• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 3340

50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w Gołańczy

Mieczysław Durski, burmistrz Gołańczy przekazał gołanieckiej parafii dotację w kwocie 50 tysięcy.

Dzisiaj burmistrz Mieczysław Durski podpisał umowę z ks. proboszczem Romanem Lidzińskim w sprawie przekazania przez miasto i gminę Gołańcz dotacji dla parafii w Gołańczy w kwocie 50 000,00 zł.

Pieniądze zostaną przeznaczone na remont wnętrza kościoła pw. Św. Wawrzyńca w Gołańczy. Wyremontowane zostanie sklepienie nawy głównej i dwóch naw bocznych, a także odrestaurowane zostaną malowidła, które znajdują się na transepcie kościoła i w prezbiterium.

Komentarze   

Janowy
-2 #52 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyJanowy 2019-11-13 17:48
Golem - "o maj god" (ze uzyje twojego angielskiego klasy "hejter") - własnie poczytałem sobie jak twoja obronczyni praworzadnosci, Gersdorf (prawdziwie Polskie nazwisko - jak Thun) sra na Polskę:
"...Niemcy krajem, w którym prof. Małgorzata Gersdorf, I Prezes Sądu Najwyższego bardzo lubi atakować polski rząd i demokratyczny wybór polskiego społeczeństwa. Tak było i tym razem, gdy kilka dni temu odbierała w Bonn „Międzynarodową Nagrodę Demokracji” (Der Internationale Demokratiepreis Bonn). Pani prezes mówiła więc o niekonstytucyjn ości wielu polskich instytucji i sugerowała, że w Polsce panoszy się system autorytarny. Oklaskiwana przez niemieckie elity musiała być z siebie bardzo zadowolona.
" ..Dziś przychodzi mi przyjąć od Państwa nagrodę, którą odbieram nie tyle w swoim imieniu, ale w imieniu polskiego społeczeństwa oraz wszystkich sędziów w Polsce, którzy mimo mowy nienawiści, ograniczania ich praw, niekonstytucyjn ych zmian w wymiarze sprawiedliwości , w tym w zakresie dotyczącym ich odpowiedzialnoś ci dyscyplinarnej, niestrudzenie stoją nad straży rządów prawa, praworządności i ochrony praw człowieka. Mówię o tym w sytuacji, gdy w Polsce w ostatnich czterech latach doszło do bardzo istotnej ingerencji w dotychczasowy kształt wymiaru sprawiedliwości.
– mówiła prezes Gersdorf.
Zmiany, które nastąpiły niewątpliwie podważają zasadę rządów prawa. Mówię o tym nie dlatego, że chciałabym zwrócić uwagę na sytuację sędziów w Polsce, chociaż jest to również bardzo ważne. O wiele bardziej istotna jest konieczność ochrony praw i wolności jednostek przez zagwarantowanie im prawa do niezależnego, bezstronnego i niezawisłego sądu. Jest bowiem oczywiste, że tak istotna ingerencja w wymiar sprawiedliwości stwarza ogromne ryzyko naruszania praw człowieka. Pozbawienie sędziów ustawowych gwarancji niezawisłości, a sądów niezależności, sprawia, że ochrona praw jednostki może stać się pozorna. Z kolei, gdy ochrona praw jednostki staje się pozorna, praworządność staje się iluzją.
– mówiła prezes Małgorzata Gersdorf.
Małgorzata Gersdorf pozwoliła sobie nawet na sugestię, w której porównała sytuację polityczną i działania rządu PiS do nazistowskiego reżimu w hitlerowskich Niemczech!
Nie muszę Państwu, zwłaszcza tu w Niemczech tłumaczyć, do jakich skutków ustrojowych może prowadzić instrumentalne spoglądanie na prawo oraz wybory. Doświadczenie lat 30 ubiegłego wieku nauczyło nas wiele. Dziś powstaje pytanie, czy potrafimy wyciągnąć z tego wnioski. Zastanówmy się zatem, jaka jest relacja pomiędzy demokracją, rządami prawa, zasadą podziału władz oraz pozycją władzy, którą reprezentuję – to jest władzy sądowniczej. (…). Ostatnie cztery lata to systematyczne niszczenie autorytetu i szacunku do wymiaru sprawiedliwości.
– stwierdziła w trakcie wykładu.
Niestety, wobec delegitymizacji Trybunału Konstytucyjnego na skutek wątpliwości co do jego obsady oraz praktycznie, zaprzestania przez niego realizacji swoich ustrojowych funkcji, większość parlamentarna ponad konstytucyjne ramy prawne postawiła realizację celów politycznych, zmierzających w pierwszej kolejności i przede wszystkim, do całkowitego podporządkowani a władzy sądowniczej pozostałym władzom.
– narzekała I Prezes Sądu Najwyższego.
Laureatka niemieckiej nagrody wymieniała też instytucje, które nie służą dziś praworządności w Polsce i narysowała ponury obraz niszczenia tych instytucji przez rząd Prawa i Sprawiedliwości . Chwaliła też Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, Komisję Wenecką i oczywiście Komisję Europejską.
Można odnieść wrażenie, że przez ostatnie czerty lata doświadczyliśmy życia w ustroju, który można określić jako autorytaryzm wyborczy – za fasadą wolnych wyborów kryje się forma rządów prawem (ang. rule by law), a nie rządów prawa (ang. rule of law).
– stwierdziła...."
Golem - pieknie co? Na pewno podba ci sie takie obsrywanie Polski przez twoje "elity"? Po raz juz kolejny. Sramm na takie szmaty I gardze nimi. Wiecej szacunku ma u mnie zul na ulicy ...A moze nam napiszes, ile to "sendziof" PIS zapuszkował do tej pory...? Albo emerytury pozabieral czy w inny sposob skrzywdził? Aaaa - czekaj - kazał im sie majątkowo oswiadczyć - o to pewnie głównie chodzi.
Janowy
0 #51 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyJanowy 2019-11-13 15:55
A jkaie to byłu te "kuksusowe " samochody dla Rydzyka, tak z ciekawosci spytam wielbiciela Tulejów i "roztargnionych sędziów"..?
hirek
-1 #50 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w Gołańczyhirek 2019-11-13 11:48
Poziom sądu i Golema na równym poziomie bo obaj uwierzyli w 113 letniego staruszka Tereaz się nie dziwie że PO wydłużyło wiek emerytalny
Golem
+4 #49 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyGolem 2019-11-13 02:26
Janowy - tak spaprała komisja Jakiego doniesienie do sądu, że nawet sąd nie dał wiary jego argumentom na temat 113-to latka, a oczekujesz że ratusz w Warszawie miał odmówić nowemu spadkobiercy zgodnie z prawem. Przypominam, że sądy w Polsce opierają się na Kodeksie Postępowania Karnego lub na podstawie Kodeksu Postępowania Administracyjne go. Poza tym Jaki wiedział, że spaprał sprawę reprywatyzacji, nie było podstaw prawnych, aby się do czegoś przyczepić, to uciekł do Brukselii. Poza tym nie wierzysz, w kuratorów osoby w wieku 113 lat, a wierzysz w luksusowe samochody o bezdomnego dla Rydzyka i w przekazanie kamienicy Banasiowi, czyli szefowi NIK, przez weterana i byłego żołnierza AK. Nie rób sobie jaj z ludzi!!!
Co do inwestycji Polskich firm poza granicami, to podaj przykłady, kiedy ktoś nam zabraniał inwestować? Ponad 100 firm z Polski inwestuje na rynkach Europejskich i światowych.
Możejki, to niestety nie sprawa Tuska i PO. Trzeba było prać te brudy po PiS. Możejki zostały kupione w 2006 roku. Przypominam, że w latach 2005-2007, rządził PiS i to były ich decyzje i prezesa Orlenu mianowanego przez PiS. Ciekawe czy będziesz starał się udowadniać, że to rząd PiS wywalczył w UE nałożenie kary na Litwę, za rozebranie torów do rafinerii w Możejkach. Jakim cudem niby mieli by to zrobić, ponieważ reprezentowali i nadal reprezentują, jedną z mniejszych i niewiele znaczących frakcji w UE. A może to zrobił eurodeputowany z ramienia PiS Ryszard Czarnecki, który jako pierwszy w historii UE, został odwołany z funkcji wiceprzewodnicz ącego PE. Jesteście wielcy w robieniu obciachu, jeżeli chodzi o Polskę w UE. Zapewne zadajecie sobie teraz pytanie, "co jeszcze możemy spieprzyć". Zabawna jest, ta wasza argumentacja. Wszystko co złe to PO i opozycja, a wszystko co dobre to PiS. To było dobre, w czasach komuny dla ludzi mających dostęp o reżimowej propagandy lejącej się z TVP. Dziś mamy podobnie, zatrudniliście partyjnego kacyka Kurskiego, który robi propagandę PiS w TVP i ogłupia naród, czyli jak wy to nazywacie suwerena. Robienia propagandy mogli by się od PiS uczyć komuch i Goebels. Gratuluję wam ogłupiania suwerena, a wystarczyło uczciwie przekazywać prawdę.
Janowy
-6 #48 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyJanowy 2019-11-12 15:01
Golem - tak, tak masz reacje sady uznały, ze kuratorzy którzy opiekujący sie 113 letnimi włascicielami kamienic, albo ich zakup za grsze było jak najbardziej OK. Tak, tak ... Nikt nie zabrania Polsce inwestowac w innych krajach ... tak. Na pewno . Intelektulista i obiezyświat. Hejter nie jest przygłupie polskim słowem na pewno - jest to gówno wysane z popkultury którym tacy jak ty pokazują jacy to nie są "inteligentni" . Jest to słowo angielskie i pisze sie "hater" a nie hejter i ma swoje odpowiedniki w jezyku polskim.
Mozejki to dzieło PO ... ? słabo mi sie coraz bardziej robi gdy widzę jakie bzdury piszesz. Jednak mozna byc głupszym od Jahiry czy Wielgus ...
Golem
+10 #47 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyGolem 2019-11-12 00:05
Janowy - skoro Kaufland, Lidl, ALdi, Intrmarche, Bricomarche to "odkurzacze" kasy Polaków, to nikt nikogo nie zmusza do robienia tam zakupów. Poza tym dlaczego widziałem ciebie robiącego zakupy w Brocomarche, Intermarsche i Lidlu? Twoja hipokryzja osiąga himalaje patriotyzmu. Większość Polaków chce mieć wybór, podobnie jak Holendrzy, Czesi, Węgrzy, Litwini czy Duńczycy robiący zakupy w Kauflandzie, Intermarsche, Bricomarsze, Lidlu czy Aldi lub Niemcy robiący zakupy w Intermarsche, Leroy Merlin lub Francuzi robiący zakupy w Kauflandzie, Lidlu i Aldi.
Nikt nie zabrania Polskim firmom inwestować w innych państwach Europy i świata. Orlen nie zaczął inwestować poza granicami Polski za rządów PiSdzielców, lecz dużo wcześniej. W roku 2009 miał już zainwestowane poza granicami Polski 6,6 mld zł. To efekt inwestycji w litewskie Możejki, czeski Unipetrol i niemieckie stacje Star. Zapewne będzie to trudne do przyswojenia, że Orlen mógł tak inwestować za granicami Polski za rządów PO. Z kolei LOT, to nie zasługa PiS, lecz planu restrukturyzacj i opracowanego rzez poprzedniego prezesa Sebastiana Mikosza. Obecny prezes Rafał Milczarski kontynuuje strategię napisaną kilka lat temu przez Mikosza. Odstąpił jedynie od sprzedaży części akcji waszym przyjaciołom Węgrom, czyli Wizz Arowi. Poza tym kondycja finansowa LOT poprawiła się dopiero w lipcu 2019, a wy już to ogłaszacie jako sukces. Na jakiej podstawie ogłaszacie sukces?! Zakładany zysk przez LOT, za rok 2018, na poziomie EBIT miał wynosić 225 mln, a wyniósł 209 mln. Wskaźnik EBIT to wskaźnik pokazujący zysk firmy prze opodatkowaniem i innymi nieprzewidziany mi kosztami. LOT ma jednak problemy z brakami we flocie - uziemionych jest 5 Boeingów 737 MAX 8, opóźniona jest też dostawa nowych samolotów tego typu, które miały już trafić do narodowego przewoźnika. Na dodatek wciąż przeciągają się uziemienia Dreamlinerów, w związku z awaryjnością silników Rolls-Royce'a. W efekcie LOT musi leasingować starsze i wysłużone samoloty, które łatają dziury w rozkładzie po uziemionych maszynach. Uwzględniliście wszystkie koszty w przekazie o zysku PLL LOT?! Czy może znowu to manipulacja propagandowa, dla ciemnych wyznawców sekty PiS?! Ty się bawisz moimi wpisami, bo ogranicza ciebie niewiedza. Mnie z kolei bawi twoja niewiedza, kacyku partyjny. Dla kariery, będziesz starał się sprzedać w przestrzeni publicznej każde kłamstwo. Poczułeś siłę internetu, ponieważ wcześniej nikomu nie przyszło do głowy, że ty jako działacz Solidarności PSP w Wągrowcu i instruktor nauki jazdy, będziesz miał wiedzę jak wykorzystać internet. Okazuje się, że nadrobiłeś braki w dziedzinie internetu, ale zapomniałeś uzupełnić wiedzę ekonomiczną i prawniczą. Teraz twoja wiedza jest znana i kontrolowana. Przykre jest to, że w ciągu ostatnich 4-ech lat nie nadrobiłeś braków w wiedzy. Pycha i buta kroczy przed upadkiem.
Nie odmawiaj Polakom możliwości wyboru. Polacy chcą mieć wybór gdzie kupują, w co wierzą, jakiego są wyznania, jakiej są orientacji seksualnej, jakie mają poglądy polityczne, jakie mają podejście do aborcji. Polacy nie chcą, aby im narzucać konserwatywne i nie reformowalne stanowisko. Wolimy być otwarci na zmiany, które, teraz lub później nastąpią. Ja wolę, żeby te zmiany nastąpiły teraz, kiedy będę mógł się wypowiedzieć i starać się zrozumieć tych, którzy są oporni na zmiany. Świat cały czas się zmienia. Gdyby rządzili nim konserwatyści, to do dzisiaj tkwili byśmy w miejscu i być może, ludzkości udało by się wynaleźć koło. Jak dobrze że twoje dzieci wychowuje twoja była żona. Ty byś zatrzymał wiedzę i rozwój swoich dzieci, na poziomie wyznaczonym przez partię. Ot taka przypadłość kacyka partyjnego, który rozpowszechnia nieprawdziwe i nie sprawdzone informacje.
Golem
+11 #46 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyGolem 2019-11-11 21:26
Janowy - ta twoja Pawłowicz jest co najwyżej doktorem habilitowanym, który to tytuł uzyskała za dorobek naukowy. Żadnym profesorem nie jet, lecz była zatrudniona na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Nie uzyskała tego tytułu za dorobek naukowy. W czasie studiów należała do Socjalistyczneg o Związku Studentów Polskich. Piękny rodowód, jak dla rasowego PiSdzielca.
Z kolei Palikot to oszołom, który robił show podobne do tego, które robi Pawłowicz.
Słowo hejt pochodzi od angielskiego hate - nienawiść, nienawidzić. Słowo hejt znajduje się w Słowniku Języka Polskiego PWN i oznacza: hejt «obraźliwy lub agresywny komentarz zamieszczony w Internecie» Wcześniej bardzo hętnie używałeś tego zwrotu, teraz w przypadku afery hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości bardzo ci przeszkadza. Niestety, prawda boli. Na tej aferze Polska i Polacy nic nie zyskali. Dowiedzieli się, że to nie sędziowie walczyli z sędziami, lecz jak działa niszczycielska machina propagandowa PiS, która robiła wszystko aby przedstawić w złym świetle sędziów sprzeciwiającyc h się pseudo reformom wymiaru sprawiedliwości w wykonaniu PiS.
Znowu zamieszczasz kłamstwa na temat traktatu lizbońskiego. 13 grudnia 2007 w Lizbonie Lech Kaczyński podpisał Traktat Lizboński. Później, faktycznie ociągał się z jego ratyfikacją w Polsce. Zrobił to dopiero 10 października 2009. Lech Kaczyński był przewodniczącym delegacji podpisującej Traktat Lizboński. W skład delegacji wchodzili Tusk i Sikorski. Tak więc nie twórz nowej historii, jak to mają w zwyczaju wyznawcy PiS.
Decyzje komisji Jakiego uchylił Wojewódzki Sąd Administracyjny , po złożeniu skarg na te decyzji i wskazaniu błędów. Jak się okazuje, komisja Jakiego nie pracowała bez wad i stąd takie decyzje sądu. Przykład uzasadnienia sądu w sprawie reprywatyzacji Szarej i Czerniakowskiej , sąd orzekł w uzasadnieniu, że uchylając decyzję, komisja musi jednocześnie orzec, jak dalej postąpić ze sprawą.Poza tym decyzje sądów są i były nieprawomocne i przysługuje wniesienie skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjne go. Skoro tak świetnie działa ta komisja Jakiego i byli pewni swych decyzji, to dlaczego nie wniesiono skarg kasacyjnych do NSA? Po co uprawiasz tą propagandę kłamstw i oszczerstw?!
Janowy
-12 #45 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyJanowy 2019-11-11 09:20
Golem - a swoim wpisem o zamykaniu francuskiego Achana, portugalskiej Biedronki, Niemieckiego Lidal i Kauflandu czy dziesiatki innych "odkurzaczy" kasy Polaków, tylko udowadniasz, ze NIC nie rozumiesz z procesów globalizacji i walki jaka się tutaj toczy. Ja, PIS-owiec ocimniały, jednak wolałbym aby to Polskie sklwpy (jak Dino ) czy firmy oprócz Polski równiez zaczęły drażyć rynki zagraniczne. Tak jak to robi np Orlen pod rzadmi PIS , tak jak to robi LOT aktualnie który tuska chciał zlikwidować niemalże. Ty w swoim skundleniu wywołanym otumanieniem przekazem TVN czy ojca Adama nie jesteś w stanie nawet pomyśleć o tym. Myślisz jak typowy parobek. Własnie przed chwilą widzialem na TVP (o dzikei ci PIS ze mamy ta telewizję) jakąś panie Małgosie z PO - ładna i z ładnym biustem, ale tak głupia, ze zaraz mi sie z toba skojarzyła. Stwierdziła, ze boi się chodzic w Warszafce na Marsze Niepodległości bo "petardy, flagi i w ogóle ponure jakieś takie ... Od 2015 roku nie było żadnych zadym, żadnych przestępstw w czasie marszów - pani żyje w całkowicie innym wymiarze albo napiła sie wody z Wisły ostatnio ..
Janowy
-12 #44 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyJanowy 2019-11-11 03:20
Golem - Panią profesor Pawlowicz dla ciebie chamie. Ty masz Jahire, Palikgłupa i "obronców demokracji" Millera, Cimoszewicza, Borowskiego i innych kacyków PZPR-owskich a ja wole Pawłowicz. Co do twoich zachwytów nad ubogacaniem języka - tez taki miałem w wieku 18-19 lat. Teraz zamiast "hejter" mówię nienawistnik. Hejter nie jest ani słowem polskim ani angielskim. Jest to język gówniarzy przez gówniarzy i przygłupia Opozycję używany. To tyle . Ja proponuje uzywac ci jeszcze "joł" i "fakju" - wtedy bedziesz w ogole "kuul", pajacu.
Na sprawie "Emy" tylko zyskała Polska - bo ludzi po raz kolejny zobaczyli jaka to patologia tam panuje. Mozesz skomentujesz wyroki "sendzióf" uwalajacych decyzji komisji Jakiego, co? Kolesiostwo, ze na mile śmierdzi.
I na koniec przygłupie - traktat "reformujący" podpisał Tusk z Sikorskim. Kaczynski tylko przewodniczył delegacji i wczesniej był wyzywany non stop jako hamulcowy, gdy opoznial podpaisanie tego gówna. Doucz się czasami.
Od jutra do USA bez wiz - kolejny sukces tego rzadu, co ty na to?
Golem
+12 #43 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyGolem 2019-11-11 01:06
Janowy cieszę się, że dobrze się bawisz swoją niewiedzą. Bawi ciebie przejmowanie angielszczyzny. Musisz się z tym pogodzić, ponieważ język polski jest językiem żywym, czy takim, który wzbogaca się o nowe zwroty, również zapożyczone z innych języków. Ty niestety jesteś wyznawcą PiSdzielców, czyli frustratów i skostniałych konserwatystów, którzy zamknięci są na wszystko co nowe i niezrozumiałe dla was. Skoro tak ci przeszkadza przejmowanie zwrotów angielskich, to może naucz brata jak brzmi po Polsku TAK lub NIE, żeby nie robił z siebie idioty i odpowiadał "JA oder NEIN". Twoja hipokryzja powala. Zapewne jako przedstawiciel konserwatystów katolickich, chciałbyś ograniczyć język polski. Po co nam coś nowego. Dla was ograniczników, czyli konserwatystów wystarczy to co jest, bo co nowe i nieznane, to nie zrozumiałe. Dlatego lepiej to wyśmiać, obrzucić błotem i próbować wykazać się wyższością. Reprezentujesz zakompleksionyc h wyznawców PiSdzielców i sekty Smoleńskiej. Skoro Pawłowicz jest dla ciebie autorytetem, to tym samym pokazujesz wyżyny swojego intelektu.
Na hejcie związanym z sędziami, nie stracili sędziowie, lecz Polska, jako niewiarygodny i nieprzewidywaln y partner. Nie jesteśmy stabilni, jeżeli chodzi o prawodawstwo. Wstępując do organizacji międzynarodowej zobowiązaliśmy się do przestrzegania określonych traktatami norm i prawa. Przypomnę, że te traktaty podpisywał wasz prezydent Lech Kaczyński. Niestety was pamięć zawodzi i próbujecie napisać na nowo historię. Wystarczy przestrzegać norm i prawa, do którego się zobowiązaliśmy i nie wmawiać ludziom bzdur o waszych niby reformach. Te wasze reformy, to nic innego jak zawłaszczanie państwa i okłamywanie ludzi, którzy na co dzień nie interesują się polityką lub nie rozumiejący polityki. Wystarczy do koryta dopuścić konserwatywnych oszołomów, którzy pod przykrywką reformy sądownictwa, będą próbowali stanowić własne prawo i przejąć sądownictwo, uzależniając je od polityków. Teraz, dają temu wyraźny przekaz, próbując wsadzić na stołki w neoKRS czynnych polityków PiS, czyli komunistycznego prokuratora stanu wojennego Stanisława Piotrowicza i plującą obelgami na opozycję dawną i obecną oraz czynną działaczkę PiS Krystynę Pawłowicz. Chcesz nam wmówić, że Pawłowicz nie należy już do PiS. To tak samo jak byś mi powiedział, że Cimoszewicz nie jest już lewicowcem, bo nie należy do SLD.
Wasz przekaz, to obecnie donoszenie na Polskę za granicą. Nikt nie donosi, lecz zwraca się o pomoc do instytucji międzynarodowyc h, do których Polska przystąpiła, czyli w tym wypadku UE. W dobie obecnej globalizacji, chcecie aby Polacy byli sami?! Wyłączcie ludziom Facebooka, Twitera, zamknijcie Amazona, albo zamknijcie fabryki VW, Opla lub Toyoty. Bo to nie Polskie i zapewne nie patriotyczne. Zamknij w Wągrowcu Kaufland, Lidl, Aldi, Intermarche, CCC, Biedronkę, Pepko. Ciekawe co zostanie patrioto i jak będą ludzie wtedy ciebie wychwalać i twoją partię, a w zasadzie sektę. Może należy jeszcze zamknąć Europol, a poza tym Faustmanna, który robi dla zachodnich kooperantów lub inne prywatne firmy w Wągrowcu produkujące wyroby dla odbiorców z Europy Zachodniej. Co jeszcze w tych waszych zaściankowych głowach się lęgnie?! Co jeszcze chcecie zniszczyć?!
Janowy
-15 #42 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyJanowy 2019-11-10 20:17
Golem - proponowałbym nie uzywac tego idiotycznego słowa "hejter, hejterka " bo mnie brzuch boli od śmiania sie z tego debilnego przejmowania "angielszczyzny ". Mozesz mnie nazywać hejterem, smierdzilem, oszolomem itd - przyzwyczaiłem się do tego z ust elektoratu oPOzycji.
Na temat tej hejterki - po pierwsze - dla mnie to jest taka "afera" jak pierdnięcie wielbłąda na pustynie. To jest typowa "afera" ONET-u dla przygłupiego elektoratu debilnej oPOzycji dzisiejszej. Napisz przygłupie z tylka Jachiry kto na tej aferze stracił? Te sedziowskie mordy skarżące się na Polske do innych krajów? Ja się o takie "afery " modlę bo ich jakość Świadczy o doskonałych i uczciwych rzĄdach PIS. Poza tym twój wpis z ONET tylko potwierdza faktami mój - nawet tego nie zauważyłes geniuszu jeden ... A jakie jest powiązanie jej z tak zwanymi PIS-dzieclami? Przeciez to jest wewnętrzna wojna miedzy sędzimi której próbują POmedia przypisac do PIS. Nie widzisz tego? Miales napisac , jak to zrobić , Żeby mi pieniądze wpadały same prze okno auta - tak jak niektórym burmistrzom w "warszafce czaskofskiego" sie dzieje. To dla mnie jest juz bardziej istotne, bo świadczy, ze nawet w dobie rzĄdów PIS, kiedy CBA czuwa na kazdym kroku te bezczelne Miry i Zbychy niczegfo sie w "stolycy"nie boją. Jak to mozliwe?
ArC
+15 #41 SkorumpowanyArC 2019-11-10 13:02
Ten z prawej to skorumpowany człowiek . Zamieszany w sprzedaż działek po zaniżonej cenie .
Golem
+16 #40 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyGolem 2019-11-10 02:42
Janowy - kiedy czytasz mój wcześniejszy wpis, nie masz wrażenia, że niewiele różnisz się od hejterki Emilii?! Ty wypisujesz podobne brednie propagandowe jak hejterka Emilka. o dziś nie wyleczyłeś się z hejterowskiego przekazu. ne
Golem
+17 #39 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyGolem 2019-11-10 02:17
Janowy - piękny propagandowy tekst na temat hejterki Emilii, w którym nic nie wspominasz na temat powiązania PiSdzielców z tą aferą i starasz się pokazać jedynie w złym świetle Emilię Szmydt
"Wszystko zaczyna się od śledztwa dziennikarskieg o Magdaleny Gałczyńskiej z Onetu. "Wiceminister sprawiedliwości i prawa ręka Zbigniewa Ziobry stoi za zorganizowanym hejtem wobec sędziów, którzy sprzeciwiają się wdrażanym przez PiS zmianom w wymiarze sprawiedliwości . Onet ustalił, że wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak aranżował i kontrolował akcję, która miała skompromitować szefa największego sędziowskiego Stowarzyszenia "Iustitia"
Główną postacią w tej aferze jest użytkowniczka Twittera @MałaEmiE, która dawniej funkcjonowała w serwisie jako Emilia Szmydt. To ona we współpracy z wiceministrem Łukaszem Piebiakiem z rządu PiS miała pisać donosy obyczajowe na sędziów, rozsyłać je po mediach i rozsiewać w internecie. Wszystko w ramach oczerniania przez partię tych, którzy pozostali wierni demokratycznemu trójpodziałowi włądzy.
W tekście Gałczyńskiej przytoczone są rozmowy Emilii z wiceministrem Piebiakiem prowadzone przez wewnętrzny komunikator Twittera. Widać układ oparty na zażyłościi wspólnym celu. Emilia, która mogła uchodzić za zwykłą internautkę, jest w zmowie z rządem PiS. W opisie konta ma tylko jedno słowo prawda.
Do mediów Emilia śle donosy w ilościach hurtowych. Tu jakiś sędzia ma problemy małżeńskie, tu ktoś ma kochankę. W niszczeniu sędziego Piotra Gąciarka z warszawskiego oddziału "Iustitii" sekunduje jej wiceminister Łukasz Piebiak. Emilia ma nadzieję, że "może wybuchnie z tego mała afera". Członek rządu PiS jest pod wrażeniem - "może być tylko wdzięczny za tak piękne i z rozmachem prowadzone czynności".
Podsunięty przez Emilię temat Piotra Gąciarka bierze na warsztat kontrolowana przez PiS TVP, a konkretnie Przemysław Wenerski w programie "Alarm". Telewizja publiczna przedstawia sędziego, który padł ofiarą wyłudzenia ze trony oszustki, jako agresora, który uwziął się na niewinną kobietę.
Tymczasem Emilię dostrzegają też inne media kojarzone z PiS. "Wielki szacun i ukłony dla @Małą EmiE, mam taką cichą nadzieję, że kiedyś wszyscy się dowiedzą ile dobrego ta Kobieta zrobiła i robi dla sprawy. Potężne dzięki dla Ciebie - pisze jej w kwietniu 2018 roku na Twitterze Wojciech Biedroń, pracownik wPolityce i "Sieci".
@MałaEmiE jest znana w kręgach politycznego Twittera. Ma ponad 10 tyś. obserwujących, w tym ludzi związanych z resortem Zbigniewa Ziobry. Jej tweety odbijają się szerokim echem - dostaje lajki retweety od obozu władzy.
Wpisy Emilii to dwa potoki - hołdów wobec PiS, a wiceministra Piebiaka w szczególności oraz wulgaryzmów wobec sędziów niezależnych od partii i wszystkiego, co PiS-em nie jest. Emilia rozpływa się na oratorskimi umiejętnościami wiceministra Piebiaka ("zakochałam się"), kibicuje Patrykowi Jakiemu, komplementuje rzecznika neoKRS Maciej Miterę.
W 2018 roku Emilia zgodnie z twitterowym zwyczajem wskazuje swoich folowersom osoby warte obserwowania. Wśród rekomendacji znajduje się wiceminister Łukasz Piebiak. Do tweeta Emilia dołącza złotą myśl: "Jeśli myślisz że nic nie możesz zmienić - zmień myślenie". Wiceminister odpisuje: "Bardzo słusznie @MałąEmiE. Tego się trzymajmy. Serdeczne podziękowania dla zacnego grona!" - odpisuje członek rządu PiS. Klika "lubię to" także na profilu Emilii na Facebooku.
Z korespondencji wiceministra Piebiaka z Emilią, wyjawia się następujący obraz - podczas gdy rząd PiS przeznaczał pieniądze podatników na czarny PR wobec sędziów, w tym niesławną kampanię, która miała utrwalić w społeczeństwie skojarzenie, że są złodziejami kiełbasy, równolegle w ruch poszły donosy na niepokornych. Tweety Emilii wytrwale lajkuje i podaje dalej znane na politycznym Twitterze konto @KastaWatch, które oczernia sędziów używając epitetu (kasta) rozpropagowaneg o przez PiS. Na Twitterze funkcjonuje zorganizowany hejtosystem - jak się okazuje zasilany donosami i wsparciem ze strony PiS.
Emilia na Twitterze z zapałem lży tych, którzy krytykują PiS. Znanego komika, który zażartował na temat Jarosława Kaczyńskiego, publicznie posądza o impotencję. Posła .Nowoczesnej, który ośmielił się nie zgozić z prezydentem Andrzejem Dudą, Emilia nazywa kretynem. Do tego używa wielu słów, któych nie można zacytować, by tekst nie zmienił się w wykropkowaną ścianę. Jednocześnie Emilia bardzo oburza się, gdy ktoś nazywa ją hejterką i chwali się banami, które otrzymuje za swoje bluzgi. Blokada, którą założył jej były prezydent Lech Wałęsa, to tylko jeden z przykładów.
Gdy wybucha afera donosowa, internauci lawinowo publikują wpisy o #EmiGate. Pojawia się hipoteza, zgodnie z którą @Małą EmiE to Emilia Szmydt, żona sędziego Tomasza Szmydta z wybranej przez PiS KRS, która w rządowym zespole ministra Ziobry ma nadzorować karanie niepokornych sędziów. To nie pierwszy raz, gdy takie domysły pojawiają się na Twitterze - Emilia zwracała na siebie uwagę już wcześniej. Teraz jednak sprawie poświęca się więcej uwagi.
"Lewaki, kasto i jej zwolennicy. Grzebanie w moim prywatnym życiu, szukanie zdjęć na fb, mieszanie do prywatnych wpisów mojego prawie byłego męża albo kogokolwiej innego z sędziów czy KRS jest żałosne. Jestem wolnym człowiekiem. Piszę co chcę i o czym chcę. WALCIE SIĘ" - pisze Emilia pod koniec grudnia 2018. Jej współpraca z rządem PiS wyjdzie na jaw za 9 miesięcy.
W międzyczasie Emilia publicznie zachwala polityków PiS i protestuje przeciwko prawu kobiet do przerywania niechcianej ciąży, a po cichu rozsyła do mediów kolejne donosy o życiu osobistym sędziów.
Gy afera donosowa ujrzała światło dzienne, na kontach PiS i zbliżonych do PiS zapada cisza. Po kilkunastu godzinach zaczęły pojawiać wezwania polityków partii rządzącej - nie do dymisji Piebiaka i Ziobry, ale do złożenia wyjaśnień.
Od Emilii nagle zaczęto się dystansować konto @KastaWatch, wcześniej będące z nią w serdecznej komitywie. Tymczasem tak zwani zwykli internauci kibicujący PiS-owi zaczęli bagatelizować aferę donosową twierdząc, że zbieranie haków na wrogów jest najzupełniej czymś normalnym, więc nie ma się co czpiać wiceministra Piebiaka. Reszta internautów pisze o skandalu, żąda dymisji i pyta, ile jeszcze takich Emilii niszczy ludzi we współpracy z rządem PiS."
Janowy - wystarczy pisać całą prawdę, a nie pomijać niewygodne fakty. Swoimi wpisami udowadniasz cały czas, że jesteś partyjnym karierowiczem, czyli karierowiczem PiSdzielców. Niestety, swoimi kłamliwymi wpisami obnażasz tylko kłamstwa obecnej władzy. Dzięki twojej działalności i wpisom udowadniasz kłamstwa PiSdzielców i potwierdzasz, że idioci nie rozróżniają przekazu propagandy od prawdy, którą zainteresowany jest suweren. Suweren to nie tylko wyborca PiS, lecz również wyborca opozycji. Suweren, to wyborca. Może być jedynie większościowy lub mniejszościowy.
Janowy
-20 #38 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyJanowy 2019-11-08 15:31
Golem, a wrzuciłbys coś na temat "niePZPR-owskic h kacyków z oPOzycji(promin entni sekretarze i członkowie PZPR: Miller, Cimoszewicz, Kwaśniewski, Rosati, Boni - europejscy demokraci dziś)? Albo cos o Neumanie (nie, nie - to nie jest odgrzewany kotlet jak ci TVN zdołał do banki wcisnąć)? Albo o tym PO-wczyku z warszafki obsranej, ktoremu pieniadze do auta wpadły same - Artur W. czy jakoś tak..? Bo wczoraj patrzyłem na TVN i .... nic!! Tylko Banas i tygrysy w Poznaniu ... Takie to sa wolne media dziś ... Dobrze jednak, ze mamy PIS-wizję, no nie?
Janowy
-23 #37 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyJanowy 2019-11-08 10:54
Golem - o twojej "hejterce" z farmy z jedna hejterką:"...Sc hematy medialne są tak oklepane, że średnio zorientowani po pierwszych ruchach bez pudła wskazują jaki schemat zastosowano. We wszystkich mediach, co też jest charakterystycz ne, przyjęto jedną „narrację”. Nijaką „Emi” nazywa się po prostu „Emi” i dodaje „anonimową hejterkę”. Pewną nowością jest fakt, że tak samo Emilię Sz. nazywają pełnomocnicy, nawisem mówiąc są to adwokaci z samego dna palestry, kompletnie skompromitowani działalnością w portalach społecznościowy ch, co w całej sprawie ma swoje znaczenie.
Trudno się dziwić, że w takich warunkach na prywatnych grupach dyskusyjnych wylewali swoje żale i twierdzę, że w zaistniałych okolicznościach i tak były to bardzo powściągliwe wpisy. Paradoks sytuacji polega na tym, że „Emi” nie robiła nic innego, tylko zbierała brudy, które wzajemnie produkowali na siebie sędziowie i tym najzwyczajniej w świecie grała, na obie strony. Z osobistych przyczyn jej wrogami byli dwaj sędziowie „dobrej zmiany”, co nie przeszkadzało jej pozyskiwać sympatię w tym środowisku, bo innego w tamtym momencie nie miała. Inny paradoks polega na tym, że „Emi” początkowo nie była wrogiem „kasty” związanej ze starym układem.Dobitnie to widać po wymianie zdań z odwołanym przez Ziobrę sędzią Jakubem Iwańcem. „Emi” pyta wprost: „Dlaczego go nie chcemy”. Słowa te padły pod adresem byłego szefa Iustitii, sędziego Markiewicza, co oznacza, że „Emi” o kaście tak naprawdę nie miała pojęcia, ona żyła nienawiścią i poczuciem krzywdy wyrządzonej przez konkretnych sędziów. „Emi” do Markiewicza i podobnie do Gąciarka nie miała nic, ale atakami na nich zdobywała sympatię grupy sędziów, z którą się związała, za co dostawała wsparcie, również materialne. Stan emocjonalny, problemy alkoholowe i inne przypadłości doprowadziły do tego, że narobiła sobie wrogów wszędzie i w końcu została zupełnie sama. Sędziowie „dobrej zmiany” zorientowali się w co wdepnęli, ale było za późno na uratowanie czegokolwiek, zwłaszcza, że „Emi” dostała propozycję nie do odrzucenia z drugiej strony.

Wczoraj sędzia Konrad Wytrykowski opublikował oświadczenie z bardzo interesującym wątkiem. Dowiadujemy się z niego, że już na początku kwietnia Wytrykowski dostał od redakcji „Gazety Wyborczej” pytanie wraz ze „zrzutem ekranu” słynnej „pocztówki wypier…”. Wcześniej, w lutym, pozew przeciw „Emi” złożył Gącierek i do tego poszły wnioski do prokuratury. W marcu prokuratura zajęła nośniki elektroniczne „hejterki” i uzyskała odstęp do kompromitującyc h materiałów. W tym samym czasie „Emi” pisze do mnie i pyta o adwokata, potem organizowana jest zbiórka na jej rzecz, ostatecznie wszystko się sypie i ona też zaczyna sypać.

Pierwszy artykuł o „Emi” pisze niejaka Ewa Ivanowa, to taki Czuchnowski w spódnicy, szkoda słów, bo istotny jest inny „zrzut ekranu”, którego autorstwo przypisuje się kolejnemu sędziemu znanemu opinii publicznej z nazywania Jarosława Kaczyńskiego Hitlerem. Sędzia Strumiński miał pisać do „Emi” i podać informację od Ivanowej, że nie tylko GW szuka kontaktu z „hejterką”, ale i sędziowie, których dobra osobiste miała naruszyć. Nie wiem czy ten „zrzut ekranu” jest autentyczny, pewne jest natomiast, że po tym kontakcie GW miała materiały, które przesłała do Wytrykowskiego i które teraz publikuje Onet (ciekawe). Gdy mleko się rozlało sędziowie „dobrej zmiany” w popłochu odcięli się od „hejterki”, co przesadziło o jej nagłym zwrocie i przejściu na przeciwną stronę.
Jak widać początki głośnej historii wyglądają gorzej niż „Zniewolona”, tandetny melodramat z powiatową femme fatale w roli głównej. Dalej sprawy wszystkim wymknęły się spod kontroli i pewnie mielibyśmy aferę jak się patrzy, ale z takiego szamba, doskonale ilustrującego poziom etyczny i intelektualny „środowiska”, nikt suchy wyjść nie może. Cała historia dotyczy WYŁĄCZNIE sędziów i ich brudów. Jedna grupa sędziów wykorzystała emocjonalnie i egzystencjalnie pogubioną żonę sędziego do walki z inną grupą sędziów. Z kolei ta druga grupa, najpierw ją zaszczuła pozwami i zleconymi artykułami, potem zaszantażowała, na końcu złożyła ofertę. Dasz nam kwity na „ludzi Ziobro”, to my rozważymy wycofanie pozwów i skarg, damy ci też opiekę Finał sprawy? No taki, jak widać. Jeden wielki gnój, który został wyceniony przez jakość przyznanej „opieki prawnej”. Gdyby z tego szamba dało się coś czystego wyjąć i na tym ugrać, to Roman Giertych, Dubois albo Kalisz byłby pełnomocnikiem „hejterki”, a sama „hejterka” zrobiona na bóstwo jeździłaby od TVN, przez Polsat, do GW i odgrywała ofiarę „układu Ziobro”. Tymczasem „Emi” w mediach jest „hejterką”, jej pełnomocnicy: Ewa Stępniak i Konrad Pogoda, nazywają ją dokładnie tak samo, co więcej Pogoda publicznie mówi, że działania klientki są nie do obrony. Los „Emi” jest przesądzony, za dwie sekundy znów zostanie sama, bo nic więcej się niej nie da wycisnąć. Za to ludzie mogli zobaczyć cały smutny obraz środowiska, o którym piszę od lat i za co przez lata byłem uznawany za wariata....."
Nigdzie wiecej nie spotkałem tylu faktów zebranych w jednym miejscu. Poczytaj sobie Golem i nie rób z siebie głupa juz z tą "hejterką".
Co do Kurskiego - prawko stracił za zebranie punktów a nie za jazde w terenie zabudowanym. Poza tym pamietam jak go biczowano za jazde za kolumna uprzywilijowaną - 3 bite miesiące temat nie schodził z TVN-u - jakby jakies morderstow popełnił. Eksperci, symulacje i Bóg wie co jeszcze było pokazywane. Co wiemy o Duczoku? Nic , cisza. Co wiemy o Najsztubie który doprowadził do smierci człoiwek - niewinny i cisza? CO wiemy o pijanych sedziach w autach? Nic cisza? Co wiemy o Shnejfeldzie? Nic - jedna wzmianka gdzies tam i tyle. Widzisz róznicę kuzynku Jachiry - osoby tak głupiej, ze nawet nie warto sobie głowy nią zawracać, reprezentujący dokładnie tych którzy ją wybrali.
Janowy
-20 #36 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyJanowy 2019-11-08 10:44
ghf3 - Prosze zostawic Golema - lubie obserwowac jego przypadek psychiatryczny. Odwzorowuje w 100% drgania elektoratu oPOzycji. Mam coraz wiekszą przyjemność obserwowania jego reakcji. Sa bardzo podobne do zachowan takiego Zakowskiego czy Niesiolowskiego . Ten kwik to ukojenie dla moich oczu
ghf3
-20 #35 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w Gołańczyghf3 2019-11-08 10:20
Golem zanim coś napiszesz to się upewnij czy piszesz prawde. Jaki desant z Gniezna ?
Golem
+23 #34 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyGolem 2019-11-08 00:24
Janowy, a teraz prawda, o które zapewne nie dowiesz się z twojej szczujni propagandowej, czyli TVPiS. Pochwal się jak to Glińskiemu nie udało się przejąć kontroli nad funduszami noweskimi w 2018 roku. Wtedy chciał przejąć kontrolę na 30 mln. Euro. Niestety, ale 5 listopada 2019, okazało się, że nie będzie mógł zarządzać 23 mln. Euro z tych funduszy regionalnych. Zarządzać tymi funduszami będą organizacje niezależne o władzy. Brawo PiSdzielce!!! Jakie jeszcze dno chcecie osiągnąć?! Nie wciskaj kitu, że tak fajnie postrzegają Polskę na zachodzie Europy. Przykład to twój brat, który niedawno musiał się ewakuować z Niemiec, abyś mógł go umieścić na stanowisku zastępcy Natalii w MDK. Pytanie, co obiecałeś JB?! Zabrnąłeś za daleko ze swoimi kłamstwami. W Wągrowcu mieszkają ludzie myślący a nie desant z Gniezna, który chce nam organizować zakłamane życie!!!!!!!!!
Golem
+22 #33 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyGolem 2019-11-08 00:14
Janowy - jak cepie wytłumaczysz kradzież pieniędzy z OFE przez PiSdzielców. Kiedy PO-PSL przenosił pieniądze z OFE do IKE to rzyczeliście , że to złodzieje. Teraz PiS przenosi pieniądze z OFE do IKE i potrąca sobie dodatkowo 15% z przenoszonej kwoty i twierdzi, że oddaje pieniądze obywatelom. To dlaczego kradniecie mi i innym odkładającym w OFE 15% uzbieranej sumy. Na co wam brakuje?! To my obywatele lub jak to wolisz suweren odkładał pieniądze w OFE, a wy dziś pod przykrywką jakiegoś podatku chcecie je ukraść. Jak się rozdaje pieniądze, to trzeba robić to z głową, a nie sprzedawać suwerenowi przekaz dnia z Nowogrodzkiej i myśleć, że wszelkie kłamstwo przejdzie!!!!!
Golem
+21 #32 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyGolem 2019-11-08 00:01
Janowy ty cepie obrażasz tych wszystkich Polaków, którzy uczestniczą w WOŚP, którzy chcą pomagać. Takich zakompleksionyc h oszołomów jak ty, boli sukces Owsiaka. Nie chcesz i nie popieras,z to nie dajesz, więc czego przygłupie się czepiasz. Mnie, czy innych ludzi, którzy dają na WOŚP, nie obchodzą twoje brednie niczym nie poparte. Korzystasz z informacji kolejnego oszołoma Matka Kurka czyli Wielguckiego. Poza tym czerpiesz informacje ze propagandowej szczujnii, czyli TVP. Od Kurskiego to nawet Goebels mógł by się uczyć, jak robić propagandę. Ty zapewne dajesz na Caritas. No to dla przykładu bilans Caritas Polska 2009, strona 64 sprawozdania, wpływy finansowe Caritas Polska 32300006,79 zł (w tym 9567589,29 z budżetu państwa). Wydatki finansowe Caritas Polska na projekty krajowe: 21442013,77 zł, a na projekty zagraniczne 4809191,61 zł. Wydatki razem 26251205,38 zł. Czyli wyparowało 6 mln zł. To są cepie twarde dane, a nie przekaz dnia z Nowogrodzkiej. Poza tym zazdrościsz Owsiakowi, że mieszka w apartamencie o powierzchi 100m2. No cóż jak sam przyznał i pokazał w TV, mieszka w apartamencie o powierzchni 115m2, kupionym na kredyt. Jak dla normalnie myślących to normalne. Ma mieszkać pod mostem lub w wynajętym mieszkaniu. Miałbym wątpliwości jak człowiek, który nie potrafi zarządzać własnymi finansami, będzie potrafił zarządzać finansami fundacji na którą, wpłaca wielu ludzi w Polsce. On jednak potrafi zarządzać dobrze finansami i potrafił dorobić się czegoś w życiu. Tylko nieudacznicy nie potrafili się niczego dorobić i dorwali się do koryta, z którego teraz chcą na siłę doić.
Kolejna osoba której się czepiasz to Jachira, jako że niby jest hejterką. Czy ma postawione jakieś zarzuty o rozpowszechnian ie hejtu? To może wypowiedz się na temat hejterki z Ministerstwa Sprawiedliwości , niejakiej Emilki. Tam są już konkretne dowody i zarzuty.
Co do zarzutów w kierunku Szejnfelda, wyznawco Kurskiego, przypomnij nam, jak Jacek Kurski stracił prawo jazdy za szybką jazdę w terenie zabudowanym swoim pięknym i białym BMW. Zapewne zapomniałeś wyznawco Mariusza Kamińskiego, którego wasz prezydent, czyli Andrzej Duda uniewinnił przed uprawomocnienie m się wyroku. Zabawni jesteście w swoich złodziejskich argumentach!!! Ilu złodzieji i oszustów mają PiSdzielce w swoich szeregach????!! !! Jesteś w stanie, trutniu PiSsdzielcowy to zliczyć, czy będziesz nadal wypisywać tutaj, przekaz dnia z Nowogrodzkiej?? ?!!! Zejdź na ziemię oszołomie.
Co do Banasia, czyli szefa NIK wybranego przez PiS. To człowiek, który uwikłany jest w kontakty ze światem przestępczym. Jaką można mieć pewność, że nie będzie szantażowany przez tych ludzi w złotych łańcuchach nazywanych gangsterami. Jako szef NIK, może być szantażowany i nie kontrolować pewnych sfer finansów lub powiązań pewnych ludzi. Jakie szwindle chcesz wmówić wyborcom, czyli jak wy to mówicie - suwerenowi?!
Pod innym artykułem wychwalasz Pawłowicz, jako prawnika i profesora prawa. Na głowę upadłeś?! Przecież Krycha Pawłowicz to polityk PiS ostatniej kadencji. Kolejny, to Piotrowicz, były członek PiS, który nie został wybrany do sejmu. Suweren mu podziękował. Wy PiSdzielce, chcecie ich obsadzić jako sędziów KRS. Zapewne osiągną Himalaje niezależności od partii rządzącej, czyli PiS. Tak wygląda właśnie niezależność sędziów od polityków wg PiSdzielców. Przez ostatnie 30 lat wolnej Polski, takich idiotów jak PiSdzielce nie było. Jakim cudem chcecie wmówić suwerenowii, że politycy PiS, rekomendowani na sędziów KRS, będą niezależni, skoro są zależni od PiSdzielców. Okazujecie się większymi imbecylami, od waszych wyborców, czyli od waszego suwerena.
nikita
-17 #31 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w Gołańczynikita 2019-11-07 20:16
Niedawno zmarł były sekretarz pzpr który w latach młodości powiedział że nasra na środku kościoła a pózniej wyr zakonnice taki był twardy Tylko jak zachorował i był blisko trumny to nagle zmienił z danie i pochował go ksiądz Także dajcie na biedronia itp jak Wam coś nie pasuje
glutfjut
+22 #30 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w Gołańczyglutfjut 2019-11-07 19:40
Nitka: O gdyby nie kościół i katolicki okupant to by było więcej pieniędzy na leczenie. Nikt kościoła nie opluwa. Tylko niech oni sami na siebie pracują
nikita
-17 #29 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w Gołańczynikita 2019-11-07 17:39
Z tymi co plują na kościół jest jak z lgbt , stanowią oni margines w kraju a chcą innym narzucić swoje zboczenie
glutfjut
+18 #28 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w Gołańczyglutfjut 2019-11-07 11:04
No burmistrz z Gołańczy reprezentant CIEMNOGORODU. Kieckowy się nie ubezpieczył od pożaruv ? ŁOLABOGA - to teraz trzeba mu dać kasę od ciemnego ludu ? Daj ze swojej kasy a nie publiczne pompujesz tym wartykańskim okupantom
Janowy
-20 #27 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyJanowy 2019-11-07 09:06
Jedrzej - widac, zze kosciól znasz głownie z filmu I opowiesci Sekielskiego. Idz i zobacz najpierw co w koszyku lezy (na pewn nie chciałbys z tego zyc) i przestan bajdurzyc o zrzutakch (w twojej głowie) czy datkach. TY na pewno ich nie dałeś. Poza tym - mówimy o obieckcie na budowe którego panstwo nigdy nie dało grosza, a stanowi on jedną z najlładniejszyc h wizytówek Gołańczy. Poza tym - 50 tys? Na waciki tyle w Wagrowcu sie wydaje - koszt 17 lamp na jakiejs ulicy to 97 tys zł. Poównaj sobie.
......
+18 #26 50 tyś....... 2019-11-06 21:32
a po wszystkim biskup przyjedzie i poświęci odnowioną świątynie i za inkasuje za to 40 tys.
Jędrzej
+16 #25 PoliczcieJędrzej 2019-11-06 20:27
Kilka-kilkanaśc ie zrzutek, kasa z ubezpieczenia, wpłaty od parafian i jeszcze hajs z gminy. Czy aby na pewno tak to powinno wyglądać? Jak się spali hala firmy, która była za słabo ubezpieczona, ba!, niech do tego nie ma instalacji przeciwpożarowy ch, nawet jednej gaśnicy - to kto płaci za remont? Ubezpieczyciel się wypina, albo daje grosze i płacisz ty - właściciel.
W przypadku tego kościoła, parafia zawaliła temat, a teraz gładko, bo z mydełkiem wjeżdża taka kasa, że zostanie jeszcze na górkę.
Niestety, ale ludzie nie umieją myśleć i liczyć. Ksiądz natomiast tak. :)
Janowy
-17 #24 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyJanowy 2019-11-06 12:55
Glutfujt - dzieciakom dołozyło PIS - po 500 plus i więcej. Pedofilom..? Zaraz zaraz - to artykuł o kosciele a nie POstepowych z LGBT, gdzie pedofilia to standard. A pamietasz, przykacielu Pichowiczz czy jachiry, ze niejaki Paligłup, przyjaciel nablizszyy tuska, stwierdził, ze sex z dziewczynkami 13-letnimi to taka norma...? Pewnie nie pa,iętaszz, bo tego na wolnych mediach oPOzycyjnych nie podawali ...
Janowy
-20 #23 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyJanowy 2019-11-06 12:46
Marcin - na pewno lepsza Kempa i Suski niz pani Grodzka i Biedron. Brrr! Az obrzydzenie bierze! O waszej Jahirze czy Szejnfeldzie bez prawka - Jokerze to nawet nie bede wspominał.
Marcin
+23 #22 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyMarcin 2019-11-06 10:30
Pięknie opisałeś posty wielbiciela urody Klempy i intelektu Susła czyli nieudacznika janowego.
KOLEW
-22 #21 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyKOLEW 2019-11-05 23:14
Czytam te niektóre biedne komentarze...i myślę sobie,że to takie żałosne,dostał ksiądz dotacje i od razu rzuca Mu się kłody pod nogi.Jakież to polskie i małe.Człowiek słaby i zakompleksiony zawsze źle pisze o innych,dlaczego ? Bo sam ma kiepskie życie,tak,tak nie ma się co oszukiwać i złościć
Janowy
-24 #20 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyJanowy 2019-11-05 20:48
Ernest - przykłady - Jaruzelski czy Kiszczak.
ernest
+24 #19 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w Gołańczyernest 2019-11-05 16:58
Jako dzieci to mamy w kraju 90 % katolików , póżniej jest ich 50 % ale już w starszym wieku jak kostucha stoi przy łóżku nagle wracamy do 90 % Nawet Ci co dziś plują na kościół nagle się nawracają
glutfjut
+20 #18 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w Gołańczyglutfjut 2019-11-05 13:19
I tak nie pójdziesz do nieba panie burku :) A czy ktoś zapytał tych co płacą podatki czy chcą finansować tych pasożytów ? Dzieciakom na posiłki w szole dołuż burku a nie tym pedofilom rodzajesz.
Janowy
-31 #17 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyJanowy 2019-11-05 11:32
Nic nie dorówna przepychowi jaki ma Owsik z puszki!! Imperium fundacju, apartament 100 m w warszafce, corki wychowywane w USA, pensje dla zony I siebie powyzej 10 tys /miesiac., loty za darmo F16 a do tego szoł, szoł i ubóstwianie tłumów oglupionych jego "dobroczynnosci ą". I to wszystko z puchy (robienie witrazy nie szło tak dobrze synkowi milicjanta po liceum i trzeba było pracować). To jest naprawdę psychologiczny majstersztyk - chociaz wymagał wsparcia wszelkich medii jakie były w rękach PO/SLD ... i ojca Adama.
44
-14 #16 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w Gołańczy44 2019-11-05 10:27
Dla opluwających.Gm ina dofinansowuje różne inicjatywy kulturalne, sportowe,straż itp itd.Parafianie to też obywatele gminy i też płacą podatki a te 50 tyś. w porównaniu z innymi dotacjami to wcale nie tak wiele.A te wasze biedne dzieciaczki mają 500+, darmowe obiady w szkole,darmowe podręczniki,wyp rawki i inne.Jad zalewa wam oczy.
RafałS
-17 #15 Ale z was kiepyRafałS 2019-11-05 07:01
Jak tacy cwani na kasę to trzeba było iść do seminarium a nie teraz ból dupy macie hehe
Gucio
-24 #14 GratulacjeGucio 2019-11-05 06:57
Ksiądz proboszcz jest wspaniałym człowiekiem.
Mam nadzieję że Kościół zostanie szybko wyremontowany
Addore
-25 #13 Polska cebulaAddore 2019-11-05 06:15
Ale was teraz polaczki cebulaczki dupska bolą nie?
Haha
Addore
-19 #12 Co ty piszesz wgl kobiAddore 2019-11-05 06:13
Użytkowniku kobi!
Błagam cię naucz się najpierw pisać a potem komentuj co?
Mieszkaniec 222
-16 #11 PrawdaMieszkaniec 222 2019-11-05 01:33
Lepiej żeby te pieniądze trafiły do kieszeni waszych, co? Może jakies 100+ dla mieszkańca Gołańczy czy coś? Wszyscy piszą, że za obiady się płaci. Zgłoście się do opieki społecznej, to będziecie dostawać darmowe jedzenie. Z tego co wiem to chyba w Golanczy w jednej restauracji również idzie dostać posiłek na koszt gminy. Nie chodzę do kościoła, ale na remont po spaleniu wpłaciłem pieniądze. Jest to najpiękniejszy kościół w okolicy i nic dziwnego, że gmina postanowiła wesprzeć jego naprawę. Zapraszam jutro na rynek, rzucę 50 zł i będę patrzył jak się o nie zabijacie :)
Dominik
-14 #10 Dotacja.Dominik 2019-11-05 00:32
W pysku- przepraszam- na klawiaturze jesteście cwaniaki. Zamiast szczekać anonimowo na WRC weźcie dupy w w troki, piszcie o referendum i wywalcie burmistrza. Proste jak budowa cepa.
Wstyddd
-22 #9 WstydddWstyddd 2019-11-04 23:37
Dzień dobry już Ci człowieku na ulicy nie powiem za to co zrobeś... Za 2 miesiące nawy suv w liesing będzie wzięty a dzieci w przedszkolu płacą za obiady.... Nigdy nie dam księdzu w koszyk ani w kopertę bo te hu..j.. E maja pieniędzy tyle co my normalni ludzie zapierdalajacy od rana do wieczora nigdy nie będziemy ich mieli....
Ciekawski
+24 #8 Odpowiadam 'wackowi'Ciekawski 2019-11-04 23:22
Nie 90% a 87%. W tym liczony jestem ja - tylko dlatego, ze moi rodzice pozwolili jakiemus pasibrzuchowi mi umyc glowe w kosciele wypowiadajac magiczne zaklecia. I uwierz mi - w moim otoczeniu wiekszosc osob to ateisci - ale na papierze - katolicy. Wiec z twoich 87% robi sie moze 50%, do tego dolicz ilu nie chodzi do kosciola ale uwaza sie za katolikow.

Poza tym - podatki nie sa od tego zeby nabijac kabze pasibrzuchom. Bo myslisz, ze co, procencik nie leci do kabzy? Im wiekszy remont, wiecej srodkow zebranych, tym wiekszy procencik.
Ciekawski
+27 #7 Wszystko dla pasibrzuchowCiekawski 2019-11-04 23:13
Proponuje, zeby p. Durski oddal swoje wlasne pieniadze. Nie gminne, nie panstwowe. Gdzie ten rozdzial panstwa od kosciola? W dodatku od kiedy Romano Italiano jest proboszczem... kosciol w Golanczy swieci pustkami.

Wstyd i jeszcze raz wstyd. A dzieci za obiady placa.
Polak
+31 #6 Chory krajPolak 2019-11-04 22:37
Gdzie my żyjemy, na nieleta który z powodu bólu zęba schował,, opłatek,, nasyłają Policję, na budynek obcego państwa (Watykan) burmistrz daje pieniądze podatników niekoniecznie wyznawców tej wiary, ludzie to jest obłęd, czy ktoś w tym kraju zacznie w końcu myśleć i przeciwstawiać się takim praktykom, bo za chwilę będziemy jak fanatyczni muzułmanie, którym ten kraj tak bardzo się przeciwstawia. Na chore dzieci trzeba organizować zrzutki żeby ratować ich życie za granicą a tutaj burmistrz lekką ręką rozdaje 50 000 złotych, co tu jest grane!!!!!
kobi
-28 #5 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w Gołańczykobi 2019-11-04 21:51
Roman skoro niechcesz dać na kościół to daj tęczowym oni zawsze Ci pomogą jak będziesz miał zatwardzenie
PiS
+26 #4 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w GołańczyPiS 2019-11-04 21:36
Pojebany naród !!
wacek
-29 #3 RE: 50 tysięcy gminnej dotacji dla parafii w Gołańczywacek 2019-11-04 21:26
Roman w Polsce jest 90% katolików i te pieniądze pochodzą z ich podatków Ateiści w Polsce płacą tyle podatków że nawet nie starczy na ich zasiłki i 500 plus dla nich Reszta społeczeństwa i wierni inych religi muszą dokładać na Wasze utrzymanie

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.