• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1683

Kolejne zawody psich zaprzęgów i zwycięstwo Rakocy TEAM

W miniony weekend odbyły się kolejne, ostatnie w tym roku, zawody psich zaprzęgów zaliczane do Pucharu Polski. Oczywiście nie zabrakło na nich ekipy sportowców z Mieściska.

Tym razem zawody odbyły się po raz pierwszy na terenie Borów Dolnośląskich z metą na terenie zamku Kliczków (woj. dolnośląskie). Trasa była zatem zupełnie nowa dla wszystkich zawodników i ich czworonożnych przyjaciół.

Krystian Rakocy jak zwykle wystartował w swojej koronnej klasie z czterema "Rudymi Diabłami".

- Pogoda dopisała, a trasa okazała się bardzo trudna technicznie z wieloma zakrętami, zjazdami i podjazdami — poinformował Krystian Rakocy.

Krystian po pierwszym dniu startów uplasował się na drugiej pozycji ze stratą 9 sekund do pierwszego zawodnika, który zdobył tytuł Mistrza Świata w klasie z dwoma psami. Drugiego dnia zaprzęg Krystiana znacznie poprawił swój czas i okazał się szybszy aż o 27 sekund od lidera, co ostatecznie zdecydowało o kolejnym zwycięstwie drużyny z Mieściska.

Po dotychczasowych wszystkich trzech zawodach w tym sezonie zaliczanych do Pucharu Polski Krystiana zaprzęg zdobył 3 złote krążki oraz komplet 3000 punktów, a tym samym utrzymał prowadzenie w klasyfikacji pucharowej.

- Przed nimi jeszcze zawody, które odbędą się w marcu i to na nich rozstrzygnie się, kto zdobędzie Puchar Polski w sezonie 2019/20 - dodaje Krystian.

Natalia Tucholska po zawodach w Szamotułach, które odbyły się w ubiegłym miesiącu, zdobyła upragnioną licencję na zaprzęgi i w Kliczkowie zadebiutowała w klasie, w której zawodnicy ściągają się na specjalnych sportowych hulajnogach z dwoma psami. Oczywiście jak na debiut przystało nie obeszło się bez "gleby" i zaprzęg Natalii ostatecznie uplasował się na 6 pozycji.

Niestety mimo znakomitej formy ekipa musi całkowicie zrezygnować ze startów w sezonie zimowym ze względu na ogromne koszty wyjazdów zagranicznych. Zawody w sezonie zimowym odbywają się przede wszystkim w Niemczech, Austrii, Czechach oraz na Słowacji.

Oczywiście nie oznacza to dla nich przerwy, gdyż celem drużyny jest utrzymanie formy do wiosny poprzez regularne treningi oraz zdobycie Pucharu Polski w warunkach bezśnieżnych.

Komentarze   

Drek
+9 #3 RE: Kolejne zawody psich zaprzęgów i zwycięstwo Rakocy TEAMDrek 2019-12-04 21:19
Pięknie! Gratulacje dla całej ekipy i czekamy na kolejne medale! :lol:
Aśka9
+8 #2 RE: Kolejne zawody psich zaprzęgów i zwycięstwo Rakocy TEAMAśka9 2019-12-04 21:13
Gratulacje! Wspaniałe osiągnięcia! Jesteśmy dumni, że mamy w naszym powiecie takich sportowców! :-)
bfc
-13 #1 RE: Kolejne zawody psich zaprzęgów i zwycięstwo Rakocy TEAMbfc 2019-12-04 20:59
Kasy niema bo kto dziś kupuje w starym Heluhu gdzie ceny jak z kosmosu - nikt

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.