• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 3303

W Poznaniu wyróżniono Elżbietę Rożnowską

We wtorek 16 maja w Scenie na Pietrze Estrady Poznańskiej odbył się Wielkopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Podczas uroczystości przedstawiciele Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego przyznali medale „Labor Omnia Vincit”. Towarzystwo kontynuuje idee swojego patrona Hipolita Cegielskiego, wizjonera postępu gospodarczego i orędownika pracy organicznej i docenia te osoby, których praca służy rozwojowi regionu i jego mieszkańców.

Wśród wyróżnionych znalazła się Elżbieta Rożnowska, która od 17 lat pełni funkcję dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wągrowcu. W uroczystości wziął udział starosta Tomasz Kranc, który pogratulował Elżbiecie Rożnowskiej zaszczytnego wyróżnienia.

Powiatowa książnica jest dziś instytucją kultury rozpoznawaną i cenioną zarówno w powiecie wągrowieckim, jak i w Wielkopolsce.

Dzięki Elżbiecie Rożnowskiej biblioteka cały czas się rozwija. Zastosowano w niej nowoczesne technologie m.in. czytniki książek elektronicznych. Powiatowa Biblioteka Publiczna organizuje i bierze udział w wielu akcjach promujących bibliotekę i czytelnictwo.

W 2006 r. dzięki rządowemu programowi „[email protected]” w bibliotece utworzono czytelnię internetową z bezpłatnym dostępem do Internetu. Kreatywność i zaangażowanie dyrektora zaowocowały bogatą ofertą edukacyjno-kulturalną dla mieszkańców powiatu. Są to różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, plenerowe, wystawy, lekcje biblioteczne, spotkania autorskie, warsztaty komputerowe dla seniorów, a także spotkania członków Dyskusyjnego Klubu Książki, czy „Spotkania z Literaturą” w Dziennym Domu Seniora w Wągrowcu.

Biblioteka współpracuje z Młodzieżowym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Antoniewie, organizując dla jego wychowanków cykliczne zajęcia z edukacji czytelniczej z elementami biblioterapii.

Od 2011 r. PBP prowadzi też punkt biblioteczny w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym "Wielspin" w Wągrowcu.

Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ