• Wyświetlono: 1599

Sztangiści GKS Zamek Gołańcz z kolejnymi medalami

Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17 w podnoszeniu ciężarów. Zawodnicy GKS Zamek Gołańcz z Nowego Tomyśla wrócili z medalami.

W sobotę 27 lutego w Nowym Tomyślu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17 w podnoszeniu ciężarów. Wszyscy zawodnicy Zamku przyjechali z medalami, a Zuzanna Ślipek osiągnęła najlepszy wynik zawodów w punktacji Sinclaira – 207,2 pkt.

- Drużynowo zajęliśmy drugie miejsce za gospodarzami, a przed drużynami z Opalenicy, Gniezna, Bojanowa, Trzcianki i Kościana — poinformował Szymon Rotnicki, GKS Zamek Gołańcz.

I miejsce wśród dziewcząt U15 w kategorii 40 kg zdobyła Róża Włodarczyk: 32 kg w rwaniu + 42 kg w podrzucie = 74 kg w dwuboju, w kategorii 45 kg I miejsce wywalczyła Marcelina Woźniak: 40 kg w rwaniu + 50 kg w podrzucie = 90 kg w dwuboju.

Wśród dziewcząt U17 I miejsce w kategorii 59 kg zdobyła Zuzanna Ślipek: 67 kg w rwaniu + 82 kg w podrzucie = 149 kg w dwuboju.

Dodatkowo w kategorii +81 kg II miejsce wywalczyła Wiktoria Gniot, a wśród chłopców U15 w kategorii 55 kg II miejsce zajął Mikołaj Ślipek, w kategorii 73 kg również II miejsce zajął Aleksander Grygiel i w kategorii 89 kg I miejsce zdobył Kamil Grzybowski.