Aquanet Mieścisko

Tu jesteś: Home Wągrowiec Aktualności z powiatu Aquanet Mieścisko

Aquanet Mieścisko

W dniu 30 marca 2011 roku o godz. 12.00, w sali sesyjnej Urzędu Gminy Mieścisko,  podpisana została Umowa o współpracy pomiędzy Gminą Mieścisko a Aquanet SA w zakresie prowadzenia gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Mieścisko.

Z chwilą rejestracji zmian w Umowie Spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym firma wodociągowa w Mieścisku będzie nosiła nazwę Aquanet Mieścisko Sp. z o. o. Tym samym Spółka dołączy do Grupy Kapitałowej Aquanet SA obok Aquanet Krzesinki, Aquanet  Ostroróg oraz Aquanet Pniewy.

Przyjęty model współpracy z Gminą Mieścisko opiera się na tzw. systemie operatorskim – którego istotą jest to, że Gmina jest i pozostanie właścicielem infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej, zarówno istniejącej, jak i powstałej w wyniku inwestycji.

Zadaniem Spółki z udziałem Aquanet i Gminy będzie świadczenie usług z zakresu zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Aquanet Mieścisko Sp. z o. o. jako tzw. operator będzie dzierżawiła majątek gminny, zarządzała nim, eksploatowała i utrzymywała.

Aquanet zostanie wspólnikiem większościowym poprzez objęcie nowych udziałów w Spółce, obejmując docelowo 83,6% udziałów w kapitale zakładowym Spółki. Do 2014 roku zostaną zrealizowane zadania inwestycyjne w zakresie rozbudowy i modernizacji infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej na terenie Gminy Mieścisko o wartości ok. 6 000 000 zł.

W terminie obowiązywania umowy Aquanet udostępniać będzie wsparcie w zakresie know-how funkcjonowania firmy wodociągowo-kanalizacyjnej.

Umowa będzie obowiązywała do 1 lipca 2034 roku.

źródło: UG Mieścisko

 

HEADER 

0 #2 RE: Aquanet Mieściskodobro 2011-04-03 10:54
tak uważacie wszystkie małe miejscowości
Quote
0 #1 RE: Aquanet Mieściskodcs 2011-04-02 19:44
mieścisko to jest patalogia, tu sie nic nie dzieje gmina zadłużona, obiecanego orlika nie ma i nie bedzie nigdy ,ulice w stanie opłakanym, o chodnikach nawet nie wspomnę
Quote

Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

ZALOGUJ SIĘ / REJESTRACJADołącz do nas na FB