• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 705

Zawodnicy RakocyTEAM z Lubieszowa wrócili z medalami

W dniach 2-3 października odbyły się pierwsze zawody Pucharu Polski w sezonie 2021/22 w wyścigach psich zaprzęgów, które odbyły się w Lubieszowie na Śląsku. RakocyTEAM, drużyna z Mieściska, obstawiła dwie klasy.

Krystian Rakocy tradycyjnie już wystartował w klasie z czterema psami (DR4 NB), w składzie: Ragnar, Raya, Floki oraz Kenai i po dwóch dniach rywalizacji zdobył I miejsce, a Natalia wystartowała w klasie DS2 NB z dwoma psami, Inkym oraz Kodą i uplasowała się na III miejscu.

- Przede wszystkim cieszymy się, że po przerwie związanej z sytuacją pandemiczną, a później z tragedią rodzinną, znów wróciliśmy do ścigania na zawodach. Był i nadal jest to dla nas bardzo ciężki okres. W tym sezonie skupiamy się na startach przede wszystkim w Polsce, a najważniejszą imprezą będą Mistrzostwa Polski, które mają odbyć się pod koniec listopada. Na minionych zawodach tradycyjnie już wystartowałem w klasie z czterema psami (DR4 NB), w składzie: Ragnar, Raya, Floki i Kenai. Jestem jednak w dalszym ciągu w trakcie rozszerzania licencji na większe zaprzęgi i być może od przyszłego sezonu będę ścigać się w Pucharze Polski w klasie z sześcioma psami. Jestem bardzo zadowolony, że na pierwszych zawodach Pucharu Polski w sezonie udało nam się wywalczyć 1 miejsce, zwłaszcza, że konkurencja była bardzo silna. Jestem dumny z psiaków, bo mimo dość wysokiej temperatury, która towarzyszyła nam w ten weekend, dały z siebie wszystko. Przed nami kilka dni odpoczynku i regeneracji, a później doskonalimy formę i przygotowujemy się do kolejnych zawodów, które planowane są na początku listopada. Dziękujemy za wsparcie naszym Sponsorom i Partnerom: JP Budowa Energia, Autokomis ATEST, Serpol-Cosmetics, Dworek Róża Poraja, Dr Clauder’s Polska oraz Gabinet Weterynaryjny Ewet — poinformował Krystian Rakocy, RakocyTEAM.

- W tym sezonie planuję w dalszym ciągu doskonalić umiejętność jazdy na hulajnodze z dwoma psami. Cieszę się, że udało nam się zdobyć 3 miejsce na pierwszych zawodach w tym sezonie. Zwłaszcza, że był to debiut Kody na zawodach, która biegła w parze z 8-letnim już Inkym. Oba psiaki spisały się znakomicie! Koda jest młoda i szybka, natomiast Inky to mądry i doświadczony lider. Teraz będziemy się szykować na kolejne zawody, które planowane są za miesiąc. Z racji tego, że treningi rozpoczęły się niedawno, z powodu wysokich temperatur, to będziemy teraz pracować nad kondycją swoją i psów — dodaje Natalia Rakocy z RakocyTEAM.


Komentarze   

Aga9
+14 #2 RE: Zawodnicy RakocyTEAM z Lubieszowa wrócili z medalamiAga9 2021-10-06 11:00
Gratulacje! Wielkie brawa dla was!
hns
-15 #1 RE: Zawodnicy RakocyTEAM z Lubieszowa wrócili z medalamihns 2021-10-06 10:50
Może by tak tą dwójke zaprzegnąć do tych sanek niech zobaczą jaki to wysiłek do zwierzęcia?

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.