• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 3226

W Kopaszynie padło milion pszczół

W Kopaszynie padło ponad milion pszczół. Sprawę wyjaśnia policja.

Policjanci z KPP Wągrowiec interweniowali w Kopaszynie w związku ze zgłoszeniem padnięcia pszczół w jednej z pasiek. Jak informuje policja padło 18 rodzin pszczelich po około 60.000 pszczół każda. Aktualnie nie wiadomo co było przyczyną padnięcie pszczół. Sprawę ma wyjaśnić wszczęte postępowanie.

To nie pierwszy taki przypadek w naszym powiecie. Dwa miesiące temu w Wiatrowie i Czekanowie zatruto 140 uli. Wtedy przyczyną były opryski upraw. Uprawy były opryskiwane w ciągu dnia, a pole było głównym miejscem zbioru nektaru dla pszczół w okolicy.

Albert Einstein mówił, że jeśli zginie ostatnia pszczoła na kuli ziemskiej, ludzkości pozostaną tylko cztery lata życia. Trzy czwarte tego, co jemy, zależne jest właśnie od pracy pszczół. Toksyczne pestycydy wykorzystywane w rolnictwie zabijają je. W Polsce wartość zapylania wycenia się na ponad 4 mld złotych rocznie.

 


 

 

 

Komentarze   

PIS-Janowy
0 #9 RE: W Kopaszynie padło milion pszczółPIS-Janowy 2020-07-30 10:42
Oj , reni cos tam kwili, cos tam słyszzała ale jeszzcze nie moze skojarzyc do konca, ze ten bamber musi na te ciagniki i Jeepy wziąść kredyt i jesli nie pilnuje sie dzien i noc to pójdzie szzybciej z torbami i straci te ziemie ojca itd. niz byle "przedsiębiorca" któy ma tak przejebane w tym kraju, ze nie jezdzi Jeepami, nie stawia willi, nie jezdzi na wyceczki do Hiszpani ...
Renia - a moze chcesz zostac bambrowa? Otwarte drzwi - bedziesz tarktory miala, hektary, wielka wille, kilka aut, zakupy w Kauflandzie, kasaz Uni lekka bedzzie ci płynela, dostaniesz kase za susze i za zgnite plony .... I nie musisz wszakze niczzegfo zazdroscic? Kto ci Renia, albo Jupii broni ?
RENIA
0 #8 RE: W Kopaszynie padło milion pszczółRENIA 2020-07-30 10:31
Do tego co pisze Juppii należy jeszcze dodać stawianie wiatraków u sąsiada a nie u mnie.To że sąsiad wybudował nowa oborę dla krów,postawił silosy zbożowe ale że wzioł na to kredyt z banku to zazdrośnika nie wiele obchodzi
PIS-Janowy
-4 #7 RE: W Kopaszynie padło milion pszczółPIS-Janowy 2020-07-30 10:29
Juppi - O! O!! Właśnie o tym pisałem - przedstawiłes dokładnie poziomo wiedzy przecietnego fana czaszkpwskiego w wagrowcu o pracy bambra. Twoj komentarz powinien służyć jako przzykład na uczelniach. Masz mniej wiecej takie same pojęcie o pracy bambra jak "oswiecona", bedzietna Spurek o wychowaniu dzieci ...
Juppii
+3 #6 RE: W Kopaszynie padło milion pszczółJuppii 2020-07-30 09:33
Re#5 Janowy jak to nie wiem co trzeba zrobić żeby mieć traktor , motorek i jeepa. Być bambrem, zabrać staremu ojcu ziemię, sprzedać, wydzierżawić komuś, zazdrościć wszystkiego sąsiadowi, uprawiać kawałek ziemi, nawozić pestycydami, a potem łapę wyciągać po kasę do kursu, unii, bo susza, bo opadów za dużo, sprzedać to co z pola za grubą kasę, a za odszkodowanie z inni zbudować kolejna chatę, sprzedać, kupić traktory, jeepy i inne zabawki. A po kurczaki, butiki, marchewkę i pyry jeździć do Kauflanda. Takie to dziś bambry. I jeszcze pozostałe dziecioki wysłać na zmywak, żeby sąsiod już zupełnie pozazdrościł. Widzisz wiem skąd kasa.
PIS-Janowy
-6 #5 RE: W Kopaszynie padło milion pszczółPIS-Janowy 2020-07-30 08:14
Zebys ty mial choc kilka procent tego w glowie co ma ta ciemnota. Nawet nie wiesz co trzeba zrobic aby taki traktor kupic, zarobic na niego ... Odezwal sie kolejny kumpel Golema i fan czaszkowkiego i nergala. Zawsze bede wolal stac z ta ciemnota niz z takimki "oswieconymi" jak ty ...
Joolkaaaa
+6 #4 RE: W Kopaszynie padło milion pszczółJoolkaaaa 2020-07-30 06:17
Już traktory im nie wystarczają włażą, a w zasadzie wjeżdżają do miast dżipami byle większymi i byle ich było widać, pierdzącymi motorami ale umiejętności kierowania i znajomość przepisów zerowa. Zachowują się jak na polu.
Anna M.
+10 #3 nieukiAnna M. 2020-07-29 23:34
Ciemnota wiejska jedzie na super traktorach a w głowie nadal pustka.Czego oczekiwać?Muszą nauczyć się czytać jak nie instrukcje to chociaż wyroki.
zyta
-3 #2 RE: W Kopaszynie padło milion pszczółzyta 2020-07-29 18:09
To wszystko wina pisu , kaczyńskiego i janowego Idiota kolo zamiast współczuć to poszukał winnych- debil
kolo
+10 #1 RE: W Kopaszynie padło milion pszczółkolo 2020-07-29 16:18
Zapewne jakiś życzliwy "somsiad" katolik, tradycjonalista, zagorzały wielbiciel PIS pomógł przczółkom aby sąsiad nie miał lepiej niż on sam. Przecież to taki nasz Polski tradycyjny katolicyzm.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.