• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 5346

Kubuś Puchatek ma już 86 lat

Kubuś Puchatek, miś „o małym rozumku lecz wielkim sercu” 14 października skończył 86 lat.

Choć Kubuś Puchatek wiekiem przypomina naszych dziadków, tak naprawdę jest młody, powiedzieć nawet można, że z roku na rok coraz młodszy. A wszystko to za sprawą dzieci. To one są jego najlepszymi i najwierniejszymi przyjaciółmi. To dzięki nim ubywa mu lat. Jego twórca Alan Alexander Milne nawet w najskrytszych marzeniach nie przewidział tego, że postać pluszowego misia, którą stworzył dla swojego synka Krzysia, przynosić będzie tyle radości innym dzieciom, i że fascynacja tą postacią trwać będzie przez tyle lat.

Bardzo dobrym dowodem na to jest obecność licznej grupy młodych skoczan i ich rodziców na imprezie urodzinowej Kubusia Puchatka zorganizowanej we wtorkowe popołudnie, 16 października, przez skocką książnicę. Niektórzy z przybyłych przynieśli ze sobą pluszowych mieszkańców Stumilowego Lasu. Na imprezie gościli więc m.in. Tygrysek, Kłapouchy no i oczywiście sam jubilat - Puchatek. 3-letnia Oliwka przyniosła ze sobą również „kubusiową” parasolkę i „kubusiowe” skarpetki.

Uczestnicy spotkania poznali okoliczności „narodzin” Kubusia, dowiedzieli się gdzie znajduje się jego muzeum, a także, że jedna z ulic Warszawy nosi jego imię. Oprócz tego nauczyli się Misiowej Mruczanki, przystroili salę własnoręcznie ozdobionymi, kolorowymi balonikami, doczepili Kłapouchemu ogon oraz „upiekli” (pokolorowali) urodzinowy tort. Spotkanie zakończyło gromkie „Sto lat” oraz wspólne zdjęcie.

Jak widać miłość do pluszowego niedźwiadka trwa i trwać będzie wiecznie. Mamy nadzieję, że rok minie szybko i kolejne urodziny obchodzić będziemy w jeszcze liczniejszym gronie. Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy. Tych, którzy już tęsknią za pluszowym misiem zapraszamy do Biblioteki w Skokach 30 października, o godz. 16.00 na spotkanie z cyklu „Baśnie na dużym ekranie”. Tym razem Miś Puchatek przejdzie konfrontację z Misiem Uszatkiem. A co z tego wyniknie? Zobaczycie. Serdecznie zapraszamy.

Obie imprezy organizowane są w ramach działań Biblioteki Publicznej w Skokach na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Komentarze   

pola
0 #1 ginekologpola 2013-11-17 13:54
:zzz:-x:-x:lol::D:-?:eek::D:-):oops::-*:cry::cry::o:-?:eek::P:P:sigh::-?

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.