• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1523

Pchli Targ dla Laury i Festyn KGW w Kobylcu

Wczoraj w Kobylcu odbyły się dwie imprezy zorganizowane przez Sołectwo i mieszkańcy Kobylca oraz KGW Kobylec.

Sołectwo i mieszkańcy Kobylca oraz wolontariusze 12 września przy plaży jeziora w Kobylcu po raz kolejny byli organizatorami zbiórki funduszy na leczenie dwuletniej Laury, organizując Pchli Targ. Na boisku ORLIK Koło Gospodyń Wiejskich w Kobylcu w tym samym czasie przeprowadziło festyn.

Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, wśród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Chętni mogli skorzystać z przejażdżki motorówkami po jeziorze dzięki WOPR Wągrowiec.

Zainteresowanie młodzieży i dorosłych wzbudził taniec Zumba prowadzony przez instruktorkę Małgorzatę Twardowską. Najmłodsi uczestnicy festynu chętnie włączali się w zabawy sprawnościowe, które przygotowała grupa animacyjna BIT prowadzona przez Beatę Przybylską.

Strażacy – ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie Żońskim zaprezentowali sprzęt gaśniczy, a także pokaz pierwszej pomocy. Dzieci chętnie malowały sobie twarze, korzystały z dmuchanych zamków, dorośli w tym czasie podziwiali Fiaty 126p, które były marzeniem wielu osób w latach 70 – tych.

Nie zabrakło też motocykli, które zaprezentowała Grupa Motocyklowa z Rogoźna i Moto Freedom z Chodzieży. Zainteresowaniem cieszył się świeżo wypieczony chleb na zakwasie z Kaliszan.

W sprzedaży za przysłowiową złotówkę można kupić ciekawe: książki, płyty, urządzenia, a także odzież. Na zgłodniałych czekała grochówka, kiełbaski z grilla, ciasta, chleb ze smalcem oraz kawa i herbata.

W trakcie festynu chętni mieli możliwość zaszczepić się przeciwko COVID-19 oraz dokonać spisu w ramach Narodowego Spisu Ludności.

W programie artystycznym wystąpił solista Jan Maćkowiak, który wykonał na gitarze kilka znanych utworów muzycznych. Natomiast oprawę muzyczną zaprezentował DJ Paweł Andrzejewski z Wągrowca.

zdjęcia, tekst: Jan Maćkowiak


Komentarze   

Zenon
+3 #5 RE: Pchli Targ dla Laury i Festyn KGW w KobylcuZenon 2021-09-15 15:39
Pani Izo słabo nagłośnione!!
Na stronie kobylca, Gminy Wągrowiec plakaty mnóstwo ulotek w sklepach zakładach pracy już nie wspomnę nagłaśnianiu w Waszym Radiu FM. Poprostu nie jest pani medialna 😁🤣pozdrawiam
Iza
0 #4 XxxIza 2021-09-14 07:58
Szkoda ze nic o nim nie wiedziałam słabo nagłośniona ten festyn a chętnie bym też poszła z dzieciakami tak samo poprzedni jeszcze w wakacje dowiedziałam się po fakcie
Ona
+4 #3 RE: Pchli Targ dla Laury i Festyn KGW w KobylcuOna 2021-09-13 16:46
Brawo Panie Maćkowiak.du
PIS Janowy
-6 #2 RE: Pchli Targ dla Laury i Festyn KGW w KobylcuPIS Janowy 2021-09-13 14:30
Zapewniam cie, ze wolnosc slowa jaka isteniej na tym forum dyskusyjnym jest rajem w porownananiu do tego co prezentuje facebook, tlitel, youtuibe czy inne takie ... Chyab, ze cos sie zmienilo przez weekend.
A na ostatnim zdjeciu mamy karetke ze szczepionkami ktore wymagaja ponoc minus 70 stopni Celcjusza do przechowywania.
Ostatnio rzad UK zdecydowal, ze nie beda wprowadzac tam debilnych pasprotow covidowych. W koncu skapneli sie, ze szcepieni posiewaja wirusami bardziej niz niezaszczepieni. Przekalkulowali koszty wprowadzania tego teczowego pomyslu i poszli po rozum do glowy. Jak widac, oderwanie sie od teczowych pajacy w PE spowodowalo nagly wzrost trzezwego rozsadku. Ktos moze wie, ile bedzie kosztowal nas, Polakow (wszystkich) ten idiotyczny paszport...? Tak z ciekawosci zapytam ...
Bodzio
+3 #1 RE: Pchli Targ dla Laury i Festyn KGW w KobylcuBodzio 2021-09-13 12:32
Dlaczego są usuwane komentarze
Przecież jest wolność slowa

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.