• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 3327

Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicach

Premier Mateusz Morawiecki w trakcie trwającej właśnie konferencji poinformował, że od 10 października cały kraj będzie w strefie żółtej.

Strefa żółta rozszerzona na cały kraj to powrót masek ochronnych. Od 10 października maseczki należy nosić:

🔸w miejscach ogólnodostępnych - chyba że będzie zachowana odległość półtora metra;
🔸w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej;
🔸w obiektach handlowych lub usługowych;
🔸w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego oraz na cmentarzu;
🔸w środkach publicznego transportu zbiorowego.

W strefie żółtej w autobusach, tramwajach i metrze pasażerowie mogą zająć wszystkie miejsca siedzące albo 50 proc. miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej pojazdu.

W przypadku korzystania z barów i restauracji obowiązują te same reguły, co w strefie czerwonej tzn. klienci barów i restauracji muszą mieć założoną maseczkę do czasu zajęcia miejsca, w którym będą jeść. Obowiązek zasłaniana ust i nosa obowiązuje również obsługę. Dodatkowo na każdego klienta powinny przypadać co najmniej cztery metry kwadratowe powierzchni.

W żółtej strefie wesela i inne uroczystości rodzinne można będzie organizować przy zachowaniu limitu 70 osób. W czasie zabawy nie trzeba zakrywać ust oraz nosa.

Wydarzenia religijne odbywające się w zamkniętym pomieszczeniu i na wolnej przestrzeni można organizować w żółtej strefie bez limitu osób. Należy jednak pamiętać o zakrywaniu ust oraz nosa. Obowiązek ten nie dotyczy osób sprawujących kult.

W żółtych strefach jest dopuszczalne organizowanie wydarzeń sportowych i kulturalnych. W obu przypadkach widownia może być zapełniona tylko w 25 proc., jeśli publiczność nosi maseczki ochronne. Jeśli wydarzenie kulturalne odbywa się na wolnej przestrzeni, może w nim wziąć udział tylko 100 osób.

Właściciele siłowni i klubów fitness muszą zadbać o to, aby na każdego użytkownika placówki przypadało co najmniej siedem metrów kwadratowych. W żółtej strefie kina mogą działać, pod warunkiem, że goście zajmą nie więcej niż 25 proc. miejsc oraz będą zasłaniać usta i nos.

Komentarze   

zychu
-1 #57 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachzychu 2020-10-19 21:12
Do #54 już tyle razy miałeś problemy za chlanie piwa pod sklepem że teraz musisz włóczysz się po sądach.
Pis-Janowy
-3 #56 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachPis-Janowy 2020-10-19 19:30
Golem - ten twoj wpis # 54 to skad wziąłeś...? Ile trzeba uniweków skonczyć aby taki bełkot z siebie wyrzucić? Po zagadnieniu technicznym poddałem sie ... musiałem iść do kibla wylac sie ze smkiechu nad tą nowomową pompowaną
ty w ogole rozumiesz co napisałeś?
Pis-Janowy
-4 #55 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachPis-Janowy 2020-10-19 17:52
Golem - he, he, he ... ! Temu Wielguckiemu. ktory w POJEDYNKE zdarł gacie zulowi i skonczonemu chamowi owsikowi i pokazal swiatu co to za menda i jak sobie zyje z rodziną kasy z puchy to ty nawet jego gaci nie jestes godny powąchać. Dalej - mniej wiecej tytle samo wyrokow przegrał w POWSKICH SADACH co wygrał. Tego nie dopiszesz - typowe. Ale ukazał całe oblicze tego "swietego" lewactwa. Dzieki mu za to/ Co do merytorycznosci jego artykułów nie masz nic - za płytki jestes na to aby z tym dyskutować. Przypomne ci tylko - w 2006-2007 Wielgucki był ikona PO bo walił w PIS. A co twoich rajtur, pedałku - dla mnie mistrzostwem swiata, majstersztykime jest np. wmówinie naszej młodzieży , ze noszenie krotkich skarpet odsłaniających kostki przy 5 stopniowym mrozie to jest COOL i tak trzeba tak wypada. pomimo starszliwych konsekwencji tego w pozniejszych latach. Ty działasz podobnie - jak typowy smarkacz zauroczony hasełkami z ołtarzyka smartfona, nie swiaodmy celu tego działania. Przeciez jesli ci zalecą załozenie majtek na głowe z napisem cwel i dobrze to umotywuja to ty to zrobisz. Jestem pewien, ze bedziesz tym pierwszym który to zrobi. na koniec - w sowich słynnych wywodach stwierdziłeś nie raz, ze podrużojesz po Europie i nie tylko i jestes taki och i ach, a tymczasem widze, ze obostrzenia w podrózach jakie teraz obowiazuje na swiecie w niczym ci nie przeszkadzają ... teleportujesz sie? Bo ja jezdzę mniej niz ty zapewne (alez gdzie mi tak do takiego synka zomowca) ale to co sie teraz odprawia to mnie wku..a niesamowicie! Nie tylko mnie zresztą - wszystkich ktorych znam i którzy podrózują. Wnioskuje, ze ty podrózujesz oczami po Discovery, co...? innego wytlumaczenia nie widzę .. Co teraz zabelkoczesz? Cos o zdalnym załatwianiu spraw pewnie. I na koniec - nie jestem inzynierem po polibudzie (wiem ty bys chaiał takim byc ale z twoim z[wpis niecenzuralny]m mozgiem nie masz szans - zostan przy tym uniwerku z zarzadzania czy psychologi)- jestem magitrem inzynierem z podyplomówką. I to tyle na razie
GOLEM
+4 #54 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachGOLEM 2020-10-18 23:22
ok - prawo trzeba rozumieć, a nie tłumaczyć sobie na swój pokrętny sposób. Postępuj, tak, aby rozumieli Ciebie prawnicy i żeby nie było rozbieżności między prawem, życiem codzienny, a tym bardziej zagadnieniami technicznymi. Postępuj tak, abyś w prosty sposób umiał wytłumaczyć, każdemu prawnikowi, swoje postępowanie. Nie kłam i nie oszukuj, a nie będzie problemówv z prawem. Nie jestem prawnikiem, ale często miałem do czynienia z wymiarem sprawiedliwości , czyli sądem.
GOLEM
+5 #53 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachGOLEM 2020-10-18 23:05
Pis-Janowy, dopóki nie zamieścisz mojego wpisu, że niby mam syna lub sprostowania, to będę przyraczał twoje brednie i kłamstwa. Będę to robił, po to, aby obnażyć twoje kłamstwa i manipulacje. Doradzam przeczytanie wpisu pod tym artykułem, abyś się nie pogubił. Zauważ, że nie dodałem "przygłupie"! Zrobiłem to tylko dlatego, żeby nie powtarzać się wielokrotnie. Wszyscy już wiedzą, co sobą reprezentujesz! !!
Do PIS Janowy
+13 #52 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachDo PIS Janowy 2020-10-12 07:46
PIS Janowy ciebie coraz bardziej jebię. Czosnek i przeciągi to chyba tego przyczyna. Jak wyjaśnisz sprawę zbiórki pieniędzy na stocznię gdanska to uwierzę w twoją wolę wyjaśniania wszystkich spraw. Nie tylko dotyczących ludzi, których nie lubisz
GOLEM
+14 #51 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachGOLEM 2020-10-12 00:32
PIS-Janowy znalazłeś sobie przygłupie przystawkę, która tu wypisuje brednie, a podpisuje się "ok". Jeden głupszy od drugiego.
o gorsza naczelny przygłup PIS-Janowy wkleja tutaj wypowiedzi niezrównoważone go intelektualnie blogera Matka Kurka, czyli Piotra Wielguckiego. Ten oszołom już przegrał kilka spraw przed sądami za znieważanie Jurka Owsiaka. Takie barany jak PIS-Janowy i Matka Kurka, nie dają nic na WOŚP, a krytykują tą instytucję. Jeżeli nie dajecie nic na WOŚP to morda w kubeł, a nie drze ryje i wypisywać brednie.
Teraz fan Wielgukiego, czyli PIS-Janowy wypisuje brednie o OVID-19. Idź baranie do szpitala lub DPS-u, pomóż przy obsłudze ludzi chorych na COVID-19 i opowiedz im te swoje brednie. Nie znasz nikogo chorego na COVID-19? Do niedawna tak było. Ja znam już dwie osoby. Jedna odczuwała ból w płucach (to osoba w wieku 36 lat), a druga to osoba 70 lat i jest w szpitalu bo jej stan jest ciężki. Wcześniej ta osoba przebywała w domu, ale po kilku dniach poczuła się bardzo źle. To są osoby z Wągrowca.
PIS-Janowy nie wypisuj więc swoich bredni na temat OVID-19, bo to już nie jest choroba na którą nie zachorował nikt z naszego najbliższego otoczenia. Brednie Matki Kurka na temat COVID-19, to takie same brednie jak na temat WOŚP. W takie brednie mogą wierzyć przygłupy twojego pokroju.
PIS-Janowy, odpowiem tobie przygłupie w twoim języku. Jedyne co jest dla ciebie ważne, to mieć kogo wyruchać i spłodzić kolejne upośledzone intelektualnie dzieci, które wyrosną na darmozjadów jak ich ojciec. Poza tym jesteś tak postępowy, jak twoje obsrane gacie i przepocone dżinsy. Nabijasz się z ludzi biegających w leginsach wyprodukowanych do tego. Czyli nabijasz się też ze sportowców. Nie wiesz przygłupie, że ludzie biegają w leginsach po to, aby zmniejszyć opory powietrza i przez to mniej się mączą podczas biegu lub jazdy rowerem. Postęp i cywilizacja, dla takiego przygłupa jak PIS-Janowy, to coś obcego. On tęskni za dawnymi słusznie minionymi czasami, czyli za komuną, kiedy żyło mu się dobrze jak w PGR. Jak taki przygłup ma nie tęskni za komuną kiedy żył w grajdołku, który sami okradali i żyli z tego o im państwo dopłaci. Dziś cieszy się z 500+, 300+, 13-ta emerytura, 14-ta-emerytura , itd. Takie darmozjady jak PIS-Janowy potrafią żyć tylko na koszt podatników, nie dając nic w zamian. Tęskni za tym, aby mógł kombinować i kraść jak za komuny.
Pis-Janowy
-11 #50 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachPis-Janowy 2020-10-11 21:21
Renia z postu 47 - przeciez wlasnie tych starszych ludzi pozamykano! Nalozono im szmaty na twarze i kazano pozostac w domu bo sa w grupie ryzyka!! I tak sie ich traktuje - nie pozwala wychodzic a co najgorsze - ograniczono im dostep do szpitali i leakrzy bo "koronoswirusa" . WIECEJ LUDZI STARSZYCH UMIERA DZIS W WYNIKU BRAKU DOSTEPU DO SZPIATLU PRZEZ DEBILNE OGRANICZENIA NIZ NA COVIDA!! Czy ty nic nie potrafisz obserwowac a tylko paski straszace z TV?
ok
-12 #49 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachok 2020-10-11 13:56
Ej lewaki - Prawo Godwina - mówi Wam to coś. Już tyle razy w tej dyskusji padły argumenty argumentum ad Hitlerum, że naprawdę darujcie sobie wycieczki do Janowego i do mnie lemingi zastraszone. Już niedługo Wasz guru Owsiak zorganizuje kolejną szopkę POMIMO PANDEMII (bo kasa musi się zgadzać) a wtedy sobie znowu za 2 złote "kupcie" serduszko i latajcie z nim prze cały rok pokazując jacy to jesteście zajebiści. Żal.pl
PM
+13 #48 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachPM 2020-10-11 10:33
Już kiedyś ktoś pisał, PiS Janowy, to zgred który zmarnował życie na szukanie swojej tożsamości. Teraz się obudzil ale niestety za późno, by powtórzyć życie inaczej i nie być samotnym starym dziadem
RENIA
+20 #47 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachRENIA 2020-10-10 20:46
PIS-Janowy,jest eś chorym psycholem.Jak byś miał władze której nie masz to byś pozamykał ludzi starych,słabych , schorowanych najlepiej w obozie.Tam też okupant przeprowadzał selekcje.
Ty nie masz rodziny.Jesteś sam jak palec.Jeśli jesteś taki chojrak,to idz do jakiegokolwiek szpitala i zacznij pomagać przy opiece tych zakażonych i powiedz im że ten wirus to ściema,a oni zachorowali na trochę inną grypę
kolo
+17 #46 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachkolo 2020-10-10 19:38
"Guru na czele sekty z przeszłością kryminalną i z kartą chorobową z oddziału zamkniętego"
Hmm, tego o Jarosławie Polski Zbawie nie wiedziałem bo wyczyścił swoje teczki w archiwach SB w latach 90' ale widzę, że minister Zero znalazł jednak jakieś haki na dewelopera-nacz elnika i kazał przekazać do kolportażu z ministerialnej trollowni.
Pis-Janowy
-19 #45 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachPis-Janowy 2020-10-10 17:15
Kolo - to tez o tobie i twojej nowej religi. Wiem teskt trzeba rozumiec, a ty masz z tym problme widzę, ale spróbuj:"...Za chwilę mają wejść w życie kolejne rozporządzenia, a tak naprawdę bezprawne dekrety zmuszające miliony Polaków do bałwochwalstwa. Nieustannym obiektem kultu jest kawałek bawełnianej szmatki, która ma uchronić ludzkość przed zagładą. Niby nic nowego na świecie, mamy w tym obszarze całe mnóstwo konkurencyjnych sekt i wierzeń, żeby daleko nie szukać, słynna czapeczka z foli jest najbardziej bezpośrednim rywalem świętej szmatki. Jest jednak pewna nowość, która polega na tym, że papieżami, biskupami i kapłanami szmacianej religii zostali tak zwani naukowcy i eksperci, podczas gdy w większości przypadków na czele sekt stoją guru, zazwyczaj z przeszłością kryminalną lub kartą chorobową z oddziałów zamkniętych.
Dzięki tej jednej zmiennej wyznawcy świętej szmatki stanowią w tej chwili najliczniejszą grupę wyznaniową na świecie. Z całą pewnością pokonali dwie gigantyczne religie monoteistyczne, to jest: chrześcijanizm i islam. Innym fenomenem tego ciemnogrodu jest to, że przed obiektem kultu klękają i krucjaty urządzają ateiści ze skrajnie lewicowymi bojownikami. Dzieje się to wszystko wyłącznie dlatego, że w telewizjach i w Internecie kapłani nowej religii non stop podpierają swoim „autorytetem” fundamenty wiary i utrzymają żar fanatycznego przekonania o świętości szmatki. Nie od dziś wiadomo, że z fanatyzmem religijnym i szczególnie parareligijnym, rzeczową polemiką i nawet rzeczowymi dowodami walczyć się nie da. Gdyby dziś przedstawiono niepodważalny dowód na to, że po śmierci nie trafia się na niebiańską polanę, gdzie na nieboszczyka czeka 100 nagich dziewic albo 100 nagich prawiczków, to odzew byłby tylko jeden. 1000 muzułmanów wysadziłoby się w powietrze razem z siedzibami naukowców i mediów, które te bluźnierstwa powielają.
Od początku garstkę rozsądnych ludzi stygmatyzowano i po to są te święte szmatki. Kto nie posiada szmatki, ten jest profanem i co więcej szatanem zesłanym na Ziemię, aby zgładzić „odpowiedzialną ” i „nie egoistyczną” ludzkość. Zwracam uwagę, że mamy tutaj do czynienia z odwróconą stygmatyzacją, nie posiadanie szkarałatnej litery, ale brak posiadania stanowi najwyższy stopień profanacji. Taka forma wyłapywania innowierców jest jednocześnie bardzo skuteczna, bo widoczna gołym okiem, jak i nie pozostawiająca miejsca na ucieczkę, poza własnym domem, a i to nie zawsze. Na tej wojnie nie ma dyskusji i jeńców, od początku garstkę rozsądnych ludzi zagoniono do obozów koncentracyjnyc h, a na bramie powstały napisy w stylu: „Niewola czyni wolnym”. Jedyną skuteczną metodą zwalczania zabobonu i sekciarskiej działalności jest miecz i ogień. Mieczem wyciąć, ogniem wypalić wszelkie zło, które zagraża człowieczeństwu w takim stopniu, jakiego dawno niewidziano. Oczywiście posługuje się metaforą, przecież nikt rozsądny nie będzie z maczetą biegał po ulicach i tym bardziej podpalał stosów, natomiast trzeba sobie jedną rzecz jasno powiedzieć. Fanatyków się nie przekonuje, fanatyków się tępi, do czego potrzeba odwagi, ale nie takiej rycerskiej sprzed lat, wystarczy zwykła, cywilna odwaga. Dopóki ludzie myślący i szanujący dorobek naukowy znany od stuleci, nie zaczną jasno i dobitnie drwić ze świętej szmatki, jak drwiono z foliowej czapeczki, sekta będzie trwać w takiej przytłaczającej skali. Żadnej sekty nie da się wytępić do cna, ale na pewno można i trzeba ograniczać zasięg wpływów, który w tej chwili jest jednym wielkim nadętym balonem. Wystarczy jedna szpilka, żeby ten zabobon przekłuć, ale potrzeba wielu rąk by ją unieść i wbić. Wokół całej tej groteskowej religii zbudowano potężne pole siłowe, o czym przekonał się najważniejszy polityk na świecie – Donald Trump. Papieże szmacianej sekty zagłuszyli jego głos, gdy krzyknął wprost, czym jest ta mistyfikacja, ważne jednak jest to, że krzyknął! Krzyczmy i my, wszyscy ludzie dobrej woli, wiary i rozumu, bo to już nie chodzi o to kto ma rację, ale o to kto przeżyje. Wyznawcy świętej szmatki doprowadzili do wielu tragedii i szykają jeszcze większe. Dość ciemnogrodu, dość fanatyzmu, czas na cywilizowaną wojnę!..."
Pis-Janowy
-16 #44 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachPis-Janowy 2020-10-10 16:59
Posrancu z postru 43 - kazdy tutaj wie, ze jestem homofobem , prostakiem i ciemna masa bo lubie dziewczyny i kobiety a odchyły jak biedron, margot czy elton john napawaja mnie obrzydzeniem. Wiec lepeij te swoj einsynuajce kieruj do golema w rajtuzach - on lubi margotki i holownie i wiem, ze to jest to co "rozswietla przyszlość" . A moze ty wypierdku z dupy TVN-u okreslisz co w mojej wklejce jest nie tak? Gdzie tam brak logiki? Facet patrzy na swiat trzezwo jak malo kto. A moze przez tego swirusa POjebalo juz was do tego stopnia, ze boicie sie wypowiadac slowo koronawirus? Tak jak to jest opisane?
!@#$%
+18 #43 PIS-janowy[email protected]#$% 2020-10-10 15:04
Tobie kretynie przez otwory,które ci kumple powiększają od tyłu i u góry fujarkami-chyba przeciąg wywołany wiatrem z głowy mózg ci wywiał.
Pis-Janowy
-23 #42 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachPis-Janowy 2020-10-10 14:35
Kolo - ten fake news to od gosica ktory w koncu odwazyl sie zdjac gacie Owsikowi i zapytal sie gdzie sa brakujace mili0ony z puchy. Od goscia ktory sam , bez adwokatow (bo nie bylo go stac) stanal przeciwko calej medialnej maszynie wspierajacej owsika. Wlacznie ze szmatami w togach okreslajacych sie jako sedziowie. Od goscia, ktory w 2007 roku byl naczalnym siepaczem Tuska i walol w kaczynskiego i PIS jak w beben. Za to walenie niejaka Parandowska chciala mu nagorsyu placic, na Onecie byl numer 1. Zmienilo sie gdy dostrzeagl pizdowatosc tuska pacynki i zaczal jechac po PO. A w ktorym to miesjcu nie ma on racji? Wskaz ktory fragment ci nie pasuje? Ten w ktorym ludzie dzis nie poytrafia odroznic czy sa facetem czy baba czy w tym wykazujacym oczywistą gre coronowirusem? A moze w tym, ze od grypy tez sie umiera ...?
kolo
+20 #41 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachkolo 2020-10-10 11:22
Trzeba przyznać Janowy, że w robocie kopiuj/wklej jesteś dobry. Te fake newsy to dostajesz z Ziobrowego ministerstwa od kasty trolli czy to przekaz dnia z Nowogrodzkiej? Nie chce się komentować tego twojego bełkotu, ty w ogóle czytasz to co wklejasz?
Pis-Janowy
-22 #40 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachPis-Janowy 2020-10-10 01:27
Dobra - troche slow rozsadku dla tych co maja od kilku miesiecy brazowo w gaciach. Golemowi ciezko pewnie z ta gruda w rajtuzach na rowerze jezdzic .. Ale do rzeczy - troche analizy danych:"...Inży nieria społeczna w skrajnych przypadkach polega na tym, co zauważył Orwell, staje się reżimem narzucającym odwrócone pojęcia. Młodsi mogą nie pamiętać, ale jednym z z bardziej popularnych haseł komunizmu była walka o pokój. W polskiej komedii pokazano nawet taką scenę, jak 5 czołgów jedzie w kolumnie i każdy ma przyklejoną literę ze słowa „Pokój”. Orwell pokazał jeszcze dobitniej odwrócenie pojęć nazywając nienawiść miłością, prawdę kłamstwem i tak dalej. Współcześnie szczytowym osiągnięciem inżynierii społecznej jest odwrócenie płci. Społeczeństwa są dyscyplinowane, aby „osoby niebinarne” określać tak, jak „one się czują”. Jeśli ktoś się nie poddaje tym kompletnym kretynizmom, z biologicznego i logicznego punktu widzenia, zostaje napiętnowany.
Zwracam najwyższą uwagę, że wszystkie przywołane przykłady są do bólu oczywiste, nie trzeba kończyć szkoły, aby odróżnić kobietę od mężczyzny, dopiero „naukowcy” i „eksperci” doprowadzili tę prostą czynność poza granice paranoi. Jeśli zatem można wmówić ludziom, przy pomocy gwałtu intelektualnego , każdą brednie, to co dopiero można zrobić z taką „naukową” zbitką jak „Sars-cov-2”, w zmutowanych wersjach Covid–19 i koronawirus? Cuda, Panie! Cuda! I tak też się właśnie dzieje od samego początku i skoro jesteśmy na początku, to jeden wybitnie medialny wirusolog, który powie, co tylko sobie media zażyczą, swoją karierę zaczął od prostej konstatacji. Niejaki prof. Gut powiedział w połowie marca, że mamy do czynienia ze zwykłą grypą, mutacją grypy dokładnie, którą podpięto pod media. Jeszcze przez kilka dni nikogo ta diagnoza nie raziła, nie bulwersowała i przede wszystkim nie była brutalnie zwalczana. Po dwóch tygodniach ktokolwiek powiedział, że ta grypa jest babą, nie wybitnie groźną „osobą niebinarną”, zostawał „plaskoziemcą”. Istnieją w tej chwili trzy największe grzechy, tępione z całą mocą z przez reżim „pandemiczny”: 1. Podważanie „pandemii”. 2. Nie noszenie kagańców. 3. Porównywanie Covid–19 do grypy. Dziś zajmę się wyłącznie ostatnim „grzechem”. Modny Sars-cov-2 nie tylko jest podobny do grypy, ale jest do tego stopnia tożsamy, że nie sposób go odróżnić bez specjalnego „testu”. Sars-cov-2 ma identyczne objawy jak grypa, identycznie też przebiegają poszczególne stany choroby, od lekkich przez stany „łóżkowe”, do szpitalnych, aż po zgony. Wbrew powszechnej bredni, że Sars-cov-2 wywołuje „galeretowatość płuc”, a grypa nie, wiedza medyczna dostępna na każdym kroku mówi dokładnie coś innego. Grypa wywołuje powikłania wielonarządowe, po ciężkich stanach grypowych pacjenci zawsze umierali pod respiratorami, mieli zniszczone płuca, serce i nieliczni doczekali się przeszczepów. Nie ma żadnych zasadniczych różnic pomiędzy Sars-cov-2 i grypą, te różnice występują wyłącznie na poziomie, który nazywa się mutacją. Każdy wirus grypy jest trochę inny od „konkurencji” i tak też wygląda Sars-cov-2. Z czym w takim razie mamy do czynienia? Na początek przedstawię krótką listę z danymi. W pierwszym tygodniu października odnotowano w Polsce 53 tysiące przypadków grypy, zero zgonów, a przez ostatni miesiąc wykonano zaledwie 5 testów. W analogicznym okresie w 2019 roku, przypadków było 111 tysięcy. O ile odrzucimy idiotyczny argument, że to efekt „maseczkowy”, bo przecież nie może być tak, że maseczki jednocześnie wywołują rekordy Sars-cov-2 i redukują grypę, to całość stanie się jasna. Oto przepis na „pandemię”! Weź jeden z kilkudziesięciu koronawirusów, które wywołują grypę, nazwij go pięknie i groźnie jednocześnie, rób zamiast 5 testów 45 tysięcy, połącz zgony na nowotwory, zawały serca, miażdżycę, zapalenie wyrostka z pozytywnym testem i gotowe! Do mediów i statystyk na niewyobrażalną dotąd skalę, podłączono pospolitą mutację grypy, czyli chłopu doprawiono cycki i tak powstała jedna wielka histeria w postaci „pandemii niebinarnej”. Ponieważ skala pomimo wysiłków i tak nie jest taka, jakiej oczekiwano, to w ostatnim etapie dodano grypę „bezobjawową”. Z kolei porównywanie Covid–19 do „zwykłej grypy” jest grzechem śmiertelnym, bo „zwykłej grypy:” prawie nikt się nie boi. Jednym zdaniem. Nic nowego w świecie przyrody i medycyny się nie dzieje, cała reszta to inżynieria społeczna, polityka, biznes i media...."
I tyle w skrocie co sam zauwazam od dawna a tepe ktorym odcieto tlen maskami nie moga tego skumac ...
Pis-Janowy
-19 #39 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachPis-Janowy 2020-10-10 00:54
golem - wpois 30 to twoj? tak samo zasliniony ... Brata pewnie nie masz bo w rodzinach ubeckich nie blyo duzo dzieci - wiec to chyba ty ...
Pis-Janowy
-19 #38 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachPis-Janowy 2020-10-10 00:22
Nananan - A moze mnie juz dopadl i nawet tego nie poczułem. tak jak w przypakdu 90% zarazonych? Poza tym, wirusa sie nie leczy - nie ma niego lekarstwa oprocz twojego systemu odpornosciowego . Zrozum to w koncu bo pierdolisz jak golem o antybiotkach na wirusa. Mozna szczepic, ale jest tyle odmoian, ze i tak to nic moze nie dac (przyklad szczepionek na grype). I na koniec - wokol mnie umieraja ludzie. Duzo. I nikt na koronowirusa - najczesciej nowotwory ... W powiecie Wagrowieckim zmarla w czasei PANDEMI jedna osoba (a i to nie wiadomo, czy na koronowirusa). Bo czlowiek achorego na bialaczkę czy 84 letnia kobietę ktora zmarla smiercia naturalna a wirusa "wykryto" jej juz ppo smierci do tego nie wlaczajcie. To tak sie wam podaje abyscie sie w gacie posrali ..
GOLEM
+15 #37 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachGOLEM 2020-10-09 23:21
PIS-Jaowy, jesteś tylko zwykłym prostakiem, o czym świadczy, twój prostacki przekaz i twoje prostackie wpisy. Najwyraźniej zboczeńcu jesteś nie do r..hany. Kogo interesuje ty zboczony przygłupie, kto z kim współżyje. Jedynie przygłupów i wyznawców PiS to interesuje. Po co i komu ta wiedza? Co dzięki tej wiedzy, niby będziecie reformować????! !! Podaj przykłady tego co niby PiS zreformował???! !! Być może tą niezależną od polityków prokuraturę, której szefem jest polityk PiS Ziobro, Zapewne będziesz tutaj przygłupie wiskał wszystkim, że to opozycji wina, a prokuratura jest niezależna. Ta prokuratura jest tak niezależna, jak gazeta nazywana w Rosji "PRAWDA".
Taki to wasz wymiar sprawiedliwości rodem z komuny. Ale co tam, nagle znajdziesz w mojej rodzinie jakiś twoich komuchów. Nie mam zamiaru tobie tłumaczyć skąd jestem i jakie katorgi za komuny przeżyła moja rodzina. Po co takiemu prostakowi, cokolwiek tłumaczyć. Żyjesz w swoim jakimś matrixie, który rozumieją tylko przygłupy twojego pokroju.
ok
-18 #36 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachok 2020-10-09 18:53
O widzę, że z Gembarzewa przeszedłeś na Wronki :-)brawo - wybornie się bawię dyskutując z takim osrańcem jak ty - fajnie było pałować do śmierci innych co nie ? Ale jak śmierć (hipotetyczna) zagląda w oczka to już nie jest tak wesoło jak kiedyś cwaniaczku...do zobaczenia w Piekle - czekam na ciebie kochanie
rychu
+9 #35 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachrychu 2020-10-09 18:44
ok tytuł zapewne zdobyłeś we Wronkach do tego stopiń majora . Szkoda że jako wybitny profesor musisz swoją wiedze przekazywac tylko w internecie ale cóż zrobić Jutro sobota to wolne ale pomału szykuj sobie kalosze na budowe bo od poniedziałku będzie padać , przestań też jeść ten czosnek bo capi od ciebie na kilometr
ok
-14 #34 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachok 2020-10-09 18:24
tak jestem profesorem i sam robię badania naukowe
kolo
+14 #33 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachkolo 2020-10-09 18:18
do # 31 Piszesz ze my bierzemy wiedze z mediów a ty kim jesteś profesorem i sam robisz badania naukowe ? Przestań jeść z Janowym ten czosnek bo już wam mózgi zjadł .
kolo
+12 #32 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachkolo 2020-10-09 18:11
Pis janowy ja ta szmate jak to mówisz nosze nie tylko do siebie ale żebymin. Twoich rodziców nie zarazić ale Ty ich śmierć nazywasz selekcją naturalną , ładny masz szacunek do swoich rodziców i innych starszych i słabszych Poczekamy może ktoś Tobie bardzo bliski będzie miał słabszy organizm i zobaczymy co wtedy powiesz
ok
-12 #31 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachok 2020-10-09 17:38
Nanannnaaa - tak oczywiście - ta "straszliwa pandemia" trwa ponad 7 miesięcy - nie widać jakoś trupów na ulicach - wszystko funkcjonuje względnie normalnie - ludzie chodzą do pracy, na zakupy, odbywają się wesela, komunie, imprezy - nawet Wasz guru Owsiak chce Wosp zorganizować i to nie tylko online. Wszystko co wiecie podają Wam media i Wami sterują - liczbę osób zarażonych, tych które umarły (przeważnie na choroby współistniejące ) - co Ty chces mi wmówić - że w takim obraznie uratujemy świat nosząc maseczkę NA SWIEŻYM POWIETRZU ????? szok
!@#$%
+16 #30 PIS-dzielec Janowy[email protected]#$% 2020-10-09 16:49
Tak sobie czytam wypowiedzi pierwszego wągrowieckiego pis-dzielca i sobie myślę-człowieku tobie już nikt nie pomoże.Dziś się podniecasz wiarą w chorą ideologie twojego wodza-pierwszeg o hodowcę kotów Jarosława,ale wierz mi-za pół roku pis-dzielce w sejmie będą wspomnieniem.Tw órcy podobnych ideologii tj Hitler,Stalin,L enin-dziś są złym wspomnieniem ludzkości-tych żywych,bo i tacy jeszcze istnieja.despot a Kaczyński już niebawem będzie takim samym złym wspomnieniem.A ty śmieciu pis-owski,zmien isz nick i będziesz inaczej śpiewał.Nie będę się wdawał z tobą w dialogi,poniewa ż nie upadłem jeszcze tak nisko by uszkodzić sobie głowę i przestać samodzielnie myśleć.Pis-dzie lce przekraczają kolejne granice-wykańcz ają wszystko co się da w białych rekawiczkach.Oś wiate,górnictwo a teraz tych dzieki którym są gdzie są.Itu popełnili największy błąd-chłop nie wybacza.Pamięta j śmieciu Janowy-przyjdzi e czas,że twój wódz JAROSŁAW bedzie zapisany na kartach histori jako zdrajca-a po zdrajcach żaden ślad na ziemi nie powinien zostać.
Nananaaaaa
+9 #29 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachNananaaaaa 2020-10-09 16:23
Żeby też tak pis-janowego, ok i innych popapranców z psychozą anty maseczkową virus dopadł w czasie, kiedy zabraknie łóżek i respiratorow! Zamaseczkowani poczekają sobie spokojnie na czasy, kiedy personel medyczny będzie mógł zająć się nami godnie z odpowiednią wiedzą dotyczącą virusa i leczenia Covit. Bądźcie królikami doświadczalnymi , pomożecie nam zamaseczkowanym . Ja się cieszę, że oni nie noszą, szybciej ich trafi, co jest dla nas ok.
PIS-Janowy
-14 #28 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachPIS-Janowy 2020-10-09 15:48
... i Kolo - powtorze sie-Ewolucja polega na eliminacji najslabszych elementow, czenia sie w pary najsilniejszych i w ten sposob adaptowanie. Ty chcesz to zmienic? Masz jakis sposob na to ?
PIS-Janowy
-15 #27 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachPIS-Janowy 2020-10-09 15:45
Kolo - jesli ty sie zgadzasz ze mna to chyba jest wad tutaj dwoch. Za mnie sie jakas szmata teczowa tutaj podszywala - ale ostatnio cos zamilk. Poiwedz mi - jak dlugo chcesz ta szmate nosic na pysku? Jak dlugo chesz zyc jak jakis szczur, bojacy sie isc ulica? Czy ty myslisz, ze gdy bedziesz nosil szmate to wirus umrze zglodu??! Czy wy tak wszyscy myslicie? Czy wy mieliscie jakies lekcje biologi? Cos o przetrwalnosci wirusow..siegaj acej w zimnych warunkach dzisiatek lat? O jego blyskawicznej adaptacji ? One moga przetrwac wasz zycie!! Kolo - uzdrow swoje cialo, wzmocnij je (jedz czosnek) i niestety, szykuj sie na spotkanie z nim. Noszac szmate moze to odwleczesz kilka miesiecyale na pewno sie z nim spotkasz.
kolo
+9 #26 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachkolo 2020-10-09 10:50
Przeważnie zgadzałem się z PIs janowym ale w tym przypadku wirus zrobił spustoszenie w jego głowie Mam nadzieje że da się to wyleczyć .Według rozumowania takich osób to wszyscy nqa świecie sobie wymyślili wirusa i noszenie maseczek Janowy egoisto że Ty jesz czosnek itd to nie znaczy że np. Twoi rodzice mają tak odporne organizmy nie patrz tylko na siebie . Są też tacy co popierają model szwecki walki z wirusem , zapewne będą to robić do czasu aż ktoś im bliski nie umrze bo ten model opqarty jest na eliminacji najsłabszych organizmów
olaf
-9 #25 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicacholaf 2020-10-09 09:58
przeciez to widac. - te wszystkie komenty o uzywaniu masek pisze emerytowany ubek milicjant co kiedys palowal az milo to teraz boi sie jakiegos wirusa jak smierci

gembarzewo, mandaty zmiana imienia typowe ubeckie teksty i metdoty
Do PIS-Janowy
+16 #24 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachDo PIS-Janowy 2020-10-09 08:27
PIS-Janowy ale ciebie jebie :lol:Co tobie włożyli do głowy?
ok
-14 #23 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachok 2020-10-09 08:05
Kolego poniżej - z tą bandą covidowców nie ma co dyskutować. Oni są tak zastraszeni przez media i propagandę, że aż ja się ich boję. Jednocześnie na pytanie jak ich guru Szumowski potrafił cudownie wyzdrowieć w 2 dni i zamiast siedzieć na kwarantannie hasał sobie po sklepach - nie potrafią odpowiedzieć tylko właśnie walą argumenty o faszyźmie - taka metoda ubecko-lewacka
Pis-Janowy
-12 #22 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachPis-Janowy 2020-10-09 03:19
tymon - ty taki madry jak golem albo jahira jestes. Moz ejeszcze porownasz ta grypke nieco zarazliwsza do konca swiata? Druga wojan i folksdojcze - noz kurwa - ilu takich otumanionych jak ty jest w tym wagrowcu? Jesli OK jest pacholkiem afszysty to ty pewnie efektem gwaltu przez jakiegos azjate w swoieckim mudnurze... Cale rzesze widze!! zaloz sobie na na ryja maske do nurkowania a na plecy butle z tlenem. Moze tam nie bedzie zadnego wirusa ..
Jackson tez swego czasu w namiocie tlenowym spal ... i skonczyl sie nedznie ..
tymon u
+12 #21 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachtymon u 2020-10-08 21:58
W tym trudnym czasie chociaż ktoś nie wierzy w wirus powiniem solidaryzować się z większoscią i nie być egoistą . Podobne zachowania były w czasie drugiej wojny gdy większości społeczeństwa walczyła o przeżycie to znależli się inni czyli volksdeutsche takim dziś est komentujący o nicku- ok .Zapewne taka postawa to u niego tradycja po dziadku który był pachołkiem faszystów .
Fircyk
+18 #20 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachFircyk 2020-10-08 18:50
Odpowiedz do postu oszołoma o pseudo Ok. Jesteś typowym przedstawiciele m klasy z Gębarzewa. Tylko nie żądaj od lekarzy maski tlenowej, kiedy ty lub ktoś z twojej rodziny będzie się dusił. Masz prawo, żeby cię nie zamaskowali.
ok
-19 #19 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachok 2020-10-08 18:39
Bacha - maseczki nie założę TYLKO W PRZESTRZENI OTWARTEJ !!!! bo to po prostu bez sensu

A mandatu nie zapłacę bo nie policja mi go nie wystawi bo nie ma takiej podstawy prawnej.

Dodatkowo Policja może otrzymać zaświadczenie o stanie zdrowia pacjenta, gdy pacjent zwolni lekarza z zachowania tajemnicy, gdy zaświadczenie zostaje wydane na żądanie prokuratora lub sądu albo gdy pacjent jest badany na zlecenie policji.

Kobieto zrozum, że w rozporządzeniu jest mowa o zaświadczeniach lekarskich, których LEKARZE NIE BĘDĄ i NIE MOGĄ WYSTAWIAĆ bo też nie ma do tego podstawy prawnej.

To ostatnia co napisałem, bo jesteście tak odporni na wiedzę, że bez sensu abym się produkował.

Dużo Zdrowia
PIS Janowy
-24 #18 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachPIS Janowy 2020-10-08 18:25
@@@@@ - selekcja dziala prawidlowo. Jestem zdrowy, jem czosnek, cebule, rucham regularnie i z przyjemnoscia i dzieki temu ma duza, zdrowa rodzine za ktora jestem wdzieczny Bogu. I nie boje sie koronawirusa. Selekcja dziala super! Natomiast ty czy pedalski Golem w rajtuzach czy jakas niedoruchana Spuerek czy Dulkiewicz inna w rajtuzach ...? Jaka macie przyszlosc? W dupe sobie wkladacie, HIV- i innego gowna sie nie boicie a na slowo wirus grypy malo sie nie osracie. Sucha galez, ktora lewaki podlewaja i probuja wszystkim wmowic, ze jest lepsza od tej zdrowej ...
Bacha
+21 #17 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachBacha 2020-10-08 18:23
Hahhaahahaha. Do ok z postu 16. Postawa typowa dla dziecka hahahaha i tak nie zapłacę i tak maseczki nie założę = postawie dziecka i tak nie zjem tej zupy, i tak nie wytrę nosa. Przecież sobie tym robisz problemy, nikomu innemu. Nie wyrosłeś z dziecięcego egoizmu.
ok
-22 #16 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachok 2020-10-08 18:10
Dobra ze stadem baranów nie będę dyskutował. Na pewno nie założę maseczki w przestrzeni otwartej i na pewno też nie będę jedyny. A nawet jeżeli będę jedyny to mandatu i tak nie zapłacę.

Tyle i dawajcie się dale strzyc baranki i lemingi.

A jeszcze jedno - właśnie ustawy i odpowiednie prawo są po to aby regulować poprawne stosunki społeczne. Ale jak ktoś tego nie rozumie to trudno.
Dziadek z berdychowa
+16 #15 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachDziadek z berdychowa 2020-10-08 17:53
Zamknąć szkoły i przedszkola, bo w tym mieście i tak rzadko która kobieta pracuje. Niech wreszcie wezmą się za wychowanie swoich dzieci. Ewentualnie tylko przedszkola dla obydwojga rodzicow, którzy aktualnie pracują, a nie że są na wychowawczym, na papierze info o zatrudnieniu.
borys
+22 #14 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachborys 2020-10-08 17:49
ok- na szczęście takich idiotów jak ty jest mało co muszą mieć na wszystko ustawy itd ,zobaczymy cepie jak raz dostaniesz mandat to nawet bedziesz spał i jadł w maseczce.Także cwaniakować to możesz tylko w internecie jełopie .
&&
+26 #13 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicach&& 2020-10-08 17:37
DO OK, czyli maski nie założysz i 500+ wydasz na mandaty. A za co kupisz piwko i małpkę?
Xcxcxzsdr
+24 #12 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachXcxcxzsdr 2020-10-08 17:35
Miejsce ogólnodostępne ma swój synonim MIEJSCE PUBLICZNE. widać, że do szkoły było pod górkę.
$@$@$
+21 #11 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicach[email protected][email protected]$ 2020-10-08 17:32
Płaskoziemcu zapominasz, że to dotyczy całego świata, a nie tylko tego kraju. Rusz mózgiem I nie wypieraj się teraz swoich teorii o braku virusa, typowe dla takich , teraz będą kręcić mataczyć, byle znowu ich chore teorie były na wierzchu! Załóż maskę, myj ręce i trzymaj dystans! I nie dyskutuj z tym!
ok
-24 #10 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachok 2020-10-08 17:27
Durniu następny - ale w prawie nie ma takiego pojęcia jak miejsce ogólnodostępne. Rozumiesz ? To rozporządzenie to bezprawie bo sama jego treść nie wypełnia definicji praworządności bo pojawiają się w nim pojęcia nie mające z prawem nic wspólnego...

To było pytanie retoryczne i podchwytliwe na które dałeś się złapać tak jak na to się łapiesz co robi z Tobą ten czy inny rząd - sami latają bez maseczek a Tobie nakazują je zakładać i lasy zamykają....jpr d żal mi Ciebie i Tobie podob ych
monia z osady
+24 #9 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachmonia z osady 2020-10-08 17:25
Powystawiac mandaty tym co masek nie nosza, uszczupli sie im budzet domowy to od razu sie naucza zaslaniac twarze. Najlepiej wystawiac mandaty w kwocie 500 zlotych :D
ok
-20 #8 RE: Strefa żółta w całym kraju, wracają maseczki na ulicachok 2020-10-08 17:23
Kretynie psycholu poniżej nikt nie twierdzi, że wirusa nie ma. Tylko po prostu to co się teraz dzieje to festiwal żenady. Ale generalnie temu czy innemu rządowi zależy na tym aby naród był skłócony...I ty jesteś tego najlepszym przykładem. Może jeszcze mi będziesz próbował wmówić, że noszenie maseczki w przestrzeniach otwartych (na dworze) gdzie wokół nie ma żadnych innych ludzi niż ja - ma sens tak ? Co za matoł.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.