• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1242

Awaria na trasie Poznań - Wągrowiec, wprowadzono komunikację zastępczą

Linia kolejowa Poznań - Wągrowiec - Poznań nieczynna. Zamiast szynobusów, komunikacja zastępcza.

Jak poinformował nas jeden z pasażerów, nie kursują pociągi na trasie Poznań - Wągrowiec. Pasażerowie przewożeni są autobusami.

Nieoficjalnie wiadomo, że w trakcie prac ziemnych koparka uszkodziła przewód komunikacyjny. Nie działają szlabany na przejeździe przez drogę DW196 w Bolechowie.

Zamknięte szlabany powodują duże utrudnia również dla kierowców, tworzą się korki. Pasażerowie, którzy wyjechali z Poznania o 14:58, dopiero dojeżdżają do Skoków.

Pociąg nr 77128 relacji Poznań Główny - Wągrowiec został odwołany. Obecnie liczba utrudnień wynosi 29. Przewidywany czas trwania utrudnienia do około 22:00.

Komentarze   

Cezary
+5 #5 RE: Awaria na trasie Poznań - Wągrowiec, wprowadzono komunikację zastępcząCezary 2020-11-26 17:17
Szczerze mówiąc, to na tej linii faktycznie są same utrudnienia. Uważam, że dobrze że był remont, ale został on zrobiony w sposób całkowicie bezmyślny. Ta linia to świetny przykład wyrzucania pieniędzy w błoto. Co to za nienormalny pomysł żeby budować na linii lokalnej LCS-y?! Po co była robiona ta głupia ,, komputeryzacja" całej trasy? To jest nie do pomyślenia i zawsze byłem przeciwny wprowadzaniu elektroniki na tej linii. Przykładowo w Niemczech nawet te bardzo ważne trasy kolejowe nie mają żadnych LCS-ów. Radzą sobie z tym w ten sposób, że modernizowane są tylko te najpotrzebniejs ze elementy infrastruktury. Choć wydaje się to dziwne, ruch sterowany jest głównie przez semafory kształtowe! U nich ten system zdaje egzamin, tylko u nas jest chore podejście, że to ,, archaiczne i nieużyteczne" . No cóż. Za głupotę się płaci. Gdyby na linii do Wągrowca nie było ,, skomputeryzowan ia" , to ruch odbywałby się bezproblemowo. Jazda na sygnał zastępczy i po sprawie. Wiem to bo mój dziadek był maszynistą i mówił mi jak radzili sobie w razie jakichś utrudnień. A przez tą całą,, modernizację" zburzono nastawnie, wywalono semafory kształtowe, pozbyto się w wielu przypadkach dobrze działającej sygnalizacji na przejazdach i wiele innych absurdów. I do czego prowadzi ten pęd za nowoczesnością? Wyłącznie do marnowania pieniędzy i wielu innych przykrych konsekwencji. Nie jest to mądre działanie by linię lokalną szykować prawie jak magistralę - to tak jakby drogę powiatową robić na standardy autostrady. Proszę wybaczyć mi , że tyle się rozpisałem, ale ręce mi opadają jak pomyślę sobie co tu się wyprawia.
Sigmar
+6 #4 RE: Awaria na trasie Poznań - Wągrowiec, wprowadzono komunikację zastępcząSigmar 2020-11-26 13:38
Ja pamiętam że gdzieś te dobre 10 lat temu czytałem że do Poznania trasa miała być pokonywana w 45 minut heheh
pszczółka
+8 #3 RE: Awaria na trasie Poznań - Wągrowiec, wprowadzono komunikację zastępcząpszczółka 2020-11-26 09:57
To nic nowego, że w zaledwie 3 godziny udało się odbyć podróż. Gdy nie ma awarii pociągi jadą ponad godzinę i kilkanaście minut. Pamiętam wiszące przed laty, jeszcze przed remontem, plakaty z napisem 60 minut. No i gdzie te 60 minut podróży? Chyba w marzeniach.
kajo
+12 #2 RE: Awaria na trasie Poznań - Wągrowiec, wprowadzono komunikację zastępcząkajo 2020-11-26 08:58
Dodam tylko, że wczorajsza podróż z Poznania do Wągrowca - kurs 15:52 trwał 3h!!! Totalna porażka organizacyjna, chaos, dezinformacja. 60km w 3h, brawo! Bareja miałby materiał na całą trylogię lub serial.
zygfryd
+11 #1 RE: Awaria na trasie Poznań - Wągrowiec, wprowadzono komunikację zastępczązygfryd 2020-11-25 22:42
Jak nie popsute szynobusy to inne nieszczęścia. Zastanawiam się, po co w ogóle ta linia była remontowana. Ani elektrycznych pojemnych pociągów nie ma (tylko plastikowe za krótkie szynobusiki), jeden tor (podczas remontu mógł ktoś przyszłościowo ponyśleć i podciągnąć drugi tor aż po samą Bydgoszcz - były by pospieszne i ekspresy nad morze przy okazji), mijanek też tyle co kot napłakał (wystarczy gdziekolwiek opóźnienie i godziny odjazdów przyjazdów się sypią). Pomijając wszelkie inne awarie, wypadki i nieszczęścia, ta cała linia jest felerna. Żeby jeszcze chociaż byli konkurencyjni przewoźnicy na codzień, a tu wyboru nie ma...

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 501 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.