• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 22238

Podsumowanie pracy Posterunku Policji w Gołańczy

W dniu 25 stycznia br. w Urzędzie Gminy w Damasławku odbyła się narada roczna Komendanta Powiatowego Policji w Wągrowcu mł. insp. Tomasza Francuszkiewicza z policjantami Posterunku Policji w Gołańczy.

W trakcie narady gośćmi byli włodarze trzech gmin, które swoim zasięgiem obejmuje posterunek z siedzibą w Gołańczy i Zespołem Dzielnicowych w Damasławku, tj. Andrzej Szewczykowski Wójt Gminy Damasławek, Andrzej Bąk Wójt Gminy Wapno i Mieczysław Durski Burmistrz Miasta i Gminy Gołańcz.

Kierownik posterunku st. asp. Jacek Gurda zaprezentował osiągnięcia swoich podwładnych w minionym roku. Na uwagę zasługuje dobra praca 5 dzielnicowych i referenta prewencji, którzy poza wieloma obowiązkami jakie na co dzień wykonują, dzięki swojej determinacji przyczynili się także do ograniczenia zdarzeń drogowych, w tym tych najtragiczniejszych. Zatrzymali 202 razy sprawców na gorącym uczynku przestępstw, w 122 przypadkach kierowali wnioski do sądu wobec sprawców wykroczeń.

Komendant Francuszkiewicz podkreślił, że nastąpił nieznaczny wzrost ilości przestępstw najbardziej dokuczliwych dla społeczeństwa jak bójki i pobicia, kradzieże z włamaniem na terenie miasta i gminy Gołańcz, natomiast zmniejszyła się ilość tego typu zdarzeń w Damasławku i Wapnie. Dodał również, że wszyscy policjanci pełniący służbę w posterunku w 2012 r. za zaangażowanie awansowali na wyższe stanowiska służbowe. Komendant przedstawił nowego dzielnicowego st. sierż. Emila Kujawę, który od 1 lutego br. zastąpi w rejonie gminy Damasławek awansowanego na stanowisko zastępcy dyżurnego mł. asp. Jarosława Szkutnickiego.

Komendant zapowiedział szybkie wzmocnienie ogniwa patrolowego w posterunku. Wyznaczył priorytety i konkretne zadania do realizacji w 2013 r., w tym głównie zdecydowane ograniczenie wybryków chuligańskich, wandalizmu i piractwa drogowego.

Narada była okazją do podziękowań złożonych dla Wójta Andrzeja Szewczykowskiego i za Jego pośrednictwem dla Rady Gminy Damasławek za pomoc i wsparcie w modernizacji pomieszczeń w Zespole Dzielnicowych. Darowizna w kwocie 13 tys. zł pozwoliła za remont biur dzielnicowych, w których przyjmują mieszkańców gminy w różnych sprawach oraz na zakup komputera przenośnego z drukarką. Fundusze Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu pozwoliły na remont schodów wejściowych do budynku. Po naradzie policjanci zaprezentowali gościom efekty remontu.


sierż. sztab. Agnieszka Wójtych / KPP Wągrowiec

Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.