• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1489

Brakuje miejsc w punktach szczepień. Limity na ten kwartał wyczerpane!

Seniorzy z powiatu wągrowieckiego, którzy chcą się zaszczepić na COVID-19 mają problem z rejestracją. Wszystko przez brak miejsc, które na ten kwartał zostały wyczerpane.

Cały czas otrzymujemy informację od seniorów i ich rodzin o problemach związanych z rejestracją na szczepienie. W Wągrowcu działa zaledwie jeden punkt, a w całym powiecie wągrowieckim tylko trzy. Dodatkowo jest też punkt mobilny, jednak jak się okazuje, wszędzie brakuje miejsc.

- Wczoraj próbowałam zapisać na szczepienie swoją babcię, niestety w Wągrowcu, Gołańczy i Łeknie, gdzie działają punkty szczepień, okazało się to niemożliwe. Udało się dopiero w Poznaniu, jednak cały czas nie znam daty szczepienia — informuje mieszkanka Wągrowca.

Jak się okazuje, wolnych miejsc nie było już w ubiegłym tygodniu. O czym informuje nas pani Małgorzata, która próbowała zarejestrować swoich rodziców.

- Moi rodzice są w wieku 83 i 84 lata, chcą się zaszczepić, wybrali opcję rejestracji reklamowaną w telewizji, czyli przez infolinię. Chcąc im pomóc, wybrałam numer, przygotowałam dane potrzebne do rejestracji (o czym informuje pani w nagraniu) i czekałam. Po dość długim oczekiwaniu i kilkakrotnym usłyszeniu, że jestem dalej niż 30. w kolejce, wybrałam opcję, aby konsultant oddzwonił. To było w ubiegły piątek. W niedzielę 17 stycznia do rodziców oddzwoniła konsultantka i poinformowała tatę, że jest to ogólnopolska infolinia, powiedziała też, że sprawdziła i na Bobrownickiej w Wągrowcu nie ma już wolnych miejsc. Podała bezpośredni numer telefonu do punktu szczepień i poleciła, aby spróbować się dodzwonić. Konsultantka zaproponowała też, aby poszukać innego punktu, bo przecież rodzice nie muszą się szczepić akurat w Wągrowcu na Bobrownickiej. Czegoś nie rozumiem, czy jest ta telefoniczna rejestracja, czy jej nie ma? - zastanawia się pani Małgorzata.

Dzisiaj o godzinie 6:00 ruszyły zapisy na szczepienia przeciw Covid-19 dla seniorów powyżej 70 lat.

Od samego rana pojawiły się problemy z rejestracją telefoniczną. Nikt nie odbiera na infolinii lub pojawiają się problemy z nawiązaniem połączenia. Osoby dzwoniąc na numer 989 słyszą komunikat "nie ma takiego numeru".

Duże obciążenie infolinii.

- Przez pierwsze trzy godziny za pośrednictwem dostępnych kanałów zapisało się ponad 150 tys. osób — mówił pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk na konferencji prasowej. Przypomniał, że w grupę osób od 70 r. życia do szczepienia liczy 2,7 mln osób.

Minister Michał Dworczyk zapewnił, że do końca marca zostanie zaszczepionych 3 mln 100 tys. pacjentów.

- Z uwagi na ograniczenia w dostawach szczepionek więcej osób nie będziemy w stanie zaszczepić do końca pierwszego kwartału. Powtarzamy to, jak mantrę od kilku tygodni i chcemy, żeby była tu absolutna jasność. System, który został stworzony i uruchomiony, ma dużo większą wydolność. Natomiast ograniczenia w dostawach szczepionek, powodują, że zaszczepimy wyłącznie 3 mln 100 tys. osób — mówił minister Michał Dworczyk.

Ostatnie miejsca w tym kwartale.

- Na godz. 10 (...) w całej Polsce zostało już tylko 150 tys. wolnych terminów i bardzo często są to pojedyncze terminy. W wielu miastach, jak Warszawa, w innych ośrodkach, mniejszych miejscowościach, już wolnych miejsc nie ma — tłumaczył Dworczyk.

Szef KPRM wskazywał, że każda osoba, która zadzwoni pod nr 989 i usłyszy, że w jej miejscowości nie ma już terminów szczepień do końca I kwartału, będzie mogła zostawić swoje dane, przede wszystkim pesel i numer telefonu komórkowego, i jak tylko pojawią się nowe dostawy szczepionek, a w konsekwencji wolne terminy — do tej osoby zadzwoni konsultant z infolinii i zaproponuje konkretny termin szczepienia.

Dworczyk dodał, że drugą nową funkcjonalnością systemu są zgłoszenia dla seniorów przez formularz gov.pl/szczepimysie. Jak tłumaczył minister, w tym przypadku, gdy podany zostanie pesel, kod pocztowy i numer telefonu komórkowego, to też taki senior ma gwarancję, że jak pojawi się kolejna dostawa szczepionki, a w konsekwencji wolne terminy w okolicy jego zamieszkania, "to konsultant zadzwoni i zaproponuje termin szczepienia".

Trzecia możliwość zarejestrowania się bez terminu jest wysłanie SMS'a o treści "szczepimy się" pod numer: 664908556. Po wysłaniu takiego SMS w odpowiedzi zostanie przesłana prośba o przesłanie numeru pesel i kodu pocztowego. Po przesłaniu tych danych osoba ta trafi do systemu, w którym będą przechowywane dane do momentu pojawienia się nowej dostawy szczepionek i nowych terminów zabiegów. -Wtedy znowu konsultant będzie dzwonił i proponował umówienie na konkretny termin.


Komentarze   

romek
0 #16 RE: Brakuje miejsc w punktach szczepień. Limity na ten kwartał wyczerpane!romek 2021-01-24 23:05
Stefan 1 i też słyszałem to samo . Jakoś pan komendant uważa że nic sie nie stało bo on jest widocznie najważniejszy i boi się potwierdzić lub zaprzeczyć . To jak panie komendancie pan sie zaszczepił a staruszkowie czekaja ?
Stefan 1
+3 #15 Stefan 1Stefan 1 2021-01-24 22:59
Kiedy szczepili strażaków ???
@@@@@@@@@
+9 #14 RE: Brakuje miejsc w punktach szczepień. Limity na ten kwartał wyczerpane!@@@@@@@@@ 2021-01-23 20:06
Przecież wszyscy przeważnie znacie "nierobów w kitlach"którzy w dupie mają społeczeństwo.T raktujcie ich tak jak oni was.Nie obsługiwać w sklepach,market ach,na stacjach paliw itd.Pokazać im dokładnie to co oni pokazują nam.Wszystko w naszych rekach.
Damasławianin
+4 #13 RE: Brakuje miejsc w punktach szczepień. Limity na ten kwartał wyczerpane!Damasławianin 2021-01-23 19:02
zastanawiamy się w Damasławku dlaczego nasz Ośrodek Zdrowia nie szczepi. Tu są idealne warunki aby takowe szczepienia wykonywać, wystarczająca ilość pań pielęgniarek oraz trzy niezależne i niekolidujące ze sobą wejścia do ośrodka. Łekno - mniejsza przychodnia mogła - mogła a Damasławek nie ???!!! dlaczego ? może ktoś wyjaśnić ?? Zgadzam się z p. Lea nr 5. "Czy się stoi czy się leży kasa na pacjenta się należy"
jaras
+7 #12 RE: Brakuje miejsc w punktach szczepień. Limity na ten kwartał wyczerpane!jaras 2021-01-22 21:35
Czy w Wągrowcu mamy też Jande i Milera ?
b anv
+9 #11 RE: Brakuje miejsc w punktach szczepień. Limity na ten kwartał wyczerpane!b anv 2021-01-22 20:57
Starosta i Dyrektor szpitala nabrali wody w usta , czyli coś moźe tu śmierdzieć ?
@@@@@@@@@
+12 #10 RE: Brakuje miejsc w punktach szczepień. Limity na ten kwartał wyczerpane!@@@@@@@@@ 2021-01-22 20:49
Ja mam tylko pytanie do p.starosty oraz do p.dyrektora Burego-kto wydał przyzwolenie na zaszczepienie osób spoza grupy zero w wągrowieckim szpitalu?
miler
+5 #9 RE: Brakuje miejsc w punktach szczepień. Limity na ten kwartał wyczerpane!miler 2021-01-22 20:36
Jak może być brak miejsc jak słyszałem że strażaków już zaszczepili a nie są w grupie 0 . Panie Komendancie czy to prawda że uprzedziliście staruszków w kolejce ?.
Frajerzy
+7 #8 Odebrać im prawo wykonywania zawoduFrajerzy 2021-01-22 18:45
Jak zaskarżycie jednego i drugiego rodzinnego, za spowodowanie niepotrzebnej śmierci człowieka, bo "doktorzynpa" bał się staruszka to zaraz się opamiętają.
Wader
+10 #7 RE: Brakuje miejsc w punktach szczepień. Limity na ten kwartał wyczerpane!Wader 2021-01-22 17:25
Brawo dla lecznicy na Bobrownickiej. Nie ważne za ile lat uda Wam się zaszczepić chëtnych wągrowczan. Ale szacunek za to od wszystkich się należy.
PIS-Janowy
-5 #6 RE: Brakuje miejsc w punktach szczepień. Limity na ten kwartał wyczerpane!PIS-Janowy 2021-01-22 17:12
Lea - nie denerwuj sie. Zeby sie nie okazalo za kilka miesiecy, ze niezaszczepieni e sie bylo o wile zdrowszym pomyslem niz szczepienie. Z twoim ojcem bym uwazal - mamy juz setki oficjalnych przypadkow (pomimo bardzo szczelnej oslony medialnej) smierci starszych ludzi po szczepieniach. W Norwegi jednym rzutem zalatwiono 33 staruszkow ... Wez go lepiej na spacer, zmus do ruchu , zjedzenia salaty ...
Lea
+7 #5 RE: Brakuje miejsc w punktach szczepień. Limity na ten kwartał wyczerpane!Lea 2021-01-22 16:50
Przychodnia chętne na wykonywanie szczepień miały zgłaszać się przed rozpoczęciem szczepien. Wtedy nie było wiadomo jeszcze że szczepionki zabraknie. Więc nie mówmy, że jest problem nie z punktami szczepień a z ilością szczepionek. Bo jeśli w końcu szczepionek będzie wystarczająca ilość, przychodnie nadal nie będą zgłaszały chęci wykonywania szczepień. Błąd był w tym, że NFZ prosil o zgłaszanie się przychodni a nie nakazał z góry kto ma to wykonywać!!!!
Andrzej68
-3 #4 RE: Brakuje miejsc w punktach szczepień. Limity na ten kwartał wyczerpane!Andrzej68 2021-01-22 15:19
NIEszczepimy się!!!
Julia Kniat
-2 #3 RE: Brakuje miejsc w punktach szczepień. Limity na ten kwartał wyczerpane!Julia Kniat 2021-01-22 13:26
Macie dużo racji w tym co mówicie, lekarze mają wszystko w dupie, jednak brak miejsc spowodowane jest brakiem szczepionek, a nie brakiem punktów szczepień. Można się przecież zarejestrować i jak przyjdą szczepionki, to zadzwonią,
Ja
+20 #2 SzczepieniaJa 2021-01-22 13:22
Reszta przychodni w Wągrowcu ma w d...e pacjentów! "leczenie" przez telefon (jak się dodzwonisz). Np.-panie doktorze, mam bóle brzucha-odp. proszę wziąć ibuprom i popić wodą. Za co płaci NFZ!? Jeden punkt szczepień na 28 tysięczne miasto!!!
Lea
+18 #1 SzczepieniaLea 2021-01-22 13:06
We Francji szczepią w kościołach, w Niemczech w kinach a u nas do cho..... 1 przychodnia. To SKANDAL!!!!! Czas żeby ktoś z lekarzami jaśnie panami i i hrabiankami zrobił u nas porządek! Zostawili swoich pacjentów za których biorą pieniądze. To się w głowie nie mieści. Zresztą w podobnej sytuacji są inne gminy w powiecie. Jak tak można. Żeby mój ojciec, schorowany człowiek musiał jechać do Poznania się szczepić, bo jego lekarz rodzinny ma go w du.... e!!!

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 501 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.