• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1770

Wójt wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Przemysław Majchrzak – Wójt Gminy Wągrowiec w sali widowiskowej w Łeknie, w imieniu Prezydenta RP odznaczył Jubilatów Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest wyjątkowym odznaczeniem w kształcie stylizowanej, sześciopromiennej gwiazdy, na którego awersie umieszczone są dwie srebrzone róże, zaś na odwrocie umieszczony jest monogram RP oraz napis „Za długoletnie pożycie małżeńskie” oraz wręczył legitymacje podpisane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Pary otrzymały również okolicznościowe grawertony oraz kosze upominkowe.

Parami małżeńskimi świętującymi 50. rocznicę ślubu byli: Danuta i Jerzy Brodowscy, Gabriela i Henryk Ciesielscy, Irena i Henryk Gramowscy, Zofia i Jan Hoffmann, Józefa i Bogdan Kaźmierczakowie, Irena i Bernard Kuliberdowie, Barbara i Ryszard Pilarscy, Irena i Jan Wankiewiczowie.

Tę wyjątkową ceremonię poprowadziła Edyta Słomka – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Wągrowcu, a w uroczystości uczestniczyli również Krystyna Urbańska – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego, Paulina Meller-Biegańska – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wągrowcu oraz Jerzy Łukaszczyk – Przewodniczący Rady Gminy Wągrowiec. W imieniu Jubilatów głos zabrała Danuta Brodowska, która podziękowała władzom gminy oraz kierownikowi USC za pamięć i organizację Jubileuszu.

Uroczystość przebiegła w podniosłej i serdecznej atmosferze, którą podkreśliła muzyka w wykonaniu Anny Mirek. Wszystkim Jubilatom przybyłym do Łekna odśpiewano okolicznościowe Sto Lat. Na zakończenie był czas na wspólne zdjęcia z przybyłymi członkami rodzin i przyjaciółmi, wspomnienia przy torcie i kawie oraz pamiątkowe wpisy do kroniki Urzędu Stanu Cywilnego.

Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.