• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 3275

Finał turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym

We wtorek 9 maja na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu odbyła się powiatowa edycja 40. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Turniej przeznaczona był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu wągrowieckiego. W tym roku w turnieju wzięło udział 19 drużyn z 7 gimnazjów i 12 szkół podstawowych.

- Celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej oraz popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się na drogach. Zgodnie z regulaminem uczniowie mieli do pokonania test sprawnościowy z jazdy na rowerze, zaliczenie testu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz zaliczenie egzaminu z zakresu ratownictwa medycznego - poinformował st. sierż. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP w Wągrowcu.

Przybyłych na turniej uczniów powitał starosta Tomasz Kranc, który wraz z przedstawicielami samorządu dokonał jego otwarcia.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu w składzie Kacper, Kamiński Igor Szymański, Anna Głów i Jagoda Mazurek. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Morakowie w składzie: Jagoda Nowicka, Maria Darul, Sebastian Kabaciński i Hubert Królczyk, a trzecie miejsce reprezentacja Szkoły Podstawowej w Damasławku w składzie: Gabriela Tews, Sylwia Grajkowska, Krzysztof Gaszyńki- Bąk i Piotr Opiła.

Nagrodę indywidualną za najlepsze wyniki w kategorii szkół podstawowych uzyskał Marcin Nogajewski ze Szkoły Podstawowej w Skokach.

Wyniki w kategorii gimnazjów I miejsce zajęła reprezentacja Gimnazjum w Rąbczynie w składzie: Karol Piechnik, Patryk Patro, Arkadiusz Głowski. II miejsce reprezentacja Gimnazjum w Mieścisku w składzie: Maciej Marut, Kornel Szymczak, Miłosz Szymański a III miejsce wywalczyła reprezentacja Gimnazjum w nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach w składzie: Paulina Kawczyńska, Małgorzata Surdyk, Aleksandra Szymańska.

Nagrodę indywidualną za najlepsze wyniki w kategorii gimnazjum uzyskał: Patryk Patro z Gimnazjum w Rąbczynie.

Współorganizatorami i zarazem fundatorami nagród było Starostwo Powiatowe w Wągrowcu oraz wszystkie urzędy miast i gmin w powiecie wągrowieckim. Najlepsze drużyny z powiatu czekają teraz zmagania podczas finału wojewódzkiego, który odbędzie się 19 maja w Gnieźnie.

Komentarze   

+1 #1 RE: Finał turniej bezpieczeństwa na drodzeBrudny Harry 2017-05-09 22:41
Haha tak pacze i pacze i widzę że nasz szeryf miejski chyba skrywa colta bo pozycję już ma jak John Wayne. Pif paf
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ