• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 3755

Policja sprawdza, czy ludzie siedzą w domach

Policjanci sprawdzają, czy obywatele stosują się do ograniczeń zawartych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020. Od rana policjanci przeprowadzili już kilka interwencji.

Mandaty karne w przypadku osób popełniających wykroczenia wynoszą do 500 złotych, natomiast osób nieprzestrzegających nakazanej kwarantanny od 5 tys. do 30 tys. złotych.

- Będziemy sprawdzać, czy nasze przemieszczanie się rzeczywiście związane jest z ważnymi potrzebami życiowymi. Absolutnie nie można urządzać wyjazdów rodzinnych, czy to w plener, czy to inne wycieczki. Różnego rodzaju przejażdżek czy to motocyklem, czy rowerami, czy spacerów. Wyprowadzanie psa ograniczmy do niezbędnego minimum — poinformował sierż. sztab. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP Wągrowiec

Zabronione zostało korzystanie z wszelkiego rodzaju terenów zielonych, parków, plaż bulwarów, promenad. Tutaj nie ma wyjątków i musimy na ten szczególny czas zmienić swoje przyzwyczajenia.

Uwaga! Wyprowadzenie psa nie stanowi tutaj wyjątku! Na tym terenie możemy spotkać jedynie, służby porządkowe i medyczne, a także pracowników tych terenów.

Policja apeluje o bezwzględne przestrzeganie tych obostrzeń, ponieważ policjanci będą stanowczo reagować. Tak samo każdorazowe złamanie przepisów kwarantanny spotka się ze stanowczą reakcją policjantów. Funkcjonariusze będą bezwzględnie egzekwować obowiązujące przepisy w trosce o zdrowie Polaków.

Komentarze   

Jacas
+3 #5 RE: Policja sprawdza, czy ludzie siedzą w domach Jacas 2020-04-09 07:10
Karać tych z kundelkami łażących po trawnikach spółdzielni. To jaka masakra! Już nie wystarcza im jeden roznosiciel chorób odzwierzęcych tylko mają po dwa i trzy! Gadają z nimi ,a do drugiego człowieka zagadać nie potrafią. Jakaś psychoza w tym mieście czy ? Bez pardonu idzie taki czy taka pod okna sąsiedniego bloku i tam kibelek pieskom robi, nie sprzątając zarazy. Gdzie tabliczki o zakazie? Znowu spółdzielnia śpi!
Maxim
-3 #4 RE: Policja sprawdza, czy ludzie siedzą w domach Maxim 2020-04-05 23:39
Dostaniesz mandat to odwołaj sie do sądu. Karają nie słusznie. Każdy powinien znac swoje prawa
xzxzxz
+6 #3 RE: Policja sprawdza, czy ludzie siedzą w domachxzxzxz 2020-04-02 10:04
Jak tam KOWALczewski ciśnienie Ci zeszło ,widze że cenzury nauczyłeś się od Urbana .Ile zarobiłeś od Urzędu Miasta . Na koniec możesz mnie cmoknąć w d.... WIEJSKI CENZORZE ZA DYCHE
emeryt
+3 #2 RE: Policja sprawdza, czy ludzie siedzą w domach emeryt 2020-04-01 19:59
Co na to opozycja ? Policjant będzie oceniał ,czy wyjście jest celowe .W/g mnie to naruszenie konstytucji .Jak w tej sytuacji przeprowadzać wybory ? Jak mają działać komisje wyborcze ?Jak widać na zdjęciu samotna osoba stanowi zagrożenie , ale komisja wyborcza nie ?
Jacek13
+8 #1 Policja sorawdzaJacek13 2020-04-01 18:53
Wreszcie w Wagrowcu widać policję normalnie wogole ich nie widać a dziś widziałem aż trzy patrole no no. cyxgd

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.