• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1631

Wyremontowano drogę z Rąbczyna do Żabiczyna

Zakończył się remont drogi powiatowej na odcinku RąbczynŻabiczyn. Całkowity koszt remontu wyniósł blisko 850 tysięcy.W ramach zadania pn. „Remont drogi powiatowej nr 1609P odc. RąbczynŻabiczyn” przeprowadzonego remont drogi na odcinku 990 metrów.

W trakcie prac wymieniona została nawierzchnia bitumiczna składająca się z warstwy wiążącej i ścieralnej, wymieniono też konstrukcje nośne w miejscach występujących wybojów oraz siatki spękań sugerujących utratę nośności przez podbudowę. Odnowiono oznakowanie poziome i pionowe jezdni.

W efekcie prac remontowych poprawiono bezpieczeństwo ruchu kołowego, wykonano korekty spadków poprzecznych i podłużnych oraz dokonano regulacji prawidłowego odprowadzenia wód opadowych z korony jezdni do istniejących rowów trawiastych i poboczy gruntowych.

Wykonawcą zadania było Konsorcjum firm w składzie:

Firma BudowlanoRemontowo – Drogowa Dariusz Białobrzycki – LIDER
Firma Usługowo – Handlowa „ANNA” Anna Białobrzycka – PARTNER

Całkowity koszt remontu wyniósł 831.269,03 złotych. Zadanie dofinansowane zostało w ramach programu Fundusz Dróg Samorządowych.

Komentarze   

GOLEM
+1 #10 RE: Wyremontowano drogę z Rąbczyna do ŻabiczynaGOLEM 2020-07-21 03:06
PiS-Janowy, jak widzę znasz się na budowie dróg. Problem w tym, że nie wiesz jakie były wymagania określone w przetargu na remont tej drogi. Firma wykonała remont zapewne zgodnie z wymaganiami określonymi w warunkach przetargu.
No tak, PiSdzielce nie organizują przetargów, a kupują bez przetargu lewe maseczki i respiratory od handlarza bronią z Lublina. Jednocześnie uchwalają sobie bezkarność, przy okazji tarcz COVIDowych, zwalniając z odpowiedzialnoś ci organizujących przetargi. Większego skurwysyństwa i złodziejstwa do tej pory nie było. Tak można tylko w państwie PiS. Kraj z dykty i fikcyjne państwo, to nam zorganizowali PiSdzielce!!! To co zarzucali, to zrealizowali. Przykre jest to, że są jeszcze niepełnosprawni umysłowo, którzy ich wspierają.
Grazka
0 #9 RE: Wyremontowano drogę z Rąbczyna do ŻabiczynaGrazka 2020-07-21 01:51
Brak słów, kpina kpina i jeszcze raz kpina.
PIS-Janowy
+1 #8 RE: Wyremontowano drogę z Rąbczyna do ŻabiczynaPIS-Janowy 2020-05-24 09:48
Nik - jacy mieszkańcy taka władza. Ja, widząc od czasu do czasu sposób pracy na tej drodze to spodziewałem sie, ze ta firma zostanie wyrzucona z niej. Ale tak się nie stało - może sie nie znam, ale gdyby mi ktoś stawiał szopę na podwórku w podobny sposób jak był przeprowadzany ten "remont" (jakosciowo i organizacyjnie) to po dwóch dniach wypierdoliłbym ekipę na zbity ryj i jeszcze za materiały sie procesował. Na pewno w ten sposób Niemcy swoich dróg nie wybudowali.
nik
0 #7 RE: Wyremontowano drogę z Rąbczyna do Żabiczynanik 2020-05-23 18:10
Droga z Wągrowca do Rąbczyna i dalej w kierunku Janowca powinna być zrobiona ze względu na bezpieczeństwo . Rąbczyn to duża gorzelnia i zakład drzewny. Tiry muszą jechać .Dobrze że mamy mały przemysł .Władze gminne i powiatowe powinny zadbać o dojazd .Wspomóc powinni posłowie i radny wojewódzki .Obecna sytuacja odstrasza od inwestowania w okolicach Wągrowca
PIS-Janowy
0 #6 RE: Wyremontowano drogę z Rąbczyna do ŻabiczynaPIS-Janowy 2020-05-23 00:50
Czesc kolo - chodzi o to, ze takiej, kur..a, fuszery to nie widziałem od dawna. Daje tej drodze max 3 lata do pierwszych uszkodzeń i pęknięć. Technologia i organizacja jak filmu Brei.
Jasiek
+7 #5 RE: Wyremontowano drogę z Rąbczyna do ŻabiczynaJasiek 2020-05-22 08:30
Ale zaszaleli. 900 metrów a reszta? jak długo to wytrzyma?
ANIA
+8 #4 CO ZA OBŁUDAANIA 2020-05-22 05:19
Z 3 ZRUJNOWANYCH KILOMETRÓW REMONT WYSZEDŁ NA 900 METRÓW . A RESZTA?POZOSTAŁ A CZĘŚĆ NADAJE SIĘ NA POLIGON DLA CZOŁGÓW. TIRY Z KUKURYDZA DLA GORZELNI ZROBIŁY I ROBIĄ SWOJE. NIKT ICH NIE KONTROLUJE I WOŻĄ ILE SIĘ DA. DROGA TA NIE NADAJE SIĘ NA TAKIE OBCIĄŻENIA, ALE KTO O TYM MYŚLI. ZA CHWILĘ STARE I NOWE BĘDZIE W TAKIM SAMYM STANIE.A TRZEBA TROCHĘ MYŚLEĆ PANOWIE WŁADZA , SĄ OGRANICZENIA NOŚNOŚCI , I TROCHĘ KASY ( NASZEJ) ZAOSZCZĘDZICIE. DLA CIĘŻSZYCH JEST DROGA DO PRZEZ OBWODNICĘ WĄGROWCA A NIE TAKIE ŚCIEŻKI.
Tomuś
+5 #3 ŚMIECHTomuś 2020-05-20 20:41
ŚMIECH NA SALI !!!!! ŻEBY SIĘ NIE DOGADAĆ !!!! I ZOSTAWIĆ ROBOTĘ W POŁOWIE
Sajmon
+9 #2 OdcinekSajmon 2020-05-20 20:36
Wyremontowano krótki odcinek drogi pomiędzy Rąbczynem, a Żabiczynem. Taka jest prawda.
kolo
+17 #1 RE: Wyremontowano drogę z Rąbczyna do Żabiczynakolo 2020-05-20 13:08
To ta droga, o której Janowy pyszczy od kilku miesięcy? Chodzi o to, że żaden PISowiec się przy budowie nie nachapał?

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.