• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 889

Odwiedziny pacjentów w szpitalu – nowe rekomendacje

Ministerstwo Zdrowia wydało nowe rekomendacje dotyczące odwiedzin szpitalnych. Odwiedzający zaszczepiony lub z negatywnym testem.

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, w tym zaszczepieniem znaczącej części osób z grup ryzyka poważnych skutków zachorowania na COVID-19, opracowano rekomendacje dotyczące organizacji odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych, z zachowaniem odpowiednich środków zapobiegania i kontroli zakażeń w tych jednostkach.

Organizacja odwiedzin dorosłych pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych powinna odbywać się z uwzględnieniem poniższych warunków:

1. Jeżeli pacjent:
▫️ jest zaszczepiony przeciw COVID-19 lub
▫️ przebył zakażenie wirusem SARS-CoV-2, rekomenduje się umożliwienie odwiedzin przez:
a. osoby zaszczepione przeciw COVID-19, przy zachowaniu reżimu sanitarnego;
b. osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które:
▫️ posiadają negatywny wynik testu w kierunku wirusa SARS-CoV-21
lub
▫️ przebyły zakażenie wirusem SARS-CoV-2,
przy zachowaniu reżimu sanitarnego;
c. osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które nie spełniają warunków określonych w punkcie 1b (tj. nie uzyskały negatywnego wyniku testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2 oraz nie przebyły zakażenia wirusem SARS-CoV-2), przy zachowaniu wzmożonego reżimu sanitarnego.

2. Jeżeli pacjent nie spełnia warunków wskazanych w pkt 1, tj.:
▫️ nie jest zaszczepiony przeciw COVID-19,
▫️ nie przebył zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz
▫️ nie posiada negatywnego wyniku testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2, rekomenduje się umożliwienie odwiedzin przez:
a. osoby zaszczepione przeciw COVID-19, przy zachowaniu wzmożonego reżimu sanitarnego,
b. osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które spełniają warunki określone w punkcie 1b (tj. uzyskały negatywny wynik testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2 lub przebyły zakażenie wirusem SARS-CoV-2), przy zachowaniu wzmożonego reżimu sanitarnego.

Nie rekomenduje się odwiedzania pacjenta, o którym mowa w pkt 2, przez osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które nie spełniają warunków określonych w punkcie 1b (tj. nie uzyskały negatywnego wyniku testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2 oraz nie przebyły zakażenia wirusem SARS-CoV-2), z wyjątkiem sytuacji szczególnych, które powinny być określone przez kierownika podmiotu leczniczego (np. w przypadku wizyt pożegnalnych pacjentów tego podmiotu).


Komentarze   

PIS Janowy
-1 #4 RE: Odwiedziny pacjentów w szpitalu – nowe rekomendacjePIS Janowy 2021-09-10 19:32
Tutaj info z Polski - dla tych przechlastow co to mysla, ze gdysie zaszczepia to niczego nie musza sie bac:"...W tej chwili największe ognisko SARS-CoV-2 w naszym województwie mamy w Krasnymstawie, związane z tamtejszym szpitalem. Zakażenia potwierdzono tam u 22 osób, czyli jest to prawie jedna trzecia wszystkich nowych zakażeń z czwartkowych statystyk - mówi Lech Sprawka, wojewoda lubelski. - Plusem jest to, że WIEKSZOSC Z ZARAZONYCH JEST W PELNI ZASZCZEPIONA więc przechodzą chorobę bezobjawowo lub te objawy są niewielkie...."
Rozuiecie? Powtorze dla nielotow typu renia czy jakis Olas - wiekszosc z zarazonych JEST WYSZCEPIONA!
A teraz kolo czy jakas Jurna wyjasni nam, dlaczego wyszczepieni sa zwolnieni z testow czy kwarantanny, skoro choruja tak samo lub jeszcze bardziej niz niezaszczepieni i tak samo przenosza zaraze. A dodatkowo - "przechodza chorobe bezobjawowo" - wiec przenosi taki wyszczep wirusa, nawet nie wie o tym i nawet nie musi sie testowac?!
Czy wy naprawde nie dostrzegacie tego bezsensu, tego kretynizmu wprowadzanych zasad, idiotyzmu stojacego za paszportami covidowymi? Nic a nic?
Rozumie
PIS Janowy
-2 #3 RE: Odwiedziny pacjentów w szpitalu – nowe rekomendacjePIS Janowy 2021-09-09 19:07
G5t - czesz pedalku - tylko tlumacze tekst kktory jest tak zbudowany przez propagandzistow szczepionkowych aby spowodowac panike wsrod ludzi i popedzic ich do szczepien na zdychajaca chorobe ..
A wiesz teczowo nadziejo wagrowiecka , ze twoj guru Niedzielski zakupil 100 mln szczepionek na swirowirusa ? On juz wie, ze kazdy - nawet niemowlaki w Polsce zostana podwojnie wyszczepione a i tak jeszcze zostanie dzialek dla prawie wszystkich na trzecia szpryce. Cos tam w tym czyms co masz z tylu za maslanymi oczami, drgnelo?
G5t
-1 #2 RE: Odwiedziny pacjentów w szpitalu – nowe rekomendacjeG5t 2021-09-09 18:03
Idiota ojczym nadaje dalej
PIS Janowy
+1 #1 RE: Odwiedziny pacjentów w szpitalu – nowe rekomendacjePIS Janowy 2021-09-09 16:02
Widze, ze ktos jednak po rozum do glowy poszedl i oparl sie tylko na REKOMANDACJACH a nie na obowiazku. Z tym, ze 90% czytelnikow odczyta to jako obowiazek i pobiegnie po szpryce aby odwiedzic chorego. Ludzi zrozumcie - NIE MUSICIE SZPRYCOWAC SIE ANI ROBIC TESTOW aby odwiedzic chorego w szpitalu! TTAK JAK NIE MUSICIE MOWIC PRACODAWCY CZY JESTESCIE SZCZEPIENI!! Tak samo jest w Niemczech do dnia dzisiejszego. NIE WOLNO rowniez pytac nauczycielowi dzieci czy sa zaszczepione - jesli to robi to popelnia przestepstwo w swietle obowiazujacych przepisow. Zrozumcie to, bo widze , ze 95% spoleczenstwa spanikowana az portki pelne na takie artykuly, tworzone specjalnie aby wzbudzic niepokoj i nagonic do szprycowania.
A jesli dojdzie to segregacji szczepionkowej to spelni sie po prostu jedna z "teorii spiskowych", wysmiewanych rok temu przez nowoczesnych i sluchajacych "ekspertof" ...

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.