• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2934

Przeniosą balon i wybudują nowoczesną halę

Powiat Wągrowiecki otrzymał dofinansowanie na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu. Hala ma kosztować ponad 12 milionów złotych.

Powiat wągrowiecki przygotował projekt i wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie na budowę hali przy Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu. W ramach programu Sportowa Polska 2020 finansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej powiat otrzyma 4,5 miliona złotych. Wartość inwestycji to 12.758,132,00 złotych.

Hala będzie pełnowymiarowa 20 × 40 m². Zgodnie z projektem hala będzie posiadać trzy poziomy.

Na parterze usytuowana będzie sala sportowa z boiskami do koszykówki, piłki nożnej halowej, piłki ręcznej, siatkówki oraz tenisa. Płyta główna będzie mogła być podzielona na trzy niezależne boiska, oddzielone od siebie kurtynami. Na piętrze zaprojektowano trybuny oraz salę ćwiczeń. Część piwniczną będą stanowić magazyny oraz pomieszczenia gospodarczo — techniczne. Pomiędzy kondygnacjami, w celu szybszego poruszania się, zostanie zamontowana winda, stanowiąca udogodnienie także dla osób z niepełnosprawnościami.

Uzyskane dofinansowanie wypłacone zostanie w dwóch transzach. Pierwsza transza w 2021 roku, druga w 2022. Termin realizacji zadania planowany jest od listopada 2020 r. do sierpnia 2022 r.

Nowa hala powstanie w miejscu, gdzie teraz stoi tzw. "balon". Balon zostanie rozebrany i przeniesiony w inne miejsce, ale nadal pozostanie na terenie ZS nr 1, tak więc Giganci będą mieć nową halę i dotychczasowy "balon".

Komentarze   

PkT
-4 #5 GamoniePkT 2020-09-19 08:51
Zamiast wydać 14 milionów na jakieś boisko zrobilibyśćie coś porządnego i skatepark zrobili bo to co się dzieje jest popierdolone
Kasia 3
-2 #4 RE: Przeniosą balon i wybudują nowoczesną halęKasia 3 2020-09-17 22:25
Uważam tak samo jak ,, rodzic,, jeśli chodzi o SP3 przy ul klasztornej to sala gimnastyczna wymaga generalnego remontu bo podczas deszczu nawet dach przecieka , A i jeszcze brak toalety przy sali gimnastycznej to już wogole szok , w ciepłe dni to jeszcze ,ale zimą to masakra a później dziwić nie ma się co że dzieci chorują jak zgrzane muszą iść przez boisko skorzystać z toalety która znajduje się w budynku szkoły. I przede wszystkim szkoła Sp3 klasztorna i letnia powinny być dwoma odrębnymi szkołami.
Juras
+9 #3 RE: Przeniosą balon i wybudują nowoczesną halęJuras 2020-09-17 19:14
Hale buduje powiat, Giganci to Kranc, szkola SP 3 i hala OSiR to miast czyli Berendt.
Rodzic
+7 #2 RE: Przeniosą balon i wybudują nowoczesną halęRodzic 2020-09-17 19:06
A kiedy zrobicie hale sportowa lub boisko w sp3 na klasztornej bo aż żal żeby dzieci nie miały gdzie ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego
PSP
+1 #1 RE: Przeniosą balon i wybudują nowoczesną halęPSP 2020-09-17 17:54
Za dofinansowanie należy się DZIĘKUJE Nadbrygadierowi absolwentowi tej szkoły . Andrzeju a tak pluli na Ciebie a przyśli z prośbą .

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.