• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1589

Nowy ambulans dla wągrowieckiego szpitala

Nowy ambulans Dacia Sandero Stepway został oficjalnie przekazany na potrzeby Szpitala Powiatowego w Wągrowcu.

Samochód jest wyposażony w standardzie ambulansu typu A1, będzie służył m.in. do przewożenia krwi lub innego materiału biologicznego do laboratoriów (np. pobrane wymazy w kierunku COVID-19), będzie również wykorzystywany do przewozu pacjentów do innych podmiotów leczniczych, których stan zdrowia pozwala na transport w pozycji siedzącej, tzw. transport międzyszpitalny. Ponadto ambulans ma pełnić funkcję karetki NPL (wizyty domowe zespołu lekarza nocnej i świątecznej opieki lekarskiej).

Ambulans został zakupiony ze środków Miasta i Gminy Gołańcz oraz Powiatu Wągrowieckiego. Koszt zakupu samochodu to 39,5 tys. zł. Pojazd jest nowy, objęty trzyletnią gwarancją producenta. Samochód został zakupiony ze środków powiatu wągrowieckiego oraz pozostałych gmin.


Komentarze   

Janush
0 #7 gośćJanush 2020-06-25 22:35
skoro to takie proste i oczywiste to czemu się nie zgłaszasz do starosty, podstawówkę chyba masz ukończoną? za 50 tys. pensji na rok starosta przyjmie takiego kandydata z pocałowaniem ręki, i pokarzesz wszystkim niedowiarkom jak można na szpitalu zarabiać, żeby kroplówki nie były potrzebne.
xzxzx
+2 #6 RE: Nowy ambulans dla wągrowieckiego szpitalaxzxzx 2020-06-25 21:49
Szpital jeszcze nie zbańczył bo starosta co chwile podłącza mu kroplówke. Z takim zasilaniem , szpitalem to nawet może kierować ktoś po podstawówce i to za 50 tyś rocznie a nie utrzymywanie człowieka za 200 tyś a długi rosną .W kazdej normalnej placówcw już by wyj.. na bruk takiego zarządce .
Działkowiec
+3 #5 RE: Nowy ambulans dla wągrowieckiego szpitalaDziałkowiec 2020-06-25 20:33
Brawo Panie Burmistrzu Mieczysławie Wojciechu.
Samochodzik prima sort .Na pewno jest potrzebny i bardzo dobrze.A może byście wreszcie pomyśleli o zainstalowaniu oświetlenia solarnego przejść dla pieszych przy stacji paliw i przy 1 furtce wejściowej na teren ogrodów działkowych przy ul. K.Libelta w Gołańczy
Janush
-3 #4 gośćJanush 2020-06-25 19:47
daxs - od pięciu lat pitolisz w kółko, że szpital zadłużony na maxa, a jednak jakoś jeszcze nie zbankrutował. Jak to możliwe - cud to chyba prawdziwy. Pracownicy biorą pensję na czas, pacjenci się zgłaszają, z powodu korony żaden oddział się nie zamknął (może też i dlatego, że wojsko pomogło ściągnięte przez dyrekcję?). Więc przestań siać nienawiść, bo oczy krwawią od czytania tych twoich wypocin.
daxs
+7 #3 RE: Nowy ambulans dla wągrowieckiego szpitaladaxs 2020-06-25 05:33
Dyrektor szpiala bardzo radosny a szpital zadłuzony na maxsa .Ciekawe czy Starosta za swoje pieniądze zatrudniałby tego człowieka który topi podległom mu placówke , do tego z pensją 200 tyś rocznie . Panie Kranc niedługo żniwa , zabierz tego gościa w pole i pokaż mu ile trzeba się napracować żeby zarobić na swoje utyrzymanie.
serek23
+5 #2 RE: Nowy ambulans dla wągrowieckiego szpitalaserek23 2020-06-25 04:00
Mieszkańcy Gołańczy i Powiatu Wągrowieckiego, za swoje pieniądze kupili auto Ciućwok Durski ze starostą pierdolnęli sobie fotkę w imieniu podatników.
Piotrek
+5 #1 RE: Nowy ambulans dla wągrowieckiego szpitalaPiotrek 2020-06-24 23:37
Jak to ładnie na zdjęciu widać. Nosić te maseczki czy nie nosić? Niby obowiązku już nie ma ale w takich urzędowych okolicznościach chyba powinny być u wszystkich.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.