• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 803

Gmina Wągrowiec realizuje program "Umiem pływać"

6 lipca Gmina Wągrowiec rozpoczęła realizację programu powszechnej nauki pływania „UMIEM PŁYWAĆ” 2020. 

Do programu zgłoszonych zostało 197 uczniów z pięciu szkół Gminy Wągrowiec: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łeknie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiatrowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowie Żońskim, Szkoły Podstawowej im. Franciszka Łakińskiego w Łaziskach oraz Szkoły Podstawowej im. ks. Jakuba Wujka w Siennie. Projekt zakładał prowadzenie nauki pływania od 3 lutego do 19 czerwca 2020 r. oraz od 1 września do 25 listopada 2020 r. 

Jednakże w związku z wprowadzonymi ograniczeniami w zakresie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 od 12 marca br.  zawieszone zostały zajęcia w szkołach. Baseny i pływalnie zostały zamknięte. W związku z powyższym wyżej wymieniony termin nie mógł zostać dotrzymany.

Ministerstwo Sportu i Turystyki zważywszy na trudności w realizacji programu, w skali całego kraju dopuściło możliwość realizacji programu w miesiącach wakacyjnych, lipiec - sierpień br.

Zajęcia podczas wakacji będą realizowali uczniowie  kl. I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowie Żońskim, Szkoły Podstawowej w Siennie oraz Szkoły Podstawowej w Łaziskach. Program nauczania obejmuje 20 godzin nauki pływania. Każdy turnus przewiduje 10 wyjazdów po 2 godziny lekcyjne w Aquaparku w Wągrowcu. Głównym celem projektu jest aktywizacja fizyczna dzieci szkolnych, nabycie podstawowej umiejętności pływania. Zajęcia dla dzieci uczestniczących w programie są całkowicie bezpłatne.

Program finansowany jest ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki, Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz wkładu własnego Gminy Wągrowiec.

Gmina Wągrowiec zgodnie z podpisaną umową o współpracy partnerskiej z Wielkopolskim Zrzeszeniem LZS Poznań wniesie wkład własny do realizacji tego programu w wysokości 33 490,00 zł.

Komentarze   

PIS-Janowy
+1 #1 RE: Gmina Wągrowiec realizuje program "Umiem pływać"PIS-Janowy 2020-07-10 22:56
Bardzo dobra inicjatywa. Szkoda tylko, ze znow od rzadu musiala wyjsc a nie z miasta ... I znow 50 tys na walke z Duda miasto wyda a na dzieci wyskrobano niecale 34 tys.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.