisko Wągrowca. Gnojowicę od zwierzat tez powinni do kanalizaxcji spuszczać? Przecież tam tez pełno chemi (jak myslisz, czym się dziś zywi zwierzęta i gdzi eto ląduje finalnie?). Jesli chcesz myslec o srodowisku to zacznij od podstaw - producentów. Jedno auto ale zrobione tak, ze satrca na 30-40 lat, jeden smatfon starczający na 10 lat, zero opakowan z folii na zywności w marketach, itd. Tutaj jest wytwarzany anjwiększy syf, tutaj najbardziej obciąża się srodowisko a nie szambo rolnika na jego polu. Z tym sobie natura z łatwościa poradzi (tym bardziej, ze wszelkie proszki, płyny do naczyń są w założeniach 100% biodegradowalne )
Dami
+22 #20 Smród od g-ienDami 2019-11-04 11:04
Piszecie o ekologii, smródzie, a sami rolnicy zamiast podłączyć się do kanalizacji wywożą szambo na pola, gdzie tu ekologia, tam poza delikatnie mówiąc kałem jest masa chemii używanej w domu (proszek do prania, płyny do płukania, mycia, itp.) i oni mówią o ekologii, tylko wtedy gdy sąsiad się rozwija i rozszerza działalność, typowa zazdrość, która nie ma nic wspólnego z walką o środowisko. A wracając do szmba które wywożą na pola to powinien być obowiązek podłączenia się do kanalizacji. Nawet sami sołtysi tak robią i jakoś nie szkoda im środowiska.
Matizmiasta
+13 #19 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomMatizmiasta 2019-11-04 10:35
@Jola Po co mają się mijać skoro nie ma do czego dojeżdżać?
Był by taki problem to zaraz inwestor byt się postarał o drogę, tak wolny rynek działa Pani szanowna
Do Janowy
-9 #18 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomDo Janowy 2019-11-04 10:19
Uważam,ze gdzieś te kurniki muszą być stawiane. Nie rozumiem protestów gdy buduje się je na wsi. Ale to nie powód aby protestujących obrażać
Janowy
+16 #17 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomJanowy 2019-11-04 10:07
tak dac bambrom traktory z klimatyzacją i niech strajkują ,bo to tylko tym leniom najlepirj wychodzi !
Ciekawski
+18 #16 Polski rolnik to buc.Ciekawski 2019-11-04 09:18
Kury z ksiezyca. Swinie z Marsa. Krowy z Wenus.

Ludzie, gdzies trzeba te kurniki stawiac, albo przestawic sie na diete wegetarianska / weganska. Polska jest stosunkowo gesto zaludniona - patrzac na dane dotyczace gestosci zaludnienia jestesmy na szarym koncu, ale prosze mi wskazac w naszym regionie (Wielkopolska) miejsce, gdzie w promieniu 15-20 km nie byloby jakiejs wioski. Jesli takie miejsca sa, to ani spolki energetyczne, ani wodociagowe nie doprowadza potrzebnej infrastruktury.
Wiec gdzies trzeba te kurniki postawic. Nie podoba sie na wsi - wyprowadz sie do miasta. Plac 3x wiekszy podatek od nieruchomosci, wyzsze ubezpieczenie samochodu (bo jednym z faktorow ryzyka jest wielkosc miejscowosci, w ktorej auto jest zarejestrowane) ...

Wielka gora krowiego i swiniskiego obornika przy kazdym gospodarstwie nie przeszadza?
To nie o to polskiemu rolnikowi chodzi, zeby jemu bylo lepiej. Ale zeby innemu czasem lepiej nie bylo.
Jola
+17 #15 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomJola 2019-11-04 08:57
Matizmiasta jaki rozwój infrastruktury jak w Bracholinie dwa tiry z dostawy do fermy się nie miną?
Ania
-7 #14 Kasa się liczy kotki puszysteAnia 2019-11-04 08:56
Pobudują co będą chcieli bo gmina nie ma pomysłu i planu zagospodarowani a.Wg ich polityki teraz można budować co się chce i gdzie się chce nawet w centrum miejscowości. A jeśli chodzi o mieszkańców to jak się mieszka na wsi to trzeba mieszkać w syfie, błocie i gnojowicy. Pier.. o infrastrukturze to bajki każdy oracz wymyśla sobie inwestycje bez kombinowania, przy drodze bez kłopotliwych dojazdów i stref ochronnych - tak jest taniej i tym bardziej jak sam mieszka gdzie indziej.Można tak pisać bez końca tylko to i tak nie trafia do tych makówek które o wszystkim decydują.
Mieszczanin
-7 #13 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomMieszczanin 2019-11-04 08:51
Do Bracho-lin ja dodam tylko że ten sam inwestor planuje mieć kurniki w Rakowie (tam już jest coś wybudowane) Bracholinie i Werkowie. Wszystkie miejscowości blisko więc uciążliwości się kumulują. Jestem za protestem tych mieszkańców. Trzymam kciuki
Matizmiasta
-14 #12 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomMatizmiasta 2019-11-04 08:38
Zasadniczo powstanie takiego przedsięwzięcia wiąże się z rozwojem infrastruktury transportowej, większymi wpływami do lokalnego budżetu co przekłada się na ogólną poprawę rozwoju i jakości życia. Bez takich inwestycji nasz kraj się nie będzie rozwijał, nie będą powstawać nowe miejsca pracy, na co ludzie w końcu zaczną narzekać (rynek pracy ponownie zmierza ku rynkowi pracodawcy). I tak jeszcze od siebie do rolników... Hmm, wasza gnojowica wylewana na pole też fiołkami nie wania, a już na bank w wody gruntowe nie leci, tak więc ogólnie to polecam patrzeć na otoczenie z perspektyw, a nie tylko na czubek własnego nosa. Pozdrawiam.
Bracho-lin
-6 #11 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomBracho-lin 2019-11-04 08:36
RADEK nikt!!!! to ty mało wiesz już ludziom nie chce się walczyć z gminą. Ochodza, Łaziska, Werkowo, Kobylec. Jest jedną osoba i tego nie przeszkoczysz. Z Mieściska wyoierdolili to dziadostwo i kurników nie ma, u nas odwrotnie. Pytałeś o Kobylec to przyjedź osobiście tylko jestem w porze letniej także jestem rolnikiem ale to w głowie się nie mieści, na pola w okolicy jeziora jak wylewają legalną niby gnojowke, jeśli mieszkasz w Kobylcu to przecież sam musisz czuć co jest wylewane na pola kilka lat temu i były gazety i tv kilka lat temu próbki brali i pajace udawali i co i jajco syf, smród. Oczywiście ten co ma widzieć nie widzi. Jestem przeciwny takim inwestycją w pobliżu siedlisk ludzkich.
Zenek
+8 #10 OburzeniZenek 2019-11-04 07:43
Ale was już wali na głowę będziecie teraz o wszystko wychodzić na ulicę w ochodzy i w Łaziskach jest i nikt nie narzeka wy do lasu się przeprowacie a nie do wioski wam zaraz zwierzyny będą przeszkadzać z lasu
Oni
-6 #9 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomOni 2019-11-04 07:20
A w Werkowie to już nie można spokojnie żyć? I nie jeden kurnik a 10 i to jakich gabarytów...
Gosc
-7 #8 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomGosc 2019-11-04 07:16
No właśnie nie tylko te "mieszczuchy" ale i też rodowici rolnicy z dziada pradziada. Tu nie chodzi tylko o fetor z tych ferm! Ale o zanieczyszczeni a i degradacje wody, gleby i powietrza.
STACHU
+14 #7 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomSTACHU 2019-11-04 07:16
W Werkowie oburzeni, że ma powstać duży kurnik ... no śmiech na sali.... Gdyby jeszcze były tam jakieś walory turystyczne to można zrozumieć oburzenie
Jastary
+17 #6 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomJastary 2019-11-04 07:03
A kur... gdzie te farmy mają powstawać? W centrach miast? To nie rolnicy protestują, ale mieszczuchy, którzy pobudowali się na wsi i myślą, że będzie tak jak w mieście. Wszystko im przeszkadza. Trzeba było kupić w mieście działkę za 3 razy więcej i się pobudować, a nie kombinować, a teraz protestować. To jakaś MASAKRA.
Radek
-13 #5 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomRadek 2019-11-04 05:51
Niech wypowiedzią się mieszkańcy Kobylca o utrudnieniach mieszkania w ich sąsiedztwie jest farma od dziesięcioleci jakoś nic nie słychać o prubie zamkniecia tej farmy sam niewiem co myśleć.
Andrzej23
-18 #4 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomAndrzej23 2019-11-03 23:51
A ciekawe co będziecie jedli mieszczuchy bez takich farm? Kurczak nie jest z biedronki!
Ekwrc
+6 #3 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomEkwrc 2019-11-03 23:03
Pracy u nas nie brakuje,a inwestycję ktòre mogą uprzykrzyć życie mieszkańcom lub zagrozić środowisku nie są wskazane.
Szkoda,że tak mało info o tym jakie zagrożenie to niesie.
Bracho-lin
+5 #2 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomBracho-lin 2019-11-03 22:32
Wszystko zależy od jednej osoby, wiadomo kogo. Ciekawe czy Pan Olejniczak tak jak na spalarnie krzyczał najgłośniej w Pietraku, teraz też jego głos będzie nad wszystkimi i sprzeciwi się wiadomo komu/sąsiadowi.
wacek
+16 #1 RE: Zaprotestują przeciwko kurnikomwacek 2019-11-03 22:18
Rolnicy byli z nami przeciwko spalarni , to pomóżemy im teraz

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.