• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 622

Wysiedlono kuropatwy i bażanty

18 września 2020 r. Gmina Wągrowiec przeprowadziła akcję proekologiczną polegającą na wysiedleniu bażantów oraz kuropatw do środowiska. Jest to kontynuacja wieloletnich działań gminy mających na celu odbudowę populacji zwierzyny drobnej.

Do udziału w akcji wysiedlania zwierzyny drobnej, wzorem ubiegłego roku, Wójt Gminy Wągrowiec zaprosił uczniów ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Członkowie Kół Łowieckich biorących udział w akcji opowiedzieli uczniom o wypuszczanych gatunkach ptaków, o ich pochodzeniu oraz o zagrożeniach, z jakimi spotykają się w środowisku, następnie dzieci uczestniczyły w akcji uwalniania ptaków.

Łącznie na terenach sprzyjających żerowaniu drobnych ptaków wysiedlono 150 szt. kuropatw oraz 150 szt. bażantów. W okolicach miejscowości Potulice oraz Runowo wysiedlono 100 szt. kuropatw, 50 szt. kuropatw oraz 50 szt. bażantów wysiedlono między miejscowościami Łekno i Wiśniewo, natomiast w miejscowości Bracholin oraz Rgielsko wysiedlono 100 szt. bażantów.

Ptaki zakupione ze środków Gminy Wągrowiec związanych z ochroną środowiska wyhodowane zostały przez OHZPtaszkowo” Gospodarstwo Rolne ze Skoków.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane z udziałem Koła Łowieckiego nr 26 „Zając” oraz Koła Łowieckiego nr 32 „Jeleń”. Przez pierwszych kilka tygodni w celach adaptacyjnych Koła Łowieckie, na których obszarze dzierżawy wysiedlono ptaki, będą zapewniać wysiedlonym ptakom dostęp do paszy w karmnikach oraz wody w poidłach, dopóki samodzielnie nie rozpoczną żerowania.

W celu ochrony wypuszczonej zwierzyny Wójt Gminy Wągrowiec nie zezwala na prowadzenie odstrzału wysiedlonych bażantów i kuropatw w żadnej liczbie. Koła Łowieckie, na których obszarze dzierżawy wypuszczono ptaki, zobowiązane są do wprowadzenia w planie łowieckim zakazu odstrzału danego gatunku dzikiego ptactwa, którego osobniki zostały wysiedlone.

Komentarze   

leon
+2 #3 bandycileon 2020-09-29 00:29
członkowie kół łowieckich " - czyli bandyci !
nepotyczny pszemek
+5 #2 RE: Wysiedlono kuropatwy i bażantynepotyczny pszemek 2020-09-28 21:26
Panie Wójcie proszę zmobilizować żone do pracy, miasto to nie tytlko ul Kościuszki . Podatki płacimy wszyscy i nie bedziemy tolerować dalszego syfu w mieście . Domyślam sę jak trudno było otrzymać tak kiepsko opłacaną prace ale jednak wymagamy porządku w mieście . Chociaż teraz mi się wydaje że za te niby porzadki płacimy podwójnie tj.w formie podatków i w kosztach wody ale tak to już nas obecnie urzadził ten Obcy ze Skoków
ginter
+4 #1 RE: Wysiedlono kuropatwy i bażantyginter 2020-09-28 17:10
Akurat wójt ma coś do powiedzenia do czego będe strzelał .

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.