• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 7078

"Lewy" nabór w OPS Mieścisko?

Zdaniem mieszkańców Mieściska, w Ośrodku Pomocy Społecznej, odbył się "lewy" nabór na wolne stanowisko do spraw dłużników i funduszu alimentacyjnego.

Zgłosiło się kilkanaście osób, w tym pani Marzena Jeruzal, odbywająca w tym czasie staż w OPS. Na staż skierowana została przez wągrowiecki PUP. Ostatecznie, w wyniku naboru etat przypadł stażystce, pani Jeruzal. Według mieszkańców, wcześniej jednej z pracownic nie przedłużono umowy, co pozwoliło stworzyć etat dla stażystki.

- Ośrodek Pomocy Społecznej w Mieścisku, przyjmując kobietę na staż, podpisał umowę z PUP Wągrowiec, która mówi o KONIECZNOŚCI zatrudnienia tej Pani na etat po odbyciu przez nią stażu - tłumaczy pani Karolina, zbulwersowana mieszkanka Mieściska.

Dla startujących od samego początku było jasne, kto ten konkurs wygra. Musiała to być pani Marzena Jeruzal, by OPS mógł wywiązać się z zawartej wcześniej umowy z PUP.

Po zakończeniu naboru, 23 kwietnia br., pojawiło się uzasadnienie, podpisane przez kierownika OPS w Mieścisku, panią Grażynę Witucką.

W uzasadnieniu czytamy: "Kandydatka spełniła wymagania określone w ogłoszeniu o naborze, uzyskała największą ilość punktów z przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej, a ponadto posiada wiedzę teoretyczną i doświadczenie zawodowe w administracji, w tym na stanowisku do spraw dłużników i funduszu alimentacyjnego. Komisja pozytywnie oceniła umiejętność komunikowania się, otwartość kandydatki i odporność na sytuacje stresowe".

- Niestety, w tym przypadku władze Gminy Mieścisko postąpiły nie tylko nieetycznie, ale także złamały prawo przynajmniej dwukrotnie. Pierwszy raz podpisując umowy z PUP w Wągrowcu w sprawie zatrudnienia stażystki, drugi organizując nabór, który z góry był ustawiony. To przykre, że władza Mieściska pozwala sobie na tak wiele, lekceważąc ludzi i nic sobie z nich nie robiąc. - podsumowuje Pani Karolina.

Chcąc uzyskać odpowiedź na pytania nurtujące mieszkańców Mieściska, skierowaliśmy zapytanie bezpośrednio do pani Grażyny Wituckiej, kierownika OPS w Mieścisku, jednak nie doczekaliśmy się żadnej odpowiedzi.

Komentarze   

+6 #7 RE: "Lewy" nabór w OPS Mieścisko?ZamieszkującyTu 2012-05-03 22:00
Ta nowa pracownica oprócz stażu, zastępowała osobę, której nie przedłużono umowy, tak więc miała kilka miesięcy dodatkowych praktyk. W sumie to skoro się sprawdziła na tym stanowisku, to dlaczego jej nie zostawić...? Z drugiej strony, każdy kto nie dostał tego stanowiska w tym pseudo konkursie nie powinien do końca narzekać. Forma w jakiej pracuje OPS w Mieścisku jest równie żenująca i niska, jak kompetencje i wiedza kierowniczki ośrodka - która mentalnością hołduje PRL-owi.
Kadra kierownicza powinna być wymieniona wraz ze zmianą ustroju,lub powinna się dokształcać.
OPS pracuje bazując głównie na podstawie przepisów prawa i rozporządzeń ministerialnych , jak więc może działać poprawnie ośrodek,w którym kierownik nie posiadając wykształcenia co najmniej wyższego licencjackiego, nie wspominając już o kierunkowym (prawo, administracja itp), ma problemy, aby przeczytać ze zrozumieniem nowe rozporządzenia, nie mówiąc o poprawnej ich interpretacji - z tym to już są problemy.
Ale cóż jaki Wójt, taki beton w całej gminie. OPS nie jest pewnie wyjątkiem.
Cytować
+2 #6 RE: "Lewy" nabór w OPS Mieścisko?Dominik 2012-05-03 21:35
Cytuję Zdzichu:
Lewe nabory, gmina zadłużona i olewający wszystko wójt. SUper. Ciekawe, co na to wyborcy?

Wyborcy no cóż... frekwencja niezadowalająca , a wójt przeszedł w pierwszej turze większością ok 60 % choć podczas tych wyborów były dwie nowe alternatywy, ludzi kompletnie spoza środowiska tak zatwardziałego jak obecne.
A Wójtowi "marzy się basen" - a gmina w długach tonie...
Cytować
+2 #5 pracamati1986 2012-04-26 23:04
Witam mam potwirdzenie co do stanowiska zespol do spraw obslugi oświaty pani Ania matuszczak także dostała się dlatego że ma teściową w gminie i oraz teściu . dostała bo wójt musiał
Cytować
-7 #4 to błąd systemuLucy 2012-04-26 08:00
dla mnie to raczej głupie przepisy które nakazują w urzędach robić nabór - jeśli w tej sprawie było wszystko jasne to mogło obyć się bez naboru - ale nie mogło ! - bo takie są przepisy !
z tego co wiem nikt z kandydatów nie miał żadnego doświadczenia na podobnym stanowisku, więc ta Pani mając już 6 miesięczny staż biła wszystkich na głowę tak czy siak !
wszystko to błąd systemu i sprzecznych ustaw!
pracowałam kiedyś w samorządzie i wiem jak to jest, kiedy rozum mówi swoje a przepisy swoje !!
trochę niekompletny chyba ten artykuł - czy pytanie do pani kierownik było kierowane na piśmie czy telefonicznie zadane ? nie wierzę, że nie odpowiedziałaby gdyby było na piśmie !
Cytować
+4 #3 RE: "Lewy" nabór w OPS Mieścisko?Pani Irmina. 2012-04-26 07:57
no tak... a proszę mi pokazac palcem, co tam (w UG Mieścisko) odbywa się prawidłowo, legalnie i z myślą o mieszkańcach? Co robi dla tych ludzi wójt? odpowiedź - pozbawia ich pracy! np - kucharki i panie dbające o czystość zostały zwolnione na rzecz zatrudnienia firm zewnetrznych, które w żaden sposób (płacąc podatki np) nie przyczynią się do rozwoju tej gminy. Gratulujemy mądrych decyzji!
Cytować
+7 #2 Oto i całe MieściskoZdzichu 2012-04-25 21:39
Lewe nabory, gmina zadłużona i olewający wszystko wójt. SUper. Ciekawe, co na to wyborcy?
Cytować
+1 #1 RE: "Lewy" nabór w OPS Mieścisko?Czytelnik 2012-04-25 21:21
Moje pytanie dotyczy tego, co wspólnego ma OSP z OPS, to są dwie różne organizacje.
W artykule kilka razy zawarty jest skrót OSP.

Dziękujemy za wskazówkę. Błąd poprawiony. Administrator
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ