• dalke_nekrolog
  • Opublikowano:
  • Wyświetlono: 5832

180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieli

Szybka ścieżka, minimum formalności, maksimum elastyczności – wszystko po to, by uczniowie i nauczyciele jak najszybciej dostali sprzęt do zdalnej nauki. Środki przeznaczane na zakup pochodzą z budżetu Unii Europejskiej.

Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji już w przyszłym tygodniu samorządy będą mogły wnioskować o pieniądze. Jeśli nie chcą czekać, już teraz mogą kupować sprzęt, wtedy ministerstwo odda im pieniądze.

Komisja Europejska poparła pomysł, by zaoszczędzone do tej pory - w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa - środki przekazać na zakup sprzętu dla szkół. A oszczędności jest sporo – ponad 180 milionów złotych. Ministerstwo nie chce czekać, dlatego od najbliższej środy (1 kwietnia) samorządy będą mogły wnioskować o pieniądze na laptopy, tablety – a jeśli jest taka potrzeba -  także na mobilny dostęp do Internetu.

- Zależy nam na czasie. Dlatego zdecydowaliśmy się na najszybszy i najprostszy tryb. Nasz cel to możliwie najmniej formalności i jak najszybsze wypłaty – tłumaczy minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Jeśli któryś z samorządów już dziś wie, że jego nauczyciele lub uczniowie potrzebują sprzętu lub dostępu do Internetu, już teraz może je kupować. Zwrócimy pieniądze za te zakupy – dodaje szef MC.

Jak będzie wyglądała procedura? Szybki, elektroniczny wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC). Ekspresowa procedura wnioskowania i wypłata środków. O pieniądze może wnioskować każda gmina.

Na jakie kwoty można liczyć? Jak tłumaczy ministerstwo, kwota w dużej mierze zależy od gminy, z całą pewnością nie będzie to mniej niż 40 tysięcy złotych na gminę.

Co więc powinni zrobić teraz włodarze gmin i powiatów? Przede wszystkim oszacować potrzeby.

Drugi krok - rozpocząć zakupy. Wydatki można już ponosić, wnioski będą przyjmowane od 1 kwietnia. Ministerstwo nie wskazuje parametrów sprzętu, ważne jest, by gminy zmaksymalizowały efekty wsparcia, działając w oparciu o potrzeby mieszkańców i maksymalizując liczbę zakupionego sprzętu. Chodzi o to, by trafił do jak największej grupy potrzebujących uczniów.

Kolejny krok - to wniosek do CPPC. Nie potrzeba wkładu własnego. Złożenie wniosku to gwarancja wypłaty

- Zawsze nam zależało, aby eliminować różnice w dostępie do Internetu i nowoczesnego sprzętu w różnych miejscach Polski. Obecnie ta potrzeba jest pilniejsza, niż kiedykolwiek dotąd. Dlatego reagujemy i przyspieszamy – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Kupiony sprzęt może być użyczany uczniom i nauczycielom. Kiedy lekcje wrócą do szkół, będzie dalej wykorzystywany np. podczas lekcji – dodaje szef MC.

Aby tak szybkie wsparcie dla samorządów było możliwe konieczna była zgoda Komisji Europejskiej na przesunięcie środków między projektami. A ta była błyskawiczna – Ministerstwo Cyfryzacji otrzymało ją w jeden dzień.

Środki przeznaczane na zakup sprzętu dla uczniów i nauczycieli pochodzą z budżetu Unii Europejskiej.

Pomoc w wyposażeniu w niezbędny sprzęt i dostęp do sieci to nie wszystko, by wesprzeć zdalną edukację. Już 15 marca uruchomiono portal www.gov.pl/zdalnelekcje, gdzie nauczyciele, rodzice i uczniowie znajdą materiały, które świetnie się sprawdzą w trakcie zdalnego nauczania.

Materiały i narzędzia

To kopalnia wiedzy i najciekawszych, dostępnych w pełni za darmo, materiałów edukacyjnych. Do tej pory opublikowano tam 3 616 materiałów. Każdego dnia ich przybywa. Każdego dnia przybywa także użytkowników portalu. Portal odwiedziło już niemal 1,8 miliona osób, które wygenerowały blisko 33 miliony odsłon strony.

Materiały to jedno, druga sprawa to zmobilizowanie uczniów i wykorzystanie dostępnych w sieci narzędzi do zdalnego nauczania. Aby ułatwić nauczycielom działania także w tym zakresie, przygotowano dla nich poradnik Nauczycielu, poprowadź lekcje online! Nauczyciele znajdą w nim m.in. jakie darmowe narzędzia można znaleźć w internecie.

Ministerstwo Cyfryzacji wspólnie z NASK przygotowało też proste tutoriale, w których krok po kroku tłumaczy np. jak założyć grupę na portalu społecznościowym, czy też jak założyć swój kanał na platformie społecznościowej, a później prowadzić na nim swoje lekcje.

Zobacz Tutoriale.

 

Komentarze   

PIS-Janowy
-1 #30 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieliPIS-Janowy 2020-03-30 22:01
I Fredysie - panstwo nie musi dawac komputerów - znów twoja niska znajomość reali sie kłania. Komputery są wszędzie dziś - laptopa do nauki, blaszka dostaniesz za darmo, BARK TYLKO DOSTEPU do szybkiego Internetu do którego mozna się podłączyć i znajomości obsługi komputerów. A o komputery proszą nauczyciele i skojarzona z nimi i oPOzycja POpierdolona a nie rodzice.
PIS-Janowy
0 #29 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieliPIS-Janowy 2020-03-30 21:56
Więc freydisie dzieci nie masz bo sa juz dorosłe (jak znam dobrze takich jak ty to na jednym poprzestałeś bo to przecież "koszty i obsrane pieluchy". Wiec nie dostajesz 500 plus i tutaj cię męczy. Tak wszyscy macie. Płaciłeś 500 zł w 2000 roku za całodzienną opieką nad dzieciakami? Zona pracuje i zarabia krocie. I pewnie mieszkasz w jednej w wiosek okolicznych ? I ty masz pojęcie o cięzkim zyciu i wychowaniu dzieci (które spędzały 6-7 godzin dziennie z opiekunką). Nie masz bladego pojęcia o zyciu 70% rodzin z dziećmi których najczęściej jedynym błędem życiowym rodziców było to, ze urodziły sie w zapadłych wioskach czy biedniejszych rodzinach. Ja mam pojecie - urodziłem sie i wychowałem w jednej z takich zapdłych dziur, wyrwałem się (ile mnie to kosztowało wysiłku tylko ja wiem), mam kilkoro dzieci (rodzina patologiczna wg. twoich standardów) i zero kasy idzie z 500 plus na "wódke i piwko". Takich jak ja jest 90 % wśród beneficjantów 500 plus. A teraz idz wyprowadz pieska na siusiu na trawnik ...
Freydis
-4 #28 Społeczeństwo roszczeniowe.Freydis 2020-03-30 21:15
Wywołany do tablicy odpowiadam. Mam dzieci, doskonale wiem ile kosztują, bo dzisiaj są już dorosłe.
Tak informacyjnie. Rok 2000, niańce płaciłem 500 zł, za opiekę na dzieckiem 5 dni w tygodniu średnio po 6-7 godzin. Tutaj warto dodać, że 2000 roku najniższa krajowa wynosiła ok. 700 zł miesięcznie brutto.
Co do zony. Nie muszę wysyłać żony do pracy za 1 600,00 zł, bo moja żona pracuje i zarabia znacznie więcej.
Zazdrość? Nikomu nie zazdroszczę, ale wiem, że to co napisałem dotyczy około 60-70% rodzin. Może faktycznie wrzucanie wszystkich do jednego wora jest krzywdzące, bo nie każdy tak robi, jednak znaczna większość. Efekty widać dzisiaj gołym okiem.
Zasiłki i zapomogi sprawiły, że stajemy się społeczeństwem roszczeniowym. Państwo musi dać komputer, bo my nie mamy pieniędzy, aby dziecku kupić, czy tak ma to wyglądać?
das
+2 #27 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycielidas 2020-03-30 21:11
PIS Janowy -Freydis ma problem żeby mieć dzieci bo przez odbyt jego partnera nie da rady nic zrobić Także zostało mu tylko krytykowanie i uogólnianie .
PIS-Janowy
-2 #26 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieliPIS-Janowy 2020-03-30 21:03
Freydis - zrób sobie dzieci a potem kwicz. Bo widać od razu , ze kompletnie nie znasz reali i na 100 % nie masz dzieci a tylko czysta zawiść przez ciebie przemawia. Gdy widzę te teksty o "piwie, wódzce i samochodach" z 500 plus to od razu mi sie twarz niedowłada umysłowego Szczerby przed oczami jawi. Wysłałbyś zone do pracy za 1600 zł jednocześnie zostawiając samopas dzieci? Masz pojecie chociaz ile opiekunka kosztuje? Ile żłobek? Odpowiesz na to?
PIS-Janowy
-4 #25 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieliPIS-Janowy 2020-03-30 20:55
Problem jest taki w naszym kraju, ze to nie sprzet stanowi problem. Ja pracuje na 13 letnim think padzie (wart moze z 300 zł) i maszyna smiga az miło. Do nauki wystarczający az zanadto. Problemem jest brak szybkich sieci opartych na światłowodzie (!!) a nie bezprzewodowym gównie siadającym przy lekkim obciążeniu, deszczyku i podmuchu wiatru. Kto musi z tego korzystać z Internetu teraz to na pewno to zauważył. A to leży w gestii samorządów lokalnych (gminy, starostwa) i na tym trzeba skupic wysiłki w pierwszej kolejności a nie na ścieżkach rowerowych , siłowniach w plenerze w wioskach czy "city bicycles" w pipidówkach wielkosci Wągrowca ....
Freydis
+11 #24 Rodzice okradają swoje dzieci!Freydis 2020-03-28 07:47
Możemy tutaj się spierać, warto robić to w sposób kulturalny, jednak problem polega na czymś zupenie innym.

PiS wprowadził program 500+, 300+. Te pieniądze na początku były zauważalne w budżetach domowych, jednak teraz widać, że to środki, które stanowią dochód rodzin. Dlaczego tak sie stało?

Otóż znaczna część kobiet, która zarabiała najniższą krajową, zrezygnowała z pracy. Ich zdaniem, w dobie tak wysokiej pomocy państwa, nie opłaca się pracować, przy trójce dzieci rodzina otrzymuje miesięcznie 1 500,00 zł, kobieta jest w domu, rodzina nie wydaje na nianię itp. itd.

Nie taki był cel tego programu! Najważniejszy to zwiększenie liczby urodzin, jednak teraz już wiemy, że wzrostu nie ma, wypłacane pieniądze miały pomóc dzieciom, czy pomogły? Moim zdaniem nie.

Spora część rodziców przejada lub przepija pieniądze swoich dzieci, czasem spełniają swoje marzenia np. o "nowy" samochodzie z komisu rocznik 2000 za 8 tysięcy, płaca raty. To okradanie własnych pociech.

Teraz doskonale widać, że system pomocy nie działa lub działa źle. Każde dziecko w Polsce, rocznie dostaje 6 tysięcy złotych (500 zł x 12 miesięcy), a nie ma nawet komputera. Doszło do epidemii i nauczania zdalnego. Rodzice tych biednych dzieci jadąc 20-letnim autem z komisu płaczą, że nie mają pieniędzy na zakup sprzętu.

Pytam się, co zrobiliście z pieniędzmi wypłacanymi waszym dzieciom? Okradliście ich, zamiast zainwestować te środki np. w nowy komputer, Internet czy naukę języka obcego.

Teraz kolejny raz patrzycie w stronę budżetu państwa i wyciągacie łapy po kolejne środki! Ludzie zrozumcie wreszcie, to pieniądze nas wszystkich. Spora część osób musi pracować, że Państwo mogło dać. PiS nie ma swoich pieniędzy.

Może warto inaczej gospodarować tymi środkami, zapewniając swoim dzieciom wszystko, czego potrzebują, a nie wydawać ich na piwo, wódkę, domowe imprezy czy "nowe" samochody.

Mam nadzieję, że Covid-19 zmieni sposób myślenia, mam nadzieję, że kiedy to wszystko już się skończy, zaczniemy inaczej myśleć, inaczej działać, inaczej żyć. Oby tak było.
GOLEM
+6 #23 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieliGOLEM 2020-03-28 00:15
Dyzma ty jesteś jednak kompletnie ograniczony. W czasie pandemi, chcesz, aby państwo chodowało nieuków i imbecyli. W czym problemNauczyci el jest gotowy udzielać lekcji dzieciom, które siedzą teraz w domu. Ten nauczyciel bierze za to pieniądze i chce uczciwie wykonywać swoją pracę. Ty jednak nawołujesz do zaprzestania nauki, bo najwyraźniej wiedza sprawiała tobie trudność. Zakup maseczek i materiałów ochronnych dla służby zdrowia poinien być zrealizowany dużo wcześniej, czyli w styczniu, a najpóźniej w lutym. Obecny rząd nieudaczników jednak, zapewniał nas wtedy, że Polska jest przygotowana na epidemię COVID-19. Jak się okazuje, wszystst w opłakanym stanie, a w służbie zdrowia brakuje wszystkiego.
Wracając do nauki dzieci, dlaczego chcesz odebrać dzieciom możliwość nauki, kiedy obecnie jest to możliwe i UE przeznacza na to pieniądze. Maseczki można uszyć sobie samemu. Gorzej jest w przypadku służby zdrowia, gdzie państwo Polskie zupełnie sobie nie radzi. Jedyne co obecnie działa to propaganda, podobnie jak to było za komuny. Wtedy też było wszystko dobrze, a Polska to kraj mlekiem i miodem płynący. Jak się potem okazało, Polska była bankrutem. Obyśmy po pandemi koronawirusa nie byli ponownie bankrutami, bo kasa jest pusta. W propagandę mogą wiezyć jedynie ślepi wyznawcy PiSdzielców.
Xy
-4 #22 Do gabiXy 2020-03-27 21:24
Mylisz się! Żłobki państwowe również pobierają opłaty!
Gabi
+5 #21 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieliGabi 2020-03-27 16:15
Czesne to w prywatnym. Państwowe są za darmo. Musisz zwrócić się do właściciela o nie pobieranie oplat
&+&+&+
+1 #20 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieli&+&+&+ 2020-03-27 16:11
Do # 18 dobry czas by zacząć doceniać jednych i drugich. Zdrówka.
Gosc11
-6 #19 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieliGosc11 2020-03-27 16:07
Czas pomyśleć o odroczeniu płatności za przedszkola i żłobka!!!! . Wystarczy że jesteśmy na opiece płatnej 80%. bez premii itd i dodatkowo jeszcze musimy ponosić koszty czesnego pomimo iż to państwo pozamykało szkoły.
Proszę nie pisać że dzięki temu iż pozamykali szkoły itd moje dziecko i moja rodzina jest zdrowa.
Dawid 76
-5 #18 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieliDawid 76 2020-03-27 14:24
Idioci gdzie ja napisalem że pracuje za granica ? Prowadze swoją firme w kraju i płace podatki na tych którym wciąż zle czyli nauczycieli i tym smietdziela co sie pochowali lekarzy rodzinnych to są dopiero chamy. Zamiast ludzia pomagac to pozamykali gabinety a tel wyłączyli
Popieram
+5 #17 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieliPopieram 2020-03-27 13:41
Klara każdy lekarz dostał 10000 na zakup laptopa i drukarki przy wejściu E-recept :) Wyobraź sobie sytuację w domu nauczyciel i trójka uczniów, każdy ma być na własnym E-learningu, skąd nagle dla każdej z tych osób wziąć sprzęt?
Freydis
+12 #16 Szczury wracająFreydis 2020-03-27 12:55
Do #14. Zgadzam się z przedmówcą. Ludzie wyjechali za granicę, ale pracowali tam na czarno, widać to teraz jak wracają do kraju. Wielcy nowobogaccy przestraszyli się, że zachodnia opieka medyczna ich oleje, bo nie płacą podatków. Bali się śmierci w męczarniach, wynajmowanych barakach. Wracają do Polski i rejestrują się na listy bezrobotnych.
Jasno mówi o tym premier RP, liczba nowych zarejestrowanyc h osób jest dramatycznie wysoka.
Śmieszą mnie takie osoby. Jeszcze kilka miesięcy temu podczas wizyty w Wągrowcu, zamawiali łamaną polszczyzną obiadki w restauracjach i płacili w €, bo oczywiście dziwnym trafem nie mieli polskiej waluty.
Według mnie to pasożyty, które ani w swoim kraju, ani na obczyźnie nie płacili podatków, ubezpieczeń. Żyli w barakach, żeby sąsiadowi w Polsce pokazać ile to € zaoszczędzone.
Koronawirus ma jeden plus. Po całej tej epidemii, jeżeli przeżyjemy, ludzie będą inni, cały świat będzie inny.
*******
+11 #15 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieli******* 2020-03-27 12:20
Do #14. To skąd nagle wzięło się tyłu bezrobotnych po powrocie z saksow!? Akurat wy podatki! Na czarno robota była i nikt waszych podatków nie widział, ani tam ani tu. Kasa do skarpety szła.
dawid 76
-11 #14 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycielidawid 76 2020-03-27 11:41
Do # 12 jakby nie my to byś z głodu zdechł bo tak żyjesz z naszych podatków pasożycie.
Vbcv Camus
+12 #13 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieliVbcv Camus 2020-03-27 11:28
Ludzie robią zbiórki na respiratory maseczki itp.zeby pomoc ratować ludzkie życie, a oni w czasie pandemii kasę przeznaczają na komputerki do zabawy. jest 500+ na to! Rozliczać beneficjentów na co przeznaczają kasę!
Było do przewidzenia
+16 #12 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieliByło do przewidzenia 2020-03-27 10:59
Hejt nieuków rozpoczęty !Zamiast zagranicznej kasy muszą pomagać swoim rodzonym dzieciom.
eva c
-20 #11 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycielieva c 2020-03-27 10:48
Nauczycielom już w dupach żle , gdy cała Polska walczy z wirusem to idioci stękają że muszą uczyć przez internet. Cieszcie się szmaciarze że macie prace i penjse pieprzone ćwoki
Po co
+14 #10 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieliPo co 2020-03-27 09:27
Branżówki czekają! Fachu uczyć!
Dyzma
+13 #9 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieliDyzma 2020-03-27 08:48
OTO sposób myślenia urzędasa unijnego. Nie można wstrzymać nauki na 2-3 mies a kasę przeznaczyć na maski, płyny, respiratory?
No ale widocznie cel jest inny. Włochom powiedzcie że kupujecie elektronikę w ich szpitale i chorzy niech sobie sami radzą.
Klara
+24 #8 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieliKlara 2020-03-27 08:14
To teraz jeszcze proszę zaopatrzyć lekarzy rodzinnych i przychodnie w komputery , posadzić w domach na 24 godziny i niech udzielają porad online !!!! Bo jakoś nikt nie zauwaza, tego że pozamykali przychodnie i nie żadnego leczenia, ani możliwości dodzwonienia się do przychodni by otrzymać poradę. Oprócz koronawirusa ludzie maja inne choroby a pomocy żadnej. Podarować przychodniom telefony i komputery!!!!!! !! Zdrowie wazniejsze !
Fakt
+23 #7 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieliFakt 2020-03-27 07:53
RODO .I PO INTERNECIE HULAJĄ FILMIKI Z LEKCJAMI, JAK JUZ MINIE TA ZARAZA I JAK PRZEZYJEMY, TO SĄDY BĘDĄ MIAŁY DUŻO PRACY ZE SPRAWAMI O NARUSZENIE DÓBR OSOBISTYCH, ZA ZNIESŁAWIENIE I Z POWODU NARUSZENIA INNYCH PARAGRAFÓW. A FIRMY UBEZPIECZENIOWE SPRAW O ODSZKODOWANIE ZA USZCZERBEK NA ZDROWIU .OPROCZ TEGO NARUSZANE SA INNE KWESTIE, ALE POCZEKAMY.
BRE d ni
+21 #6 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieliBRE d ni 2020-03-27 07:40
100% nauczycieli nie ma sprzętu, praca przy komputerze to praca szkodliwa konieczny jest dodatek za pracę z narażeniem na uszczerbek narządu wzroku, kręgosłupa .Nie każdy nauczyciel może ja wykonywać, a niektórzy mają zakaz. Dzieci nie mogą tyle czasu spędzać przy komputerze. Nikt nikogo nie może zmusić do takiej pracy w obliczu epidemi. Koniec kropka.
Jolka
-26 #5 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieliJolka 2020-03-27 07:37
Ania bzdury piszesz jakich mało, MC nie daje żadnych wytycznych, kupić można wszędzie, chodzi o to, żeby to nie były MacBooki tylko normalne komputery, bo tańsze to więcej sztuk. Nie rozumiem o jakiej wyprzedaży starego sprzętu piszesz?
ANIA
+26 #4 CIEKAWEANIA 2020-03-27 07:31
Te tablety i laptopy uczniowie i "biegli informatycznie" nauczyciele podłączą sobie do .....neostrady? ?? Tu nie warszawka , mamy tylko to co mamy. Pomyślcie trochę! Znowu jakiś koleś zarobi na wyprzedaży starego sprzętu bez oprogramowania ważne że kasa godna i szybko wydana .
A co do zwrotu za dokonane zakupy to najpierw muszę to zobaczyć bo nie uwierzę w obiecanki.
GOLEM
+25 #3 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieliGOLEM 2020-03-27 03:51
PiS-Janowy, mogę zrozumieć, że zamieszczasz swoje kłamstwa, bo za to ci pbecna władza płaci. W obecnym czasie, kiedy świat walczy z koronawirusem, a obecny prezydent lansuje się na nieszczęciu ludzi, kiedy walczymy z pandemią koronawirusa.
Jesteś żałosny podobnie jak Duda lansujący się na obecnej tragedii ludzii. Po co nam taki prezydent? On tylko dba o własny stołek i nie interesuje go bezpieczeństwo Polaków. Po co mi prezydent, który tylko reprezentuje swój interes i interes partii z Nowogrodzkiej? Kogo on reprezentuje?! Polaków czy PiS?! Żałosna marinetka obecnego żadu! A ty jesteś tylko przygłupim wykonawą instrukcji z Nowogrodzkiej! Niczego nie rozumiesz. Okłamujesz Polki i Polaków. Czas populistów dobiega końca i to dzięki koronawirusowi, który obnaża ich nieudolność. Jesteś tylko karykaturą człowieka. Myślenie najwyraźniej sprawia tobie trudność!!!
PIS-Janowy
-28 #2 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieliPIS-Janowy 2020-03-27 00:27
Brawo PIS, brawo dobra zmiana! Dzięki 500+ Polakom żyje się lepiej! Wiwat Prezydent Andrzej Duda!
Nauczyciel
-13 #1 RE: 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieliNauczyciel 2020-03-26 23:27
W tym roku szkolnym uczniowie do szkół nie wrócą. Laptopy się przydadzą do zdalnej nauki.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.