• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2275

Wizyta gości z Francji w MOS-ie w Gołańczy

20 listopada w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii gościł kurator specjalista osób dorosłych Krzysztof Drewicz oraz dyrektorzy PJJ (Protection Judiciare de la Jeuenesse tłum. Ochrona Sądowa Młodzieży) Lazhar Dridi i Nicolas Barthelemy z Francji.

- Goście z Francji, zajmują się zarządzaniem sektorem dotyczącym problemów małoletnich i nieletnich we Francji — jest to odpowiednik naszej polskiej kurateli sądowej. Wizyta Panów była możliwa dzięki europejskiej wymianie w ramach dwuletniej aplikacji kierowniczej PJJ we Francji — poinformowała Justyna Bartol — Baszczyńska, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gołańczy.

Francuska delegacja przebywa w Polsce już od 10 listopada. W tym czasie odwiedzili wiele instytucji w okolicach Poznania, a obecnie Wągrowca, tj.: Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej w Poznaniu, Areszt Śledczy w Poznaniu, Zakład Poprawczy w Poznaniu, Ośrodek Kuratorski również w Poznaniu, Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Wągrowcu, Ochotniczy Hufiec Pracy w Próchnowie, Szkołę Podstawową w Pawłowie Żońskim, a wczoraj gościli w MOS-ie w Gołańczy, ZGKiM w Gołańczy oraz MGOPS w Gołańczy.

- Wizyta w naszym Ośrodku dotyczyła wymiany doświadczeń w sposobach organizacji opieki nad dziećmi zagrożonymi niedostosowaniem społecznym. Naszych gości interesował system motywacji stosowany w ośrodku, czyli jak udaje nam się przekonywać dzieci do pozytywnych zachowań oraz z jakimi problemami borykają się nasze dzieci i młodzież w tym wieku. Goście byli zaskoczeni, z jakim poświęceniem i oddaniem pracują wychowawcy i nauczyciele w naszym ośrodku – dodaje Justyna Bartol – Baszczyńska.

Szkolenia kierowników PJJ z Francji odbywają się od kilkunastu lat. W ramach podpisanego porozumienia między Sądem Okręgowego w Poznaniu, Uniwersytetem Imienia Adama Mickiewicza Wydziałem Studiów Edukacyjnych w Poznaniu oraz Ecole Nationale de Protection Judiciaire de la Jeunessee z Francji. Jest to doskonała okazja do wymiany doświadczeń specjalistów, zajmujących się szeroko pojętą problematyką dotyczącą dzieci i młodzieży.

Komentarze   

ZAWODOWIEC
0 #5 MedialnośćZAWODOWIEC 2019-11-24 22:08
Dla nieprofesjonali stów. We Francji zlikwidowano placówki podobne do naszych. Młodzi trafiają do placówek podległych więziennictwu. Po latach stwierdzili, że ten model nie sprawdza się we Francji. Teraz od wielu lat odwiedzają Polskę i uczą się jak pracować. Powód: likwidacja wcześniejszego modelu nie przyniosła oczekiwanych skutków. Dylemat: czy jeszcze w naszym kraju są dobrze pracujące placówki?
Janowy
-1 #4 RE: Wizyta gości z Francji w MOS-ie w GołańczyJanowy 2019-11-22 14:53
Najbardziej interesuje mnie wiedza z zakresu sexu francuskiego.
thyr
-4 #3 RE: Wizyta gości z Francji w MOS-ie w Gołańczythyr 2019-11-22 12:04
Janowy masz racje niech najpierw u siebie zrobią porzadek z nieletnimi arabusami a póżniej tu przyjeżdaja. Kto ich tu zaprosił ?
Janowy
0 #2 RE: Wizyta gości z Francji w MOS-ie w GołańczyJanowy 2019-11-22 10:40
No, akurat francuzi maja sie czym pochwalić w zakresie patologi wśród małoletnich i młodzieży. Coraz większej .... Nasze problemy to raczej marzenie dla nich.
Uczeń
-7 #1 Super materiałUczeń 2019-11-21 23:54
Myślę że po tej wizycie młodzież przestanie uciekać z MOS-u

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 501 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.