• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 4155

Rusza proces myśliwego, który zabił rowerzystę

Prokuratura Rejonowa w Wągrowcu zakończyła postępowanie w sprawie śmiertelnego postrzelenia rowerzysty na terenie obwodu łowieckiego w okolicach Damasławka.

W dniu 25 października 2016 r. po godz. 18.00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu został powiadomiony o leżącym przy drodze nieprzytomnym mężczyźnie wraz z rowerem.

Mężczyzna leżał na prawym poboczu drogi, w okolicy prawego ucha widoczna była rana głowy. Przybyła na miejsce załoga pogotowia ratunkowego niezwłocznie podjęła czynności związane z podtrzymaniem funkcji życiowych i pokrzywdzony został przewieziony do szpitala, gdzie po kilkudziesięciu minutach zmarł. Ustalono, że zmarłym jest Paweł P., lat 57, mieszkaniec Wybranówka.

- Na podstawie wyników sekcji zwłok stwierdzono, że bezpośrednią przyczyną zgonu Pawła P. były rozległe obrażenia głowy typowe dla użycia broni palnej — poinformowała prok. Magdalena Mazur-Prus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

W toku przeprowadzonego w powyższej sprawie śledztwa ustalono, że droga, na której odnaleziono pokrzywdzonego, sąsiaduje bezpośrednio z obwodem łowieckim, gdzie w czasie poprzedzającym zdarzenie polował Jakub S.

- Jakub S. jest zarejestrowanym myśliwym i w dniu 25 października 2016 r. prowadził indywidualne polowanie. Mając znajomość miejsca, w którym polował i będąc świadomym, że na linii strzału — na drodze publicznej — może znajdować się pojazd i kierująca nim osoba, celował oraz oddał strzały w kierunku zwierzyny, a zarazem w kierunku drogi. Ponadto strzały zostały oddane w warunkach utrudniających właściwą identyfikację otoczenia z powodu gęsto rosnących drzew i krzewów, co nie gwarantowało bezpieczeństwa strzału. W konsekwencji Jakub S. trafił jednym z wystrzelonych pocisków w prawidłowo poruszającego się po drodze rowerem Pawła P. - wyjaśnia prok. Magdalena Mazur-Prus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

W toku śledztwa ustalono, że Jakub S. polując tego dnia, ustrzelił jeszcze inną, pomimo że sztuki te nie były objęte upoważnieniem do polowania indywidualnego, które posiadał. Nakłonił również Łowczego Koła Łowieckiego do poświadczenia nieprawdy, co do upoważnienia do upolowania wskazanej wyżej zwierzyny, a innego ustalonego myśliwego do poświadczenia, że to ten myśliwy, a nie Jakub S. upolował zwierzynę.

- Jakub S. przesłuchany w charakterze podejrzanego o popełnienie przestępstw nieumyślnego spowodowania śmierci Pawła P., nakłonienia do poświadczenia nieprawdy w dokumentach oraz pozyskania zwierzyny niezgodnie z upoważnieniem, potwierdził, że polował w czasie i miejscu zdarzenia, opisał przebieg polowania i podkreślił, że nikomu nie chciał zrobić krzywdy — podsumowuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Za przestępstwa zarzucone Jakubowi S. grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w Wągrowcu.

Komentarze   

+9 #13 RE: Rusza proces myśliwego, który zabił rowerzystękolol 2017-07-08 16:30
Tak się przejął śmiercią rowerzysty że miał nawet w głowie kombinowanie co do ilości zabitych zwierząt jak by za to czekała go największa kara
Cytować
+8 #12 RE: Rusza proces myśliwego, który zabił rowerzystęeeda 2017-07-08 16:15
Już go delikatnie traktują paragraf do 5 lat to parodia z prawa Kasta jeszcze żyje w głębokiej komunie
Cytować
+10 #11 RE: Rusza proces myśliwego, który zabił rowerzystęWładek 2017-07-08 16:02
Cytuję kolo:
5 lat za zabicie człowieka - dlatego że był biedny ?

Jeszcze sie okaze ze nic nie dostanie bo mezczyzna wracal z ryb na ktore pewnie nie mial zezwolenia to tez byl tam nielegalnie a więc nir powinien sie w tym moejscu znalezc.. pamietajcie to tylko polska władzę mają bogaci
Cytować
+7 #10 RE: Rusza proces myśliwego, który zabił rowerzystęWacek 2017-07-08 13:05
W Damasławku nie ma jeszcze Komendy Powiatowej Policji. No chyba, ze WRC wie coś więcej :lol:
Cytować
+17 #9 RE: Rusza proces myśliwego, który zabił rowerzystębolo 2017-07-07 21:33
Ciekawe że strzelił a nie poszedł zobaczyć w co strzelał Czy jednak zobaczył i się oddalił widząc że trafił człowieka Idąc tym tropem czy jakby rannemu szybciej pomóc . może by przeżył ?
Cytować
+16 #8 RE: Rusza proces myśliwego, który zabił rowerzystęperf 2017-07-07 19:14
Maryisia jestem ciekaw czy też byś to nazwała błędem w sztuce jakby zastrzelił kogoś z Twoich bliskich ?
Cytować
-21 #7 RE: Rusza proces myśliwego, który zabił rowerzystęMaryisa 2017-07-07 19:08
A wedlug mnie to zwyky bład w sztuce. Ile osob ginie pod kolami samochodów prowadzonych przez pijanych kierowcow, ile dzieci umiera przez zaniedbanie rodziców. Jezeli oskarżony wykonywal swoją prace i nieumyslnie spowodowal smierc to nie znaczy ze jest mordercą. Nie zabił z premedytacja... . czy wy nigdy sie sie mylicie? Jesli ktos jest bez winy niech pierwszy rzuci kamien.. negatywne komentarze moga doprowadzic do kolejnej tragedii, moze nawet prób samobojczych. Czy ta dyskusja cos wnosi w sprawie?
Wedlug mnie, dla takich artykulow komentarze sa zbedne.
Cytować
+12 #6 RE: Rusza proces myśliwego, który zabił rowerzystęolas 2017-07-07 16:43
Nie wiem czy dobrze kojarze ale ojciec tego myśliwego to były milicjant
Cytować
+18 #5 RE: Rusza proces myśliwego, który zabił rowerzystęolas 2017-07-07 16:41
Stanisław tego nikt nie zrobi bo myśliwi to w większości czerwoni towarzysze ,sędziowie , prokuratorze esbecy i dzisiejsi dygnitarzy
Cytować
+23 #4 Zdelegalizować.Stanisław 2017-07-07 14:50
Wywalić ich z ląsów dostępnych publicznie. Wprowadzić zakaz polowań w odległości 1000 metrów od zabudowań czy dróg publicznych. Strach iść biegać samemu czy z psem.
Cytować
+23 #3 RE: Rusza proces myśliwego, który zabił rowerzystęeeda 2017-07-07 11:31
Wychyodzi na to że jak myśliwy zastrzeli sąsiada którego nie lubi podczas zbierania grzybów dostanie do 5 lat i może w zawiasach
Cytować
+19 #2 RE: Rusza proces myśliwego, który zabił rowerzystę2esd 2017-07-07 11:15
Skoro ktoś bierze do ręki strzelbe jest świadomy że może zabić nie tylko zwierze Mało w lesie grzybiarzy ,biegaczy ,osób które podróżują istaną rozprostować się Także powinien być sądzony za celowe zabójstwo
Cytować
+28 #1 RE: Rusza proces myśliwego, który zabił rowerzystękolo 2017-07-07 11:11
5 lat za zabicie człowieka - dlatego że był biedny ?
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ