• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 11757

Wyremontowano Przychodnię Rodzinną

Jeśli nie zachwyt i podziw, to na pewno zadowolenie jawiło się na twarzy każdego pacjenta, który w pierwszych dniach lutego trafił do pomieszczeń Przychodni Medycyny Rodzinnej „Falco” w Skokach.

Po trzymiesięcznej przerwie, spowodowanej remontem i modernizacją wybudowanego jeszcze przed 1970 rokiem obiektu, Przychodnia uzyskała nowoczesny i estetyczny wygląd, który zachęca do korzystania z jej usług.

Uzyskany efekt to wspólne dzieło właściciela obiektu – Samorządu Gminy Skoki i dzierżawcy pomieszczeń – właściciela Przychodni „Falco” Marcina Sokoła.

Przetarg,
ogłoszony przez Gminę Skoki, na wykonanie prac remontowo-modernizacyjne wygrał zakład MIRBUD Andrzeja Giersiga. Remont ruszył w listopadzie, całkowity koszt to 77 600,00 złotych.

W ramach prac przesunięto okno i przebudowano jedno z wejść zewnętrznych do budynku, wymieniono na szersze drzwi do poczekalni i gabinetów, tak by mogły z nich korzystać osoby niepełnosprawne. Zmodernizowano 2 łazienki, w tym jedna przystosowano do korzystania przez osoby niepełnosprawne. We wszystkich pomieszczeniach skuto stare i wykonano nowe ocieplone posadzki wraz z płytkami podłogowymi. Wykonano też nową instalację elektryczną wraz z lampami i nowe podwieszane sufity, dokonano remontu instalacji wodno-kanalizacyjnej i instalacji CO oraz szpachlowania i malowana ścian.

W trakcie prowadzenia tych robót, okazało się, że standard gabinetów lekarskich i zabiegowych nie przystoi do wyremontowanych pomieszczeń i że wymagają one odnowienia. Do takich wniosków doszedł zarówno Burmistrz jak i właściciel Przychodni. W rezultacie rozmów miedzy nimi wypracowano wspólne stanowisko i zdecydowano się na prowadzenie dalszych prac remontowo-modernizacyjnych i uzgodniono sposób ich finansowania.

Wyremontowano gabinety lekarskie i zabiegowe oraz pomieszczenia socjalne dla personelu. Prace prowadzone były pod nadzorem Urzędu Miasta i Gminy, a sfinansował je najemca z możliwością zwrotu części poniesionych nakładów przez właściciela obiektu, tj. Gminę Skoki, co nastąpi w ramach rozliczenia płaconego przez najemcę czynszu.

Zgodnie z tym porozumieniem dokonano przebudowy ścian, wymiany sieci wod-kan i sieci co oraz wymianę instalacji elektrycznych. Dokonano też wymiany okien i drzwi oraz uzupełnienia tynków, ułożenia nowych ocieplonych posadzek i płytek podłogowych – prace te w ostatecznym rozliczeniu sfinansuje skocki Samorząd.

Pozostałe roboty, tj. m.in. wykonanie podwieszanych sufitów, szpachlowanie i malowanie ścian, ułożenie płytek ściennych i biały montaż umywalek i baterii sfinansował najemca, firma „Falco”.

Celem dopełnienia estetyki całości, a zwłaszcza dla poprawy warunków pracy personelu i warunków korzystania z usług placówki, właściciel Przychodni dokonał wymiany umeblowania i jej wyposażenia medycznego oraz wyposażył ją w komputery umożliwiające sprawdzanie na bieżąco uprawnienia do ubezpieczenia społecznego pacjentów.

Komentarze   

si
+1 #2 RE: Wyremontowano Przychodnię Rodzinnąsi 2017-01-22 13:02
Teraz trzeba podnieść czynsz za lepsze warunki
mała
+2 #1 RE: Wyremontowano Przychodnię Rodzinnąmała 2013-02-19 20:36
gabinety i łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawny ch są a ktoś zapomniał wykonać podjazd dla tych osób !!!!

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.