• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 3354

Wojciech i Dawid Wierzelewscy uratowali sześcioosobową rodzinę

Pochodzący ze Żnina bracia Wojciech i Dawid Wierzelewscy, uratowali sześcioosobową rodzinę przed tragedią.

Wierzelewscy w trakcie powrotu z zabawy sylwestrowej zauważyli dym wydostający się z jednego z domów jednorodzinnych w miejscowości Dąbrowa koło Damasławka. Zadziałali błyskawicznie i sprowadzili pomoc.

- Pan Wojciech jest zawodowym kierowcą, pierwszego stycznia oddał bratu przysługę i odbierał go z zabawy sylwestrowej w Damasławku. Pomimo wcześniejszych planów kierowania się na Żnin, panowie zmienili plany i jak stwierdził podczas późniejszej rozmowy pan Dawid „Bogu dzięki, że powiedziałem bratu, żeby jechał na Janowiec” - poinformował sierż. sztab. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP Wągrowiec. - Po drodze zauważyli dym który wydobywał się z jednego z domów. Ulica była pusta, a wokół żywej duszy. Mężczyźni pobiegli do domu i zaczęli dobijać się do drzwi, alarmując o zagrożeniu, w tym samym momencie powiadomili straż pożarną. Jak się okazało, w domu przebywała sześcioosobowa rodzina – wszyscy spali.

Ogień objął elementy drewniane konstrukcji poddasza. Paliły się krokwie i belki stropowe. Zaalarmowani mieszkańcy cało, nie odnosząc obrażeń, opuścili dom. Bracia wynieśli z domu butlę gazową i wyłączyli główne bezpieczniki prądu. Ustalili również miejsce najbliższego hydrantu. O wszystkim poinformowali przybyłych na miejsce strażaków, którzy rozpoczęli akcję gaśniczą. Mieszkańcy płonącego domu znaleźli schronienie u sąsiadów.

Policja w związku z zagrożeniem życia osób przebywających w domu wszczęła postępowanie, w którym wyjaśniany będzie przebieg całego zdarzenia. Wstępnie ustalono, że pojawienie się ognia związane jest najprawdopodobniej z wadliwym działaniem elementów instalacji elektrycznej.

- Działanie rodzeństwa bez wątpienia zasługuje na najwyższe uznanie. Sami nie czują się bohaterami, gdyż jak stwierdzili, każdy na ich miejscu zachowałby się tak samo. Życzmy sobie w 2020 roku, aby w różnych losowych sytuacjach spotykać na swej drodze ludzi, którzy zachowają się w podobny sposób — podsumował oficer prasowy wągrowieckiej komendy.

W sieci pojawił się apel o pomoc. Trwa zbiórka dla pogorzelców. Rodzina otrzymała już wsparcie od Wójta Gminy Damasławek Cypriana Wieczorka.

Zbiórka: TUTAJ

Komentarze   

ja
+7 #4 RE: Wojciech i Dawid Wierzelewscy uratowali sześcioosobową rodzinęja 2020-01-03 12:36
Rodzina z Niemczyna tez prosi o pomoc tez stracili wszystko
PIS-Janowy
-1 #3 RE: Wojciech i Dawid Wierzelewscy uratowali sześcioosobową rodzinęPIS-Janowy 2020-01-02 22:33
Zadna ubezpieczalnia nie ubezpieczy ci takiego domu - a jeśli już to za horrendalna sumę. poza tym - oni ci ubezpieczą np. od zalania najwyższego pietra ale gdy ty zalejesz komuś to juz ubezpieczony nie jesteś,he,he .. ubezpiecza twoje mieszkanie od uderzenia pioruna ale gdy jest tam piorunochron, itd., itd
To tak jakbyś próbował wykupić AC na 15 letnie auto ..
N.
+5 #2 RE: Wojciech i Dawid Wierzelewscy uratowali sześcioosobową rodzinęN. 2020-01-02 21:33
Ubezpieczyli, nie ubezpieczyli. Pomóc trzeba
Golem
0 #1 RE: Wojciech i Dawid Wierzelewscy uratowali sześcioosobową rodzinęGolem 2020-01-02 21:30
Ludzie ubezpieczajcie re ruiny bo później płacz

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.