• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 3406

TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępe

ZOZ w Wągrowcu należy do grona jednostek szpitalnych uczestniczących w pilotażu projektu TOP SOR. Jego pełne wdrożenie umożliwi podział dyżurów szpitalnych na tzw. ostre i tępe.

Podział dyżurów, według propozycji ministerialnych, ma zmniejszyć presję kadrową w szpitalach, placówkach, w których funkcjonuje SOR. Nie będą one musiały codziennie zapewniać pełnej obsady medycznej na szpitalnym oddziale ratunkowym, ale również np. utrzymywać w pełnej gotowości bloku operacyjnego. Jeśli zawrą porozumienia z innymi, znajdującymi się w okolicy placówkami, będą mogły wymiennie pełnić dyżury ostre.

W czasie dyżurów tępych obsada kadrowa będzie mogła być zmniejszona do koniecznego dla bezpieczeństwa minimum. To nie znaczy jednak, że SOR czy izba przyjęć w takim szpitalu nie będą działać, jeśli pacjent się zgłosi, będzie musiał się jednak liczyć albo z dłuższym czasem oczekiwania, albo z odesłaniem do placówki „ostrej”, jeśli jego problemu zdrowotnego szpital nie będzie w stanie rozwiązać.

Zespoły ratownictwa medycznego będą przywozić pacjentów tylko do placówek dyżurujących „na ostro”. To, który szpital w okolicy pełni taki dyżur, będzie można łatwo sprawdzić w internecie.

- Obecnie w wągrowieckim SOR zakończono montaż infrastruktury technicznej — biletomat, monitory, system powiadamiania głosowego, okablowanie. Oczekujemy na dostawę niezbędnego oprogramowania, co umożliwi uruchomienie pełnej funkcjonalności systemu TOP SOR w naszej jednostce — poinformował Przemysław Bury, dyrektor ZOZ w Wągrowcu.


Tryb Obsługi Pacjenta w SOR (TOP SOR) to projekt finansowany przez Ministerstwo Zdrowia, mający na celu stworzenie wystandaryzowanego systemu rejestracji i przyjęć pacjentów Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Pacjent, po zarejestrowaniu się w oddziale ratunkowym, zostanie przydzielony do jednej z kategorii czerwonakonieczna natychmiastowa pomoc, żółta – konieczna pomoc z możliwym krótkim czasem oczekiwania, zielonaczas oczekiwania może wynieść do 240 minut, niebieska – czas oczekiwania na przyjęcie do 360 minut, a w praktyce – bez określenia górnej granicy.

Co więcej, ponieważ dane o czasie oczekiwania na SOR-ach mają być dostępne online, Ministerstwo Zdrowia spodziewa się efektu racjonalizacji decyzji pacjenta – albo udania się przez pacjenta tam, gdzie czas oczekiwania jest krótszy (inny SOR), albo w ogóle rezygnacji z szukania pomocy na SOR (jeśli problem zdrowotny jest błahy, a takich pacjentów na oddziałach ratunkowych jest bardzo wielu). Reorganizacja pracy szpitalnych oddziałów ratunkowych oraz systemu ratownictwa medycznego w obszarze szpitalnym to kluczowe zmiany przygotowywane przez resort zdrowia na rok 2021.

Komentarze   

59
+2 #45 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępe59 2020-07-27 18:38
PIS -Janowy,ogarni sie czlowieku.zaczn ij sie leczyc na nogi bo na co inne zapózno.Przeczy taj sobie wpis Reni nr.35,może cos z tego skumasz.
PIS-Janowy
-1 #44 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępePIS-Janowy 2020-07-27 15:58
Renia jahira - a co to jest "koalicja polska"? czy to nowa odmina POKO sroko czy jakis " niezlaezny rucj spoleczny" Szymona [wpis niecenzuralny]o wni z TVN-u? Bo sie kompletnie w tym szambienku oPOzycyjnym pogubilem... A ta nowoczesna to jeszcze jest czy nie? Ten caluy KOD - cos zzostalo zz tego renio? Mam nadziję, ze PSI te cały PSL przezzuje i oczzysci ten syf tam nagroamadzony. Osobiście powiedziłbym im - pierdalać! Lizac sie dalej z Biedroniem czy Kukizem ... Oczy ci sie otwarly dopiero na cos co było oczywsitym od 15 lat conajmniej? No ale cóż - mamy do czynienia z fanka jahiry i czaszzkowskiego więc nic dziwnego nie powinno tutaj być ...
RENIA
0 #43 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępeRENIA 2020-07-27 14:00
Tak jak stwierdziłam po wyborach prezydenckich że to koniec PSL-u.Niestety czarnowidztwo raczej się pełni.Spory odsetek zwolenników Koalicji Polskiej (ponad 30 proc.)jest za koalicją z pisowcami.Liczy się tylko kasa i przynależność do elyty
olas
0 #42 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępeolas 2020-07-26 22:40
Mały Romusiu jak tam cenzura prewencyjna zalecona przez wuja z zsl.
PIS-Janowy
-4 #41 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępePIS-Janowy 2020-07-26 22:17
Golem - amebo intelektualno - w poscie 40 zapomniales cos dorzucic o PGR-usie, he, he, he ...Jasne, ze nie bierzesz 500 plus bo dzieci nie masz. Bo skąd niby cioty maja miec dzieci? To juz ustalilismy, reszte twojego komentarza pominmy milczenime. Mnie robi sie juz wstyd powoli, bo mam wrazenie, ze jakiegos zapoznionego w rozwoju obijam ...
GOLEM
+4 #40 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępeGOLEM 2020-07-26 21:56
PiS-Janowy, tyle wykrzykujesz i wypisujesz bredni na temat 500+, że niby przyznano i nikt nie zrezygnował. Otóż ja zrezygnowałem. Systemowo nie można zrezygnować. Ja i moi znajomi postanowiliśmy nie mieć 500+ w budżecie domowym. Wolimy kupować obligacje państwowe, czyli pożyczamy państwu pieniądze które później wypłacają patologii typu PiS-Janowy, który drze morde, że niby nikt jakoś nie zrezygnował z tych pieniędzy. Idioto, te cwaniaki z rządu dokładnie to policzyli i wiedzieli, że ci których stać na to aby żyć bez 500+, kupią obligacje które są korzystnie oprocentowane. Tak więc państwo dalej się zadłuża, aby wypłacać 500+ patologii. Patola przeje i przepije pieniądze na dzieci, a skorzystają znowu dzieci tych, którzy nie potrzebują 500+. Moje dziecko, ma już w chwili obecnej na koncie ponad 6 tyś., a z każdym miesiącem będzie mieć coraz więcej. Problem w tym, że ty swoim dzieciom nie zapewniasz przyszłości, a jedynie hodujesz kolejnych darmozjadów, które będą chciały żyć na koszt innych podatników i żyć z socjalu. Tak ciebie darmozjadzie wychowano i tak wychowujesz kolejnych darmozjadów. Patola pleni się jak insekty, które zniszczą Polskę. A niby z was tacy patrioci, którzy chcą żyć na koszt innych podatników.
olas
0 #39 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępeolas 2020-07-26 12:14
Najlepsza jest Renia którą interesuje co dzieje się w Warszawie u pisowców a nie w szpitalu powiatowym Zapewne dlatego że tam jest pis a tu rzadzi opozycja
olas
-2 #38 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępeolas 2020-07-26 12:10
Chyba za dużo pisze o pieniądzach za odszkodowaniw za niedokonczoną rozbudowe szpitala bo pan Roman zablokował mi komentarze Panie Romanie czy to na polecenie wuja czy dyrektora .szpitala ? Może lepiej wyjaśnić temat skoro wszystko gra a nie blokować komentarze ? Przypominam że szpital i powiat funkcjonuje z pieniędzy społeczeństwa . Jak im mało to potrafią się odezwać ale jak już jest inny temat to cisza .
PIS-Janowy
-2 #37 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępePIS-Janowy 2020-07-25 22:47
Golem - powtórze ci prawdę oczywistą i znaną od lat - to ze w warsazfce osranej jest sejm i senta i wszyelie organizacje centralne (prytwane i panstwowe ma wpływ na ogromne dochody tego miasta). Jak slusznie PRZYPDAKIEM zauwazyłes z podatkow jakie te instytucje i ludzi etutaj pracujący płacą. ALE TY DEBILU NAWET NAJPROSTSZYCH FAKTÓW NIE POTRAFISS POWIAZAC - umysle klasy jahira & komorkowski.
RENIA
+6 #36 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępeRENIA 2020-07-25 19:48
olas.-Powiem tak,twój smród jest lepszy niż mój.Twój smród twój kłopot.Ja na szczęście mieszkam tam gdzie takie zapachy nie docierają,jest dużo zieleni i czystego powietrza.Każde go ranka budzi mnie śpiew ptaków,aż miło wyjść o poranku
RENIA
+4 #35 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępeRENIA 2020-07-25 19:38
PIS-Janowy.Twoj a odpowiedz jest tak merytoryczna jak odpowiedz ucznia w szkole-Bardzo dobrze,siadaj dwa,jutro przyjdziesz z mamą.Nie potrafisz odpowiedzieć na zadane pytanie,z reszta tak jak politycy PIS-.A tak na marginesie ,jesteś już członkiem PIS-u czy dopiero kandydatem na kandydata.
asd
+3 #34 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępeasd 2020-07-25 10:03
Oby ponownie CBA nie weszło do szpitala bo obok przechodzili
olas
-5 #33 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępeolas 2020-07-25 00:21
Renia , golem te capy interesują się czymś na co niemamy wpływu ale że mają nasrane na swoim terenie to nie widzą bo tu ten smród ich rajcuje bo to smród totalnej opozycji
GOLEM
+6 #32 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępeGOLEM 2020-07-25 00:18
PiS-Janowy przygłupie, powtórzę raz jeszcze. To że w Warszawie jest sejm, senat i rząd, to nie oznacza, że kasa wpływa na konto miasta Warszawy. Urząd Miasta Warszawy utrzymuje się z podatków lokalnych, a nie z podatków wszystkich podatników. Z każdych podatków lokalnych, część tej kasy odprowadzana jest do kasy centralnej, czyli do kasy państwa. Tak więc przygłup PiS-Janowy, kolejny raz udowodnił swoje prostactwo i debilizm.
Co do rent, to PiSdzielce poza 13-tą i 14-tą emeryturą nic dodatkowo nie dali. Renty i emerytury były rewaloryzowane jak za poprzednich rządów w stosunku do inflacji. 13-ta i 14-ta emerytura została wprowadzona ustawą i mogą ją w każdym momencie odebrać, uzasadniając to trudną sytuacją finansową budżetu. Dlaczego nie dali na stałe podwyżek rent i emerytur w ramach rewaloryzacji uzależnionej od inflacji?! Czyli nie podnieśli wskaźnika rewaloryzacji, żeby ci emeryci i renciści mieli podwyżkę niezależnie od kondycji finansowej budżetu. To przykład kolejnego oszustwa PiSdzielców, żerujących na niewiedzy ludzi. Teraz emeryci i renciści zyskują, ale co z nimi będzie, kiedy budżet padnie. Koniunktura gospodarza się skończyła i teraz ciekawe, czy będziemy "zieloną wyspą" jak za rządów PO-PSL, czy drugą Grecją. Tam rozdawnictwo rządu doprowadziło do upadku rządu i bankructwa Grejii. Problem w tym, że Grecja należy do strefy Euro i cała strefa Euro chciała ratować swój kapitał, ratując bankruta, a Polska nie należy do strefy Euro.
NIE POWIEDZIELI WAM TEGO W REŻIMOWYCH MEDIACH?! NO TO MACIE PROBLEM. BRAK WIEDZY NIKOGO NIE ZWALNIA Z ODPOWIEDZIALNOŚ I!!!
olas
-2 #31 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępeolas 2020-07-25 00:17
idiota w # 21 kazał mi czytać ze zrozumieniem ale teraz cep stwierdził że to co tam mi kazał czytać jest gdzie indzie Cepie zastanów się zanim coś napiszesz Burku czy tam Golemie rENIa itd jak się wabisz
olas
-3 #30 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępeolas 2020-07-25 00:14
Golemien idioto ja wie,km że szpital podlega pod staroste ale czy burmistrz nie moze nic zrobić Z twojego rozumowania wychodzi ze jak pali się u sąsiada to mnie to nie interesuje to po hu. Berent odwiedzał budowe firmy która będzie przy Rogozinskiej skoro to pod niego nie podlega Jednak jesteś debilem który martwi się tylko o swoją dupe nic dla innych bo to nie moje
Janush
+1 #29 gośćJanush 2020-07-24 23:42
olas - niemoto jedna, wystarczy o tym top sor wyguglać, pisali juz o tym w tamtym roku na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/zdrowie/nowe-rozwiazania-na-szpitalnych-oddzialach-ratunkowych
a "pilotażowy" oznacza, że m.in. będą tutaj testować te biletomaty i system informatyczny, zanim wprowadzą to we wszystkich sorach w kraju. Czy pojęcie "pilotaż" przekracza także granice twego pojmowania?
GOLEM
+4 #28 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępeGOLEM 2020-07-24 23:37
olas przygłupie, Bury nie dostał kasy za zejście firmy budowlanej z placu budowy. Szpital nie podlega burmistrzowi i nie Urząd Miasta nadzoruje szpital. Szpital podlega Urzędowi Powiatowemu, a więc wpływ na jego działalność ma starosta. Zapewne stwierdzisz jak przygłup PiS-Janowy, że to jeden budynek i burmistrz ze starostą dmuchają w jedną trąbę. Urząd Miasta ma swoją kasę z lokalnych podatków, a Urząd Powiatowy swoją kasę z subwencji państwowych. To że dla ciebie i tobie podobnych jeden budynek to nie oznacza, że jest to jedna kasa. Swoją drogą, to są dwa oddzielne budynki, połączone łącznikiem na każdym poziomie.
olas
-3 #27 smródolas 2020-07-24 23:11
wiedząc za ile powiat sprzedał grunty w centrum miasta każdy by się zainteresował kolejna sprawą czyli ile szpital otrzymał odszkodowania a ile powinien otrzymać Interesuje mnie to dlatego że to nie idzie z Twojego zasiłku tylko z podatków takich osób jak ja czyli pracujących Pozatym to z karą umowną można tyle zrobić że trzeba patrzeć na ręce nie tylko rządowi Dziwne że Cię to nie dziwi dlaczeddo Starosta lub Dyrektor szpitala nie chwali się sumą Co się stało że taka cisza ?
PIS-Janowy
-7 #26 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępePIS-Janowy 2020-07-24 23:09
Ha, ha, ha!! golem = przyglupie - to ze sejm i senat jest w Warszaqwie oznacza , ze plynie tam potęzna kasa podatników!! I tam są tez wszystkie centrale organizacji - kasa jak wpływa z tego tytułu do warszafki jest NIEWYOBRAZALNA! I ty tego nie wiesz? Przeciez to na pierwszym półroczy marketingu i zarzadzania juz podają!

Renio - kwoko jedno - o rencistach nie wspomnisz? Caly czas tutaj drzesz ryja o 13-nasti i 14-czternastki dla rencistów, ale NIKT tyle nie dał do tej pory rencistom niz PIS (chyba, ze tym co w UB pracowali). Myle sie gdzieś?
A jak tam nowak - kumpes serdeczny Tuska? nawet na Ukrainie skorumpowanej nie mogli go łyknąć? Doradcę czaszkowskiego .... A [wpis niecenzuralny]o wnia robi ten ruch Kukiza czy nie? "nantysystemowy " , ha, ha, ha!!!
GOLEM
+3 #25 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępeGOLEM 2020-07-24 22:53
olas, ciebie tylko interesuje własny grajdołek i kasa? Bo nie piszą na portal ile powiat odzyskał i w ten sposób nie zaspokajają twojej wścibskości i pazerność, to uważasz że kasy nie ma. Napisali tobie raz na tym portalu, że powiat odzyskał kasę i to wystarczy. Nikt tej kasy nie zajumał i nie oceniaj ludzi po swoim postępowaniu. Księgowym powiatu raczej nie jesteś i nie będziesz tej kasy księgował.
Nikt nie zajmuje się tutaj tylko warszawką jak to nazywasz, ale kasą nas wszystkich podatników, która tam również płynie. To że Sejm, Senat i rząd znajdują się w Warszawie, to nie oznacza, że do budżetu Warszawy wpływa kasa nas podatników.
RENIA
+3 #24 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępeRENIA 2020-07-24 22:19
PIS-Janowy.Wymi ana na stołku ministra zdrowia to już pewne .GURU przyklepał.Na ciepłą posadkę wskoczy po tzw. rekonstrukcji rządu wskoczy senator który polecał nauczycielom pracę dla idei.On sam z resztą sam pracował dla idei -tylko że za tą idę skasował grubą kasę.Jak myślisz,nowy minister zdrowia zawiesi w gabinecie swój portret wart 8 tyś zł,który zamówiła kancelaria senatu gdy był marszałkiem izby wyższej.A jak tam samopoczucie twojego idola po nominacji na P.O TVP pana Jacka.Wniosek na bon turystyczny złożyłeś,darmow e wakacje na które tyrają inni się po prostu należy,a emeryci którzy przepracowali nie kiedy po 40 lat tylko sobie popatrzą jak ,,elyta'' się bawi.O rencistach nie wspomnę.Ta grupa społeczna jest tylko zauważalna gdy są potrzebne ich głosy przy urnie wyborczej.Jeśli chodzi o o obrażanie na forach internetowych to jest to KWALIFIKOWANY TYP PRZESTĘPSTWA ZNIEWAGI stanowi o tym art.216 par.2 kk.Czyn ten zagrożony jest -karą grzywny (od 10 do 540 stawek dziennych)ogran iczenia wolności(od 1 do 12 m-cy)lub pozbawienia wolności do roku.Dziś wyjątkowo umieszczam wyjątkowo długi wpis.Czekam na merytoryczną odpowiedz.
olas
-4 #23 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępeolas 2020-07-24 19:58
Pis janowy pisze bo coś tu śmierdzi Gdy miasto dostało odszkodowanie za niedotrzymanie terminu budowy pomnika to było głośno W szpitalu firma zeszła z budowy ktoś napisał z kapelusza że szpital dostał 2 mln odszkodowania a tu cisza Jakby tak było to by na każdym portalu to pisano Także gdzie są te pieniądze i le ich jest i czy jest to zgodne z umową nie wie nikt Starosta i dyrektor szpitala włożyli głowe w piasek a Golem i Renia interesują się Warszawą a nie widzą co dzieje si w Wrc Teraz szukają oszczedności na chorych ale sami kasy nie pilnuja Po co nam tacy ludzie na stołkach ?
olas
-1 #22 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępeolas 2020-07-24 19:51
Do poporzednika - cepie gdxzie jest napisane że ten program wchodzi od przyszłego roku, po drugie pisze że to jest program pilotażo0wy i zapewne ci dwaj nieudolni zgłosili się do tego programu sami bo nie potrafią sami zarzadzać placówką .Skoro jesteś taki biegły to może powiesz społeczeńsatwu ile Bury dostał odszkodowania za zejście z budowy firmy budowlanej bo ja wiem że nic i stąd taka cisza Co do wykształcenia to ci dwaj niby wykształceni ale jakby stracili budżetowe stołki to po nich Można stwierdzić to po oświadczeniu majątkowym rolnika Kranca
Janush
+3 #21 olasJanush 2020-07-24 19:22
olas no zacznij w końcu czytać teksty ze zrozumieniem (wiem, że dla absolwenta tylko podstawówki to jest wyczyn, ale spróbuj) - te zmiany wprowadza ministerstwo od przyszłego roku w CAŁYM KRAJU, a nie Kranc z Burym tylko w Wągrowcu.
PIS-Janowy
-4 #20 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępePIS-Janowy 2020-07-24 18:51
kolo - w ten kraju typu Wagrowiec moze jest gorzej - nie zaprzeczam. W Polsce jest rewelacyjnie. Otrzezwiej. Duda wygral i juz siew do dupy dobieraja szmatom w togach, Nowak Sławoj - twoj idol siediz - super sie dzieje!!
olas
-3 #19 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępeolas 2020-07-24 17:59
Pytanie do Starosty rolnika i Burego ze szpitala czemu ma służyć ta zmiana chyba nie dobru sp[opłeczeństwa . Zapewne wam się dupy pal a i zesraliście się ze strachu że szpital corazbardziej zadłużony i chcecie zaoszczędzić na zdrowiu mieszkańców powiatu . Tylmko liczy się kasa a Nasze zdrowie macie w dupie panowie Kranc i Bury Za waszą nieudolnbość mamy my teraz płacić . Co na to przedstawiciele społeczeństwa - radni też chodzą osrani i się nie wypowiadają bo boją się o swoje diety Skoro akceptujecie takie zmiany to jestreście wszyscy do wywiezienia na taczkach i kopa w dupe . To my was wybraliśmy i macie walczyć o Nasze dobre a nie swoje stołki podłe ś.
nik
+6 #18 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępenik 2020-07-24 15:33
Młodzi lekarze ci lepsi zostają w dużych miastach , albo wyjeżdżają za granicę . Resztki młodych i ci w wieku emerytalnym zostają w miasteczkach , Zwyczajnie brak kadr .Za wykształcenie płacą podatnicy , więc kończący studia powinien np ,5 lat odpracować w kraju lub oddać kasę za koszt studiów.
kolo
+2 #17 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępekolo 2020-07-24 12:29
Janowy, próbujesz udawać głupszego niż jesteś w rzeczywistości? Myślałem, że to niemożliwe, a jednak. Twoja odpowiedź oczywiście nie na temat. Powtarzam, PIS rządzi od 2015 rządzi od 2015, ma swojego ubezwłasnowolni onego prezydenta, a mimo to w kraju coraz gorzej. Otrzeźwiej, "wina Tuska" już nie działa.
PIS-Janowy
-7 #16 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępePIS-Janowy 2020-07-24 11:54
Tak, tak Kolo ... za rzady w Warszawie nie odpowiada Czaszkowski ani HGW nie odpowiadaa, za rzady w Poznaniu nie odpowiada Jaskowiak POwski ale pewnie Kaczynski a za rzady w bastionie PO-wsko lewicowym jaki jest wagrowiec nie odpowiadaja wladze Wagrowca ale Morawiecki. Zza to, ze nie ma WORD w Wagrowcu ale kupuje sie materaz za 30 tys tez odpowiada PIS. Za to sie dzieje w twoim domu tez ty nie odpowiadasz ale rzad PIS zapewne ... Masz jeszcze jakies zote mysli godne samego golema tutejszego?
Gruchot
+7 #15 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępeGruchot 2020-07-24 11:20
Re #14 ......123 Musisz ty i twoja rodzina i wszyscy , którzy nie wierzą w wirusa doświadczyć jego obecności wówczas dopiero będziesz mógł - mogła nazywać się osoba myślącą. Pomijam tu wykształcenie tych niewierzących , głównie zeta i gimnazjum.
Mieszkaniec 123
-8 #14 ŚmiechMieszkaniec 123 2020-07-24 11:06
Po pierwsze nie ma żadnego covid-19 i to wie każdy myślący człowiek. A po drugie to widać że PiS zaczyna swój plan niszczenia państwa zabierając się za służbę zdrowia i to ogólnie w całej Polsce.
kolo
+7 #13 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępekolo 2020-07-24 11:00
Przypominam Janowemu, że od 2015r rządzi PIS, a nie PO lub Tusk. Za to jak jest w kraju odpowiada PIS i jego decyzje mają wpływ na samorządy nawet jeśli są z innej opcji politycznej. Przestań chłopie powtarzać bezkrytycznie przekaz z Nowogrodzkiej i zobacz co się dookoła dzieje, nic nie funkcjonuje poprawnie. To że jest taki burdel w kraju to tylko i wyłącznie wina PIS i Kaczyńskiego.
PIS-Janowy
-9 #12 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępePIS-Janowy 2020-07-24 10:38
Powtorze po raz kolejny bo Kola rózne i golemy i renie wodę mieszkancom Wągrowca z mózgu robią. W WĄGROWCU NIE BYŁO DOBREJ ZMIANY. NIE ZAISTNIAŁA TUTAJ NIGDY I NIE ZAISTENIEJ JESZCZE DŁUGO. MACIE BURMISTZRA Z PO I CALA RESZTE SLD / PSL I POKREWNE. I widac na kazdym kroku, ze tej zmiany nie ma - chocby ten szpital, pogotowie czy zakup" zeskoku do skoku" za 30 tys zł (a na melioracje w tym samym czasie 40 tys).
kolo
+9 #11 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępekolo 2020-07-24 10:23
Chcieliście ludzie dobrej zmiany no to macie kraj w ruinie. Będzie tylko gorzej tak długo jak PIS będzie u władzy.
Dyktat
+7 #10 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępeDyktat 2020-07-24 06:06
Świat stanął na głowie! Ostro i tępo! Ministerstwo tylko sugeruje WC już załamuje, byle zaoszczędzić. Oszczędza się na edukacji, na ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, tylko nie oszczędza się na zapełnieniu własnego portfela, na rozrywce nocnej i na patolach, daje się przyzwolenie na przestępczosc. Dokąd zmierzamy?
witek l
+4 #9 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępewitek l 2020-07-23 21:34
Jak władze miały przekazać nazwiska na wybory to się burzyli , dlaczego teraz nie protestują jak zabiera się nam ochronę zdrowia którą gwarantuje konstytucja gdzie teraz jest Berent Pałczynski Krenc i reszta ? Macie w dupie społecxzeństwo bo leczycie się prywatnie Tylko nie móswcie nic że to nie podlega pod władze miasi nie mogą oni się odezwać
lekarz
+7 #8 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępelekarz 2020-07-23 21:30
Nareszcie się wyśpie na dyżurze .
hirek
+10 #7 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępehirek 2020-07-23 20:33
Patologia - Bury kasuje 200 tyś rocznie a my mamy czekać 6 godzin na izbie przyjeć . Może my też będziemy płacić składki zdrowotne kiedy nam się chce. Buremu to na ręke bo nie będzie musiał organizować lekarzy na SOR. Najlepiej od
razu zrobić tam placówki firm pogrzebowych .
nnn
+11 #6 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępennn 2020-07-23 20:20
SOR to katastrofa .Spędziłem 8 godzin .Lekarz obsługiwał równocześnie pogotowie , na końcu zapomniał o mnie . Na własne życzenie zrezygnowałem z leczenia .Pojechałem do Poznania . Było to 2 lata temu.
ja
+10 #5 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępeja 2020-07-23 19:56
Gdzie będziecie wozić ludzi? Czy do Piły, do której jest dalej niż do Poznania? Chciałbym przypomnieć, że STOLICA województwa jest w POZNANIU. I tam jest więcej szpitali!
Jaki
+10 #4 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępeJaki 2020-07-23 19:48
Panie Bury piszą właśnie o Was pierdoły a wy przecież od wielu lat jesteście na Tępym dyżurze. Generalnie bardzo długo się czeka na Izbie za lekarzem, poza tym bierzecie się za kolka rzeczy na raz a nie kończynie poprzednich np rozbudowy szpitala. Co w tym temacie? Kiedy będzie szpital rozbudowany, kiedy zakończy się syf z tym związany? Dziesiąty przetarg i co dalej...
Janush
-7 #3 gośćJanush 2020-07-23 16:10
takie są plany ministerstwa zdrowia na przyszły rok i korona nic do tego nie ma
Kith
+15 #2 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępeKith 2020-07-23 15:40
Oczywiście mieszajmy personel między placówkami, a koronka na pewno zniknie.
Poza tym my zwykłe robole musimy pracować, bo gospodarka musi ruszać, a "elita" ma siedzieć na dupach i zbijać bąki?

Ile razy było tak, że lekarz gdzieś był, ale nie wiadomo, gdzie, a miał mieć dyżur? Teraz będzie pół lekarza lub wcale?

Składki płacimy tak jak zawsze, a pomocy wcale. Na początku lipca miała mieć wizytę u lekarza, dostałam sms, ze jest przeniesiona na inny termin i mam dzwonić sie zarejestrować. No i dzwoniłam, między 11, a 13 i przeważnie do 13 nie doczekałam, bo rozmowa z pacjentem po 10 min (przy zapisach!), a ja miałam numer 30 ileś tam.

Zamiast ruszyć dupska to jeszcze im okroją czas działania, a wypłata najpewniej ta sama zostanie.

Przypominam stanu wyjątkowego w Polsce nie ma, wiec wszystko powinno już dawno funkcjonować, jak kiedyś!
Kith
+19 #1 RE: TOP SOR w wągrowieckim szpitalu, będą dyżury ostre i tępeKith 2020-07-23 15:17
To już może zamknijcie od razu ten szpital. Jeszcze pamiętam jak czekałam do szycia palca 4h, a byłam jedyna na korytarzu. To co teraz czekałabym cały dzień, czy aż samo by się zrosło?

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 90 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.