• McDonalds
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 973

IV Powiatowy Konkurs na Świąteczną Bombkę

Zapraszamy do udziału w IV Powiatowy Konkursie na „Świąteczną Bombkę”, organizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wągrowcu pod patronatem starosty wągrowieckiego Tomasza Kranca.

Konkurs adresowany jest do dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dorosłych z terenu powiatu wągrowieckiego.

Cele konkursu:

▫️ pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych;
▫️ wspieranie działań i możliwości twórczych dzieci, młodzieży i dorosłych;
▫️ promowanie mieszkańców powiatu wągrowieckiego uzdolnionych plastycznie

Kategorie wiekowe:

▫️ I – dzieci przedszkolne;
▫️ II – uczniowie klas I-III;
▫️ III- uczniowie klas IV-VI;
▫️ IV- uczniowie klas VII-VIII;
▫️ V – uczniowie szkół ponadpodstawowych;
▫️ VI - dorośli.

Uczestnik powinien dostarczyć jedną pracę wykonaną w przestrzennym formacie w dowolnej technice z dowolnego tworzywa bez artykułów spożywczych (np. szkło, drewno, papier, modelina, masa papierowa, glina gips, słoma, siano, suszone rośliny, metal, wiklina, tworzywa mieszane, guziki, koraliki itp.).

Bombka zgłoszona do konkursu winna spełniać następujące warunki: wielkość i waga bombki muszą umożliwiać zawieszenie jej na choince, każda bombka winna posiadać zawieszkę. Pracę należy opatrzyć przymocowaną w widocznym miejscu kartką - metryczką zawierającą dane: imię i nazwisko, grupa - klasa, nazwa placówki i numer telefonu. Metryczka powinna być niewielkich rozmiarów, tak aby nie przysłaniała pracy. Prace mogą być wykonywane tylko indywidualnie z wyjątkiem dzieci przedszkolnych - prace mogą być wykonane przy pomocy dorosłych.

Kryteria oceny prac:

▫️ zgodność pracy z tematem konkursu;
▫️ oryginalne ujęcie tematu;
▫️ staranność i estetyka wykonania pracy;
▫️ samodzielność wykonania pracy (wyjątek grupa I);
▫️ możliwość doboru wykorzystanych technik do wieku dziecka.

Prace należy składać w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wągrowcu, ul. Kościuszki 49, 62-100 Wągrowiec, w nieprzekraczalnym terminie do 6 grudnia 2021 r. Posiedzenie Komisji Konkursowej odbędzie się dnia 8 grudnia 2021 r.

Wytypowane przez Komisję Konkursową prace zostaną nagrodzone dyplomami i upominkami. O terminie i sposobie wręczenia upominków laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie. Dostarczone prace nie podlegają zwrotowi.

Nagrodzone i wyróżnione prace będzie można oglądać od 8 grudnia do 14 grudnia 2021 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wągrowcu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!


Komentarze   

GOLEM
+3 #23 RE: IV Powiatowy Konkurs na Świąteczną BombkęGOLEM 2021-10-25 02:43
PIS-Janowy, nie wiem z jakiej rury piję wodę, ale skoro ty wiesz jak zawsze najlepiej, to świadczy o twojej indolencji intelektualnej. Skąd wiesz, jaką rurą doprowadzają do ciebie wodę, abyś teraz wyśmiewał tutaj innych. Pisałem tobie głąbie, że nie mieszkam tam na jakiś remontowanych ulicach, a ty cały czas brniesz w jednym kierunku. Ty kompletnie nie rozumiesz tego co tutaj wielu z nas pisze. Wbiłeś sobie w ten zakuty łeb swój punkt widzenia i za wszelką cenę chcesz wszystkim ten swój punkt wmówić. Zabawny z ciebie głąb. Doradzam sprawdzić jakimi rurami do ciebie płynie woda, bo po objawach można sądzić, że cały czas pijesz wodę z azbestem.
Co gorsza, może się okazać, że jak twierdzi "eda", to starzy od dziecka żywili ciebie eternitem i przez to masz tak zryty beret. Najczęściej eternitem PGR-owcy kryli sobie dachy w domach i szopkach. Ty jako potomek PGR-owców, zapewne odziedziczyłeś dużo eternitu. Sprawdź głąbie, jaką rurą dostarczają tobie wodę, bo może się okazać. że gmina ma więcej rur azbestowych, którymi dostarcza wodę, niż miasto Wągrowiec. Zanim zaczniesz wypisywać kolejne brednie, to doradzam sprawdzenie informacji, aby się nie błaźnić. Ty jako PIS-Janowy, raczej nie ma szans, abyś zrobił z siebie większego idiotę, bo osiągnąłeś już wyżyny swojej indolencji intelektualnej.
eda
+4 #22 RE: IV Powiatowy Konkurs na Świąteczną Bombkęeda 2021-10-22 16:07
Janowy ciebie chyba starzy eternitem żywili stąd masz tak zryty beret Zanierz się parówo za robote a nie siedzisz cały dzień przed kompem Skoro jesteś pewien tego co piszesz to zrób spotkanie i uświadom nas a nie siedzisz w w norze . Tylko ty jesteś śmierdzącym czosnkiem tchórzem i tylko potrafisz swoje mądrości wygłaszać przed komputerem.
PIS Janowy
-4 #21 RE: IV Powiatowy Konkurs na Świąteczną BombkęPIS Janowy 2021-10-22 15:56
Oj przyglupki jedne. Woda azbestowa, zer, powtarzam, zero wlasnego myslenia.
DO PIS Janwiwy - ja na tym forum pisalem zanim ty o tym pomyslales. Nazywanie mnie antyszczepionkowcem swiadczy po raz kolejny o twpjej wyjatkowej tepocie bo piosalem kilka razy - szczepinia na wscieklizne, tezec - na 100% bo ta choroba zabija bez litosci. Jesli wymysla cos skutecznego na HIV- bede jednym z pierwzych w kolejce z dziecmi. Tutaj mamy grypopodobna chorobe o smiertelnosci 0,15% ( ostatnie dane) i sredniej zgonow 76 lat ( w Niemczech 78). Dzieci sa bezpieczne w 100%, smiertelnosc dla Polakow do 30 lat wynosi ZERO (!!) procent.I dlatego szczepimy wszystich wszedzie? Rozumiesz skale swojego zbaranienia?
Dalej - idioto - gdybys chociaz spojrzal w tabele zachorowan i zgonow w Indoach, to wiedzialbys , debilu golemowaty, ze pandemia w Indiach praktycznbie zanikla!! Mieli szczyt w maju z ktorym poradzili sobie wlasnie tym tanim lekarstwem. Od kilku dnie otwarly sie na turystow. I, pajacu klamliwy, w Indiach masz zaszczepionych 20% ludzi a nie 31%. I wiecej nie bedzie pomimo tego, ze Reuters oplacay przez Pfitzera pisze o jakim swiecie (chyba dla konceronow farmaceutycznych za upchniecie gowna z miliardy)! Ci co wzieli piersza dawka nawet nie zamierzaja tam startowac po kolejny strzal! Skad ty klaunie te dane wziales? Z dupy Niedzielskiego? Czytaj rozne zrodla, sprawdzaj, mysli bo inaczej zawsze taki tepey bedziesz jaki jestes
Co do Golema - juz napisalem - przykro mi,ze obrazalem czlowieka kalekiego na mozgu od picia od niemowlaka wody azbestowej. Dlatego nawet nie bede komentowal tyh jegowycnkow z wyborczej czy jakiegos innego Onet-u ...
Do PIS Janowy
0 #20 RE: IV Powiatowy Konkurs na Świąteczną BombkęDo PIS Janowy 2021-10-22 10:29
"NEW DELHI, 21 października (Reuters) – Indie świętowały w czwartek kamień milowy polegający na dostarczeniu 1 miliarda dawek szczepionki przeciw COVID-19.
Po powolnym rozpoczęciu w połowie stycznia, indyjska kampania szczepień złapała trzy czwarte z 944 milionów dorosłych co najmniej jedną dawką, ale tylko 31% z dwiema. Rząd chce, aby w tym roku wszyscy dorośli zostali zaszczepieni. Dzienna liczba szczepień wyniosła średnio 5 milionów w tym miesiącu, co stanowi jedną piątą wrześniowego szczytu, pomimo rekordowych poziomów ponad 100 milionów, podczas gdy krajowa produkcja szczepionek AstraZeneca gwałtownie wzrosła."
Czy zamiast pożytecznego idioty Putina może być targowiczanin lub sprzedawczyk?
Do PIS Janowy
+2 #19 RE: IV Powiatowy Konkurs na Świąteczną BombkęDo PIS Janowy 2021-10-22 08:13
"Po trzecie wreszcie Kreml od lat sponsorował liczne kampanie antyszczepionkowe na Zachodzie. Rosji nie chodziło oczywiście o to, by społeczeństwa zachodnie się nie szczepiły, ale o to, by siać zamęt i podważać zaufanie do nauki, do rozumu i wreszcie do władz. Problem polega na tym, że władze Rosji zapomniały, że sami Rosjanie nie ufając własnym zakłamanym rządowym mediom, chętnie korzystają z licznych stron internetowych w tzw. runecie ("russkom internecie" - potocznej nazwie obejmującej rosyjskie strony internetowe w sieci).

Dla Kremla przez lata wrogiem w "runecie" były strony opozycyjne i władze nie dostrzegły, że liczne inne, bazujące na sensacji, seksie i teoriach spiskowych masowo przedrukowywały nie naukowe teksty, a teorie spiskowe na temat szczepionek i informowały Rosjan, że te nie działają, są szkodliwe i nie należy im ufać. I tak oto rosyjska kampania dezinformacji wróciła do Rosji. W efekcie władzom pozostaje administracyjnie zmuszać Rosjan do szczepienia się. Problem polega na tym, że będą musiały do określonego zachowania zmuszać nie mniejszość, a większość społeczeństwa. Jak zwykle w Rosji.
Kreml musi dziś zmierzyć się z kryzysem, który sam wywołał. Stało się tak zaś dlatego, że wszędzie tam, gdzie propagandyści, zamiast usługiwać rządzącym, sami zaczynają rządzić zawsze w końcu "przegrzeją" propagandę. Ta prawidłowość dotyczy jednak już nie tylko Rosji, ale i niektórych państw UE. O ile oczywiście rządzą nimi ludzie o sowieckiej mentalności"
Dlatego pożyteczny idiota Putina
GOLEM
+3 #18 RE: IV Powiatowy Konkurs na Świąteczną BombkęGOLEM 2021-10-22 02:27
PIS-Janowy skąd ty bierzesz te brednie? Aż tak boisz się zastrzyków i lekarzy? No naprawdę jak na taką męską, szowinistyczną, homofobiczno-rasistostowską i pseudo patriotyczną mędę przystało, to słabo wypadasz. Bredzisz o służbie zdrowia w Indiach, a nie dowiedziałeś się, że mutacja COVID-19, to właśnie odmiana indyjska. Ta odmiana COVID-19, to efekt bardzo złego stanu służby zdrowia w Indiach. W Indiach nie ma ograniczeń w dostępie do lekarstw i każdy leczy się według własnego uznania. To spowodowało, że w Indiach powstała, obecnie najbardziej zakaźna odmiana COVID-19.
Jeżeli już amebo intelektualna zebrałeś dane na temat bezpiecznego stosowania czosnku i przebadałeś to na tysiącach i milionach ludzi, to zapierdzielaj do Indii, leczyć chindusów. Po co badania nad szczepionką początkowo na kilkuset osobachi, później kilka tysięcy (2 tyś do 9 tyś.}, a w trzeciej fazie przed dopuszczeniem do stosowania wśród ludzi to ponad 10 tyś. ochotników. Zarzucisz zapewne czas badania szczepionki. Wyprzedzę. COVID-19, to odmiana SARS, która nie dotarła do Polski, podczas ostatniej epidemii SARS i było to już na początku XXI wieku, czyli na początku lat 2000. Wtedy Polacy byli biedni i mało z nas przemieszczało się między państwami. Zapewne to nas uratowało przed tą epidemią. Czyżby dzięki rządom PiSdzielców, znowu Polacy mają być bidolami Europy, bo u władzy są popaprańcy budujący swój elektorat na walce z kolejnymi wrogami. Obecnie mamy już kilku wrogów: COVID-19, migranci, Niemcy, Rosja, UE i obecnie również USA i Izrael. Sporo już tych frontów walki otwartych, na potrzeby pożytecznych imbecyli. Naostrzone już szabelki i szpice? To kiedy wyjedzie ta patriotyczna husaria?!
Fajny jest ten wasz niby pseudopatriotyzm, który próbuje tutaj propagować ameba intelektualna PIS-Janowy.
emi
+6 #17 RE: IV Powiatowy Konkurs na Świąteczną Bombkęemi 2021-10-21 22:23
Janowy ty naprawde jesteś sfrustrowany , tylko ktoś chory psychicznie siedzi cały dzień przed komputerem i pisze komentarze które rzadko kto czyta do tego wszyscy uznają cię za debila . Czas poszukać dobrego specjalisty.
Do PIS Janowy
+3 #16 RE: IV Powiatowy Konkurs na Świąteczną BombkęDo PIS Janowy 2021-10-21 22:02
Nie chcesz pożytecznego idioty to może elegancka forma p. Kaczyńskiego " zdradziecka morda"? Co sądzę o twoich opowieściach o wspaniałej służbie zdrowia w Indiach już pisałem więc po co się powtarzać.
Wielu ludzi umarło ponieważ ci niezaczepieni przeciwko Covid zajmowali i zajmują miejsca w szpitalach. Nie wystarcza ich dla ludzi po zwałach, wylewach czy z chorobami nowotworowymi. Jeżeli choroba wymyślona to po co pchają się do szpitala?
Powinieneś przekazywać numery telefonów do lekarzy np. w Indiach. Podobno podawanie lekarstwa przez ciebie opisywanego jest proste. Wystarczyłaby zdalna porada i miejsce w szpitalach w Polsce wolne :lol:
PIS Janowy
-4 #15 RE: IV Powiatowy Konkurs na Świąteczną BombkęPIS Janowy 2021-10-21 21:09
Eda - a moge ci tak odpowiedzieci jak jeuropejski dzenetelmen Sikorski odpowiada kobiecie - innej poslance? Wiec uwaga - " jebnij sie w ten zatłuszczony łeb" !
PIS Janowy
-7 #14 RE: IV Powiatowy Konkurs na Świąteczną BombkęPIS Janowy 2021-10-21 19:48
eda - Spokojnie, buzke wytrzyj. Umarlak to normalne slowo. Ze zmarlych to kpi sobie wisielec jhebhany Nieidzlski ze swoja banda mordercoe -kitlarzy. Na jednego zmarlego (naciaganego na covid) umarlaka przypada dowch ktorzy zmarli z powodu odciecia ich od sluzby zdrowia. Ludzi epo prostu umierali w domu bo kitlarze w szpiatalch pozmaykali sie i podlaczali pod respirator tylko covidziarzy bo z tego niezla kasiuta byla.
Poza tym, Edzia, poczytaj sobie moj post 10 i pomysl kto tuytaj z kogo kpi w bialy dzien!
Przypomne - w powiecie wagrowieckim od kwietnia nie bylo ani jednego przypadku zgonu na covid i rzadkie zakazaenia wykryte testami lipnymi. A wyszczepienie jest na poziomie moze 30% ...
Cos tam w tej nance drga? Cos koajrzy? czy sie po trzecia szpryce 'dwudawkoej berbuchy" ustawi?
PIS Janowy
-6 #13 RE: IV Powiatowy Konkurs na Świąteczną BombkęPIS Janowy 2021-10-21 19:37
Dlaczego Putina? Moglbys nam wytlumaczyc? A moze cos na temat postu #10 odpowiesz? Czy to tez "fejk njusy" jak te o oleczeniu COVIDA w Indiach i wielu innych krajach zamaist szprcyowania?
eda
0 #12 śmiećeda 2021-10-21 19:12
Pis Janowy ojczymie nazywając zmarłych umarlakami , kpisz sobie ze zmarłych Mam nadzieje że sam zdechniesz pod płotem Pamie4taj jak kiedyś bedziemy wiedzieć kim jesteś to będziesz gnoju zniszczony
Do PIS Janowy
+4 #11 RE: IV Powiatowy Konkurs na Świąteczną BombkęDo PIS Janowy 2021-10-21 18:02
Pożyteczny idiota Putina. Cóż dodać?🌡️
PIS Janowy
-9 #10 RE: IV Powiatowy Konkurs na Świąteczną BombkęPIS Janowy 2021-10-21 17:23
Garsz faktow nawiazaniu do bzdur wyglaszanych przez wisielca:"...W Polsce od 5 lat dziennie umiera średnio 1200 osób, obecne tygodniowe statystyki zgonów wyglądają tak samo jak 5 lat temu. Wczorajsze 21 umarlaków na covidową grypę w okresie jesiennym to 1,75% całości zgonów i tak było od zawsze. Nie ma żadnej pandemii. Kto nie wierzy niech sprawdzi na: dane.gov.pl..."
Przypomne jesze dlaczego ta farsa jeszcze trwa - lekarz ze szpitala w Pile zarobil 1 MLN ZLOTYCH (!!!) przez rok. 26 MLN zlotych - tyle ten sam szpital wyciagnla dodtakow covidowych PRZEZ 6 MIESIECY!! 77% kasy jaka otrzymal poszlo na wynagrodzenia!
Kto ma jeszcze leb nie skazony szpryca to moze cos zajarzy ...
PIS Janowy
-8 #9 RE: IV Powiatowy Konkurs na Świąteczną BombkęPIS Janowy 2021-10-21 17:15
News z Kanady:"...27 września w Kanadzie zmarł na atak serca 17-letni Sean Hartman, który dwa tygodnie wcześniej został zaszczepiony na COVID-19. Po szczepieniu szybko pojawiły się u niego liczne problemy zdrowotne, wśród nich zapalenie mięśnia sercowego. Chłopak został zaszczepiony, by móc grać w hokeja na lodowisku, które wymaga okazania dowodu szczepienia...."
Koincydencja wystapila znow ... Niech sie rodzice ciesza, ze chlopaka pod szpryce poslali ...
PIS Janowy
-9 #8 RE: IV Powiatowy Konkurs na Świąteczną BombkęPIS Janowy 2021-10-21 16:50
Informacje z Tajlandii - tam ktos nie bal podac sie pewnych informacji:
"...In Taiwan, the number of people dying after their COVID-19 vaccination is exceeding the number of deaths from the virus itself.
Taiwan’s health authorities say that as of Monday, deaths after vaccination reached 865. While deaths from the virus are 845..."
Krotko na wirusa umarlo tam 845 ludzi, po podaniu szczepionki 865. Korzysci Pfitzera sa tutaj szczegolnie widoczne. Zeby bylo jasne - producent szczepionki nie bierze zadnej odpowiedzialnosci za efekty uboczne jej uzycia. Howg!!
PIS Janowy
-8 #7 RE: IV Powiatowy Konkurs na Świąteczną BombkęPIS Janowy 2021-10-21 15:56
Tutaj bombka pazdziernikowa dla fanow niedzielkiego i "lokdolnof":"...W Singapurze, gdzie zaszczepionych w pełni jest blisko 80 procent osób, odnotowano w ostatnich dniach rekordową w trakcie mniemanej pandemii liczbę wykrytych przypadków zakażenia koronawirusem, a także zgonów osób z COVID-19.
Mimo tego jeszcze we wrześniu liczba zakażeń w Singapurze zaczęła gwałtownie rosnąć i po raz pierwszy od początku mniemanej pandemii przekroczyła poziom 1500 nowych zakażeń w ciągu jednej doby.

W związku z tym od poniedziałku 27 września Singapur zaostrzył niektóre restrykcje, takie jak ograniczenie spotkań towarzyskich do dwóch osób i praca zdalna wszędzie tam, gdzie to możliwe. Liczba zakażeń jednak stale rosła i jeszcze we wrześniu przekroczyła poziom 2000 nowych przypadków dziennie, a w październiku przebiła poziom 3500.
Od początku października liczba przypadków utrzymuje się na wysokim poziomie i nie było jeszcze dnia, by wykryto mniej niż 2000 przypadków zakażenia koronawirusem. Wtorek 19 października przyniósł kolejny dobowy rekord – wykryto 3994 zakażenia.

Restrykcje znane jako „faza stabilizacji”, które zostały wprowadzone 27 września miały wygasnąć w niedzielę 24 października, jednak władze zdecydowały się na ich przedłużenie na kolejny miesiąc.

Co za tym idzie rośnie także średnia tygodniowa liczba zakażeń i 20 października zanotowano średnio 3313 nowych przypadków dziennie. To również najwyższy wynik w historii.

Zgony w Singapurze
Oprócz wzrostu liczby zakażeń od przełomu września i października zanotowano także dobowe rekordy liczby zgonów osób z COVID-19.

W czwartek 14 października odnotowano wówczas rekordową liczbę 15 zgonów osób z COVID-19. Jeszcze gorzej prezentują się dane z 20 października, kiedy zmarło 18 osób zakażonych koronawirusem.
Od początku epidemii koronawirusa w tym azjatyckim państwie odnotowano ponad 158,5 tysiąca zakażeń. Zmarły 264 osoby z COVID-19..."
Moze cos zaiskrzy w tych bombkach ...
Polska 53% zaszczepionych, restrykcji jak na razie debil Niedzielki nie wprowadzil w calym kraju i kraj jest zielony (pomimo wszelkich wysilkow szmaciarzy kitlarzy aby wytworzyc atmosfere starchu).
Pamietajcie - to nie szpryca zwalcza wirusa - to wasze cialo!! Dbac o nie i nic sie nie bac! To nie wscieklizna! Ta uwidacznia sie najmocniej wsrod tych zaszczepionych ktorzy chca spalic niezaszczepionych za inne podejscie.
PIS Janowy
-7 #6 RE: IV Powiatowy Konkurs na Świąteczną BombkęPIS Janowy 2021-10-21 15:49
DO PIS Janowy - no widac, ze juz sie dlawisz, przyglupie. Na pytanie o celowosc szczepienia dzieci ani mru, mru o stosowaniu lekow na COVID na swiecie cisza - tematu nie ma. Tutja twoj idol, kolejne wcielenie gestapowca sie wypowiada:"...Rząd powinien przedstawić propozycje restrykcji dla osób niezaszczepionych; powinien mieć odwagę podejmować też niepopularne decyzje – powiedział w środę w TVN24 prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz...."
[wpis niecenzuralny] szmaciarz - tygrysek - restrykcje dla 50% Polakow bo nie daja sie oglupic swiropropaganda. Nie wspominjac juz , ze conajmniej 15% zaszczepionych zostalo ZMUSZONYCH do wstrzykniecia sobie tego gowna w siebie (poczynjac od wojska, policji a konczac na pracownikach fizycznych w niektorych zakaldach pracy). Tej paranoji twoj z[wpis niecenzuralny] leb nie widzi ...
Fred
+11 #5 RE: IV Powiatowy Konkurs na Świąteczną BombkęFred 2021-10-21 10:38
pIS janowy jest przykładem co z człowieka mózgu zrobi covid , także szczepmy się .
Do PIS Janowy
+10 #4 RE: IV Powiatowy Konkurs na Świąteczną BombkęDo PIS Janowy 2021-10-21 10:34
"Ktoś kto karmi innych kłamstwem , prędzej czy później udławi się smakiem prawdy"
Do PIS Janowy
+9 #3 RE: IV Powiatowy Konkurs na Świąteczną BombkęDo PIS Janowy 2021-10-21 09:19
No dołożyłeś do pieca😉Świeża dostawa ziół?
Janinka
+11 #2 RE: IV Powiatowy Konkurs na Świąteczną BombkęJaninka 2021-10-21 09:05
Mam dziwne wrażenie, że PIS Janowy pisze nie na temat. WRC pisze o konkursie na świąteczna bombkę a PIS Janowy.......COVID-19! Po to są komentarze do artykułu by komentować informacje tam zawarte a nie co mi leży an wątrobie!!!!! FRUSTRACJA 10!
PIS Janowy
-12 #1 RE: IV Powiatowy Konkurs na Świąteczną BombkęPIS Janowy 2021-10-20 18:19
" ...l udzie padają jak muchy. W ciągu niespełna pięciu miesięcy – od kwietnia do września – na uniwersytecie w Saarbrücken zmarło dziesięciu profesorów. Dziesięciu wykładowców z najwyższej półki w ciągu niecałego semestru na niewielkim uniwersytecie. Pewnie jedna trzecia, jeśli nie połowa profesorskiej obsady. Wszyscy oni byli zaszczepieni.
O ich śmierci dowiadujemy się o tym dzięki zbiorowemu ogłoszeniu. Gdyby ogłoszenia były pojedyncze, nigdy byśmy nie zwrócili na te śmierci uwagi. Oczywiście – ani słowa o przyczynie zgonu – śmiercionośnej szczepionce. Uniwersytet zapewnia, że zorganizuje uroczyste pożegnanie zmarłych. Niech się pośpieszą, bo dni pozostałych przy życiu już są policzone.

A przecież Saarland nie jest żadnym wyjątkiem. W gazetach w całych Niemczech takich ogłoszeń przybywa: „nagle” zmarła/zmarł, odszedł „niespodziewanie”… Ludzie przeważnie młodzi. Jeden był moderatorem w telewizji, inna była sportsmenką, jeszcze inny szefem firmy. Oni otrzymali po „nagłej i niespodziewanej śmierci” zdjęcie w gazecie. A ilu odchodzi w ciszy bezimiennie? Nikt oprócz rodziny się o tym nie dowie.
„Nagle odszedł”, „niespodziewanie zmarł” – to jedyne określenia, które są wskazówkami. Nazwy COVID-19 nie wolno wymieniać. Cenzura!..."

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.