• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 4231

Z promilami na rowerze ... wodnym

Pływanie rowerem wodnym „po pijaku” może skończyć się tragicznie. W Kobylcu policja ukarała mężczyzna za pływanie rowerem wodnym po jeziorze z promilami.

Policja otrzymała zgłoszenie 30 lipca. Z przekazanej informacji wynikało, że w miejscowości Kobylec na pobliskim jeziorze pływają osoby na rowerze wodnym, które swoim zachowaniem budzą niepokój.

- Po dotarciu na miejsce wągrowieccy funkcjonariusze zauważyli 3 młodych mężczyzn w wodnym pojeździe, którym nakazali zbliżyć się do pomostu celem przeprowadzenia czynności. Policjanci wyczuli od nich alkohol. Z uwagi na podejrzenie prowadzenia obiektu pływającego pod wpływem alkoholu policjanci poddali mężczyzn badaniu stanu trzeźwości. Wszyscy byli nietrzeźwi. W swoich organizmach mieli od 0,5 do 1 promila alkoholu — poinformował st. sierż. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP w Wągrowcu.

Mężczyźni za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami.

Przypominamy, iż znowelizowana w 2015 roku Ustawa o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych przewiduje ostrzejsze kary dla osób zasiadających za sterami różnego rodzaju sprzętu wodnego.

- Pływający na rowerach wodnych, kajakach, czy pontonach, którzy przekroczą dopuszczalny limit 0,2 promila w organizmie, muszą liczyć się z wysoka grzywną, która może wynieść nawet 2 tysiące złotych. Jeszcze bardziej dotkliwa kara czeka tych, którzy mają prawo jazdy, a będąc pod wpływem alkoholu, poprowadzą na wodzie pojazd napędzany silnikiem (skuter wodny, łódź, żaglówka motorówka). Takim osobom oprócz mandatu karnego grozi utrata dokumentu uprawniającego do poruszania się pojazdami mechanicznymi — dodaje oficer prasowy wągrowieckiej komendy.

Komentarze   

0 #1 Prawa oficera czy widzi misie Portalu WRCNiepływający 2017-08-02 20:31
,,art. 35 ustawy. Tu zmiany dotyczą między innymi osób korzystających z innych sprzętów pływających będąc po użyciu alkoholu, obecnie sankcje dotyczyły stanu nietrzeźwości. Osoby, które po alkoholu chwycą za ster łodzi będącej pojazdem mechanicznym, na akwenach odpowiadają tak samo, jak pijany kierowca na drodze. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na 10 lat. Natomiast osobom, które będą korzystały z innych obiektów pływających - niebędących pojazdami mechanicznymi - po użyciu alkoholu grozi grzywna do 500 złotych, a jednostka pływająca może być odholowana na koszt użytkownika"
w/w.dotyczy art. 7, 30 i 35 Ustawy Dziennik Ustaw Rzeczypospolite j Polskiej z dna 10 czerwca 2015 roku poz. 779 ustawa z dnia 09 kwietnia 2015r.
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ