• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 564

Pracownia endoskopii ma nowe wyposażenie

Szpital w Wągrowcu, dzięki darowizny od lokalnego przedsiębiorcy, wyposażył pracownię endoskopii przewodu pokarmowego w nowy sprzęt.

Badania endoskopowe to aktualnie standard w diagnostyce najbardziej rozpowszechnionych schorzeń przewodu pokarmowego (zapalnych, autoimmunologicznych, nowotworowych). Zasadnicze znaczenie dla oceny stanu badanych struktur anatomicznych ma stopień zaawansowania technicznego używanego w tym celu sprzętu, co bezpośrednio rzutuje na dokładność uzyskanych wyników.

- Z satysfakcją pragnę poinformować, że Pracownia endoskopii przewodu pokarmowego ZOZ w Wągrowcu została wyposażona w najnowocześniejszy zestaw do badań górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, w skład którego wchodzą: gastroskop, kolonoskop, procesor obrazu, źródło światła (LED), monitor 19’’, wózek endoskopowy, pompa płucząca oraz kompaktowy ssak pracy ciągłej. Szczególnie istotną klinicznie funkcjonalnością tego urządzenia jest – wcześniej niedostępna – możliwość obrazowania z uwydatnieniem hemoglobiny HbE, co pozwala na bardziej jednoznaczne rozpoznanie anomalii w ukrwieniu tkanek. Wyposażenie Pracowni dopełnia nowa automatyczna myjnia endoskopowa — poinformował dr Przemysław Bury, Dyrektor ZOZ.

Dostarczony zestaw jest fabrycznie nowy, objęty 24. miesięczną gwarancją. Cena zakupu obejmowała instalację toru wizyjnego i myjni, przeszkolenie personelu oraz dwa przeglądy techniczne. Nowy zestaw endoskopowy zastępuje wysłużony, dotychczas używany ponad 15. letni sprzęt, którego regeneracja jest ekonomicznie nieuzasadniona, a częste awarie ograniczały pacjentom dostęp do badań na miejscu.

- Zakup zestawu endoskopowego możliwy był dzięki otrzymanej we wrześniu bieżącego roku darowiźnie pieniężnej w kwocie 165 tys. zł. Pragnę w tym miejscu złożyć serdeczne podziękowanie Darczyńcy – Panu Adamowi, lokalnemu przedsiębiorcy, pragnącemu zachować w dyskrecji swoją tożsamość. Wyrażając wdzięczność za bezinteresowną pomoc i ogromną życzliwość, w imieniu własnym oraz pracowników ZOZ-u proszę przyjąć życzenia pomyślności, zdrowia oraz dalszych sukcesów w działalności zawodowej — dodaje dr Przemysław Bury.

Komentarze   

xzc
+1 #5 RE: Pracownia endoskopii ma nowe wyposażeniexzc 2020-11-30 21:40
Może napiszecie dlaczego jeszcze szpital nie otrzymał całej kary umownej i nie otrzyma ?
kolo
+1 #4 RE: Pracownia endoskopii ma nowe wyposażeniekolo 2020-11-30 20:54
Kurt masz racje jeszcze dyrektorowi należy się nagroda za nie terminowe odanie dobudówki i to że powiat jak narazie dołozył do tej szopki 6 mln do tego z zakresu prac wycofali docieplenie i elewacje żeby lepiej wyglądało na to dołożą osobno? Także przelicz sobie jełopie 170 tyś na plus a 6 mln na minus.
Kurt
0 #3 gośćKurt 2020-11-30 18:20
Ktoś tego sponsora musiał znaleźć, zachęcić, dopiąć kwestie umów i wykonać zakup - więc podwyżka tak aktywnej dyrekcji jak najbardziej się należy :-)Nie przypominam sobie, żeby ktoś z poprzednich dyrektorów przez ostatnie dziesięć lat takie wysokie darowizny od miejscowego biznesu pozyskał dla szpitala. Więc nie opluwaj, tylko doceń.
Olo
+1 #2 Leczenie w WRCOlo 2020-11-30 17:19
Wągrowiec nie jest rozbudowany jeśli chodzi o leczenie. Gdy potrzebujemy specjalistyczne go badania jeździmy do Chodzieży, Piły, Obornik, Poznania. Pootwierało się dużo gabinetów z lekarzami z innych miast, którzy i tak niby po profesjonalnych badaniach wysyłają dalej do konsultacji czasami nawet do tego samego specjalisty. Nie wiem już na to wszystko, ludzie potrzebują pomocy i chodzą prywatnie, bo reszta na NFZ długa kolejka, albo pozamykane przychodnie i teleporady, ogólnie służba zdrowia kuleje, nie tylko w Wągrowcu.
franz
-4 #1 RE: Pracownia endoskopii ma nowe wyposażeniefranz 2020-11-30 16:33
Teraz dyrektowowi szpitala dać podwyżke skoro sprzet kupują sponsorzy

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 501 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.