• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 4659

Koronawirus raport - 30 marca 2020

Powiat wągrowiecki cały czas bez zarażonych. Nie ma też osób hospitalizowanych w związku z podejrzeniem zakażenia koronawiusem.

W mieście Wągrowiec kwarantanną objętych jest 90 osób, w całym powiecie wągrowieckim 219 osób. Nadzorem epidemiologicznym objęto 34 osoby. Nie ma osób hospitalizowanych w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirlsem.

Województwo wielkopolskie - 30.03.2020 r.:

🔸 Suma zakażeń 134 osoby, w tym 3 osoby zmarłe
🔸 Objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 6 741 osób
🔸 Hospitalizowane jest ogółem 87 osób
🔸 Poddanych izolacji lub kwarantannie jest 11 041 osób

W Polsce stwierdzono dzisiaj 193 przypadki. Łącznie w kraju mamy 2 050 zakażonych w tym 31 osób zmarło.

Komentarze   

PIS-Janowy
-2 #8 RE: Koronawirus raport - 30 marca 2020PIS-Janowy 2020-04-03 09:02
A tutaj co nieco o naczelnym przyglupie Jonaszu, serwujacym wokół swe usmieszki żula-cwaniaka:" ...Donald Tusk po zakończeniu pełnienia funkcji Przewodnicząceg o Rady Europejskiej, w nagrodę pocieszenia otrzymał stanowisko przewodnicząceg o Europejskiej Partii Ludowej (EPL), której członkami z Polski są Platforma i PSL.
Członkiem tej partii jest także węgierski FIDESZ premiera Wiktora Orbana, przy czym od marca 2019 roku, po zmianach ustaw dotyczących sądownictwa, a także ustawie, która zakazała działalności w tym kraju uniwersytetu założonego i finansowanego przez Georga Sorosa, partia ta jest zawieszona w prawach członka.
Donald Tusk po objęciu funkcji przewodnicząceg o próbował doprowadzić do wykluczenia FIDESZ-u ale nie uzyskał w tej sprawie większości, szczególnie delegacja niemiecka CDU-CSU obawiała się, że po takiej decyzji frakcję EPL w Parlamencie Europejskim opuści ponad 10% posłów, a więc znacznie więcej niż liczy węgierska delegacja.
W tej sprawie na początku lutego odbyło się na posiedzeniu EPL głosowanie, podczas którego zdecydowana większość członków zdecydowała, że FIDESZ pozostanie dalej partią zwieszoną w ramach tej europejskiej partii.
2. Nie dalej jak wczoraj, Donald Tusk wystosował pismo do członków EPL poświęcone w dużej części pandemii koronawirusa w Europie i walce z jego skutkami ale w jego końcówce wraca do sprawy FIDESZ-u i pisze wprost, że już wkrótce trzeba będzie na nowo przemyśleć stanowisko w sprawie wykluczenia tej partii z EPL.
W piśmie tym nawiązuje do wprowadzonego przez węgierski parlament stanu wyjątkowego (stanu zagrożenia) w związku z pandemią koronawirusa, który daje rządowi Orbana możliwość rządzenia przy pomocy dekretów.
Stan ten ma obowiązywać do czasu zakończenia pandemii, a wg. jego przepisów między innymi osoby nie przestrzegające kwarantanny podlegają karze do 3 lat więzienia, a każdemu kto rozpowszechnia w mediach, w tym społecznościowy ch fałszywe informacje ograniczające skuteczność reagowania na pandemię, grozi kara od roku do pięciu lat pozbawienia wolności.
Tusk nawiązując do tych rozwiązań przyjętych na Węgrzech pisze, że „wykorzystywani e pandemii do budowania trwałego stanu wyjątkowego jest politycznie niedopuszczalne i moralnie niebezpieczne”.
3. Jednocześnie Donald Tusk w licznych wywiadach udzielnych mediom w Polsce, a także w coraz częstszych wpisach na portalach społecznościowy ch, domaga się wprowadzenia stanu wyjątkowego w naszym kraju i przesunięcia zaplanowanych na maj wyborów prezydenckich.
Ostatnie komentarze i wpisy Tuska w tej sprawie są wręcz niesłychanie agresywne, zawierają mocne sugestie, że prezes Jarosław Kaczyński i Prawo i Sprawiedliwość narażając zdrowie i życie Polaków, chcą urządzić wybory w maju.
Wspierają go w tej sprawie liczni wpływowi politycy Platformy (i wspomagające ich media), którzy nawet przy okazji wielodniowej debaty o ostatecznym kształcie „Tarczy antykryzysowej” , tak naprawdę nie interesowali się jej zawartością, tylko koncentrowali na konieczności odłożenia wyborów prezydenckich.
4. A więc w Polsce Tusk chce stanu wyjątkowego (tylko taki stan odpowiada zagrożeniu w całym kraju, sugerowany przez Platformę stan klęski żywiołowej, można wprowadzić tylko wtedy gdy zagrożenie dotyczy jakiejś części kraju, województwa, kilku województw), a za wprowadzenie takiego stanu na Węgrzech, partię swojego kolegi Wiktora Orbana, chce wyrzucić z EPL.
Sprzeczność takiego postępowania jest jednak tylko pozorna, w Polsce chodzi o uratowanie „skóry” Platformie, wprowadzenie stanu wyjątkowego to najprawdopodobn iej rozpoczęcie wszystkiego od początku, w tym także możliwość zmiany kandydata, a to dla tej partii po blamażu dotychczasowej kandydatki Małgorzaty Kidawy -Błońskiej, sprawa kluczowa.
A i Tusk nie powiedział w polskiej polityce ostatniego słowa, chyba teraz by się już zdecydował, żeby wjechać na „białym koniu” z Brukseli w sam środek kampanii prezydenckiej w naszym kraju...."
tobi
-3 #7 RE: Koronawirus raport - 30 marca 2020tobi 2020-04-02 22:50
Buka nie panikuj
Buka
+4 #6 Drugi SmoleńskBuka 2020-04-02 22:45
Kraj w ogniu, a kurdupel prze do wyborów! Szykuje nam drugi Smoleńsk! Będziemy lądować, chociaż "terain ahead" i grozi katastrofa!!! Liczba ofiar nie ma dla niego znaczenia! :cry:
tomaszewski b
0 #5 RE: Koronawirus raport - 30 marca 2020tomaszewski b 2020-04-02 22:26
W dobie kryzysu któey się zbliża idioci nie stójcie w kolejkach pod niemieckimi marketami . Bo za chwile zaczniecie płakać że rzad Wam nie pomaga a Angela ma Was tam gdzie jej rodak Adolf.
wsd
+10 #4 RE: Koronawirus raport - 30 marca 2020wsd 2020-03-31 19:03
W Wrc jest Sanepid bo jakaś cisza ?
.
+11 #3 RE: Koronawirus raport - 30 marca 2020. 2020-03-31 13:35
Pojawiają się na ulicach samochody z angielskimi i niemieckimi tablicami - czy ci ludzie mają kwarantannę czy też sobie beztrosko jeżdżą po marketach?
Jolka
+1 #2 ParanojaJolka 2020-03-31 11:11
Pozamykajcie te sklepy budowlane.Ludzi e na głowe dostali, zamiast siedziec w chatach to remontu im się zachciało!!!W marketach budolwanych pełno. nie po to pracodawca dał im ku....wa wolne żeby latali po marketach ale na dupie siedzieli i zarazy nie złapali. I co najgorsze innych zarażali. Ja k chcą wyłazić to do roboty niech wracają, albo do szpitali zakaźnych -do mycia podłóg i srzatania, wtedy zrozumieją co nam grozi!!!!!
Kora
0 #1 RE: Koronawirus raport - 30 marca 2020Kora 2020-03-31 07:54
W samym mieście objętych kwarantanna jest 90 osob, nadzorem 34 osoby . To już wiele daje do myślenia. To pewnie tylko te osoby które pracował legalnie. A gdzie ci którzy byli za granicą nielegalnie? Pewnie 2 razy tyle . A markety budowlane nadal oblegane.Kogo najczęściej można spotkać w sklepach z żywnością?. Teraz rozumiecie? Spacerki po sklepach z dziećmi.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.