• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 3136

Płać mniej za prąd, uzyskaj dofinansowanie 85%

Wójt Gminy Wągrowiec zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące instalacji fotowoltaicznych. Możesz uzyskać dotację do 85% inwestycji.

7 sierpnia (poniedziałek) o godzinie 18:00 w sali widowiskowej w Łeknie, ul. Polna 7, odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące instalacji fotowoltaicznych.

Na spotkaniu przedstawione zostaną możliwości uzyskania dofinansowania na montaż instalacji na budynkach mieszkańców Gminy Wągrowiec.

Program finansowany jest ze środków Unii Europejskiej dystrybuowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Pozwala on na sfinansowanie do 85% kosztów kwalifikowanych wykonania instalacji fotowoltaicznej, która pozwoli na redukcję rachunków za energię elektryczną.

Podczas spotkania omówione zostaną aspekty techniczne wykonania instalacji, mechanizm rozliczania z mieszkańcami, z zakładem energetycznym oraz warunki uczestnictwa w programie.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

Komentarze   

0 #6 RE: Płać mniej za prąd, uzyskaj dofinansowanie 85%maras 2017-08-07 00:25
Cytuję J23:
Wójt już zrobił na ogniwach fotowoltaicznych w Kobylcu na wodzie. Zainstalował ogniwa, które miał obniżyć cenę prądu urządzeń do pompowania i uzdatniania wody. Co się okazało m3 wody, po zainstalowaniu tychże ogniw, zdrożała a nie potaniała. Tak jak napisał Borman oszczędności wójta się nie trzymają..... :lol::P

W naszej strefie klimatycznej te ogniwa nie mają sensu. Są za drogie i mało wydajne nawet jak je dadząza darmo. Darmo jednak nic nie ma i ktoś inny zapłaci, żeby drugi mógł wprowadzać jakieś bezsensowne innowacje i nabijać kieszeń sobie i innym producentom i montażystom. To taka nowomoda z tymi ogniwami niczemu nie służąca, bo dodatkowo gdyby taki wójt znał się trochę na uwarunkowaniach prawnych dotyczących enrgii odnawialnej to by nigdy nie zainwestował w te ogniwa, których konserwacja i eksploatacja też kosztuje potężne pieniądze i nie generuje żadnych oszczędności. Produkcja na własne potrzeby bez akumulacji energii jest poronionym pomysłem. Te ogniwa chyba nawet nie chodzą, ale że trzeba je spłacić to woda musiała zdrożeć :-)Potem jest tak, że się z taką inwestycją ci urzędasy obnoszą, a "ciemny lud" to kupuje zamiast pognać dziada...
Cytować
+5 #5 RE: Płać mniej za prąd, uzyskaj dofinansowanie 85%J23 2017-08-06 22:19
Wójt już zrobił na ogniwach fotowoltaicznyc h w Kobylcu na wodzie. Zainstalował ogniwa, które miał obniżyć cenę prądu urządzeń do pompowania i uzdatniania wody. Co się okazało m3 wody, po zainstalowaniu tychże ogniw, zdrożała a nie potaniała. Tak jak napisał Borman oszczędności wójta się nie trzymają..... :lol::P
Cytować
+3 #4 RE: Płać mniej za prąd, uzyskaj dofinansowanie 85%Borman 2017-08-06 00:56
Ciekawe ile z tego ma wójt, że promuje wątpliwą oszczędność. Ci rządzący to ludzi za idiotów mają... W przyrodzie nic się nie dzieje bezinteresownie i dla dobra drugiego ;-)
Cytować
+1 #3 takewkaa 2017-08-05 23:25
http://www.wagrowiec.eu/pl/aktualnosci/nabor-na-dofinansowanie-instalacji-fotowoltaicznych-otwarty
Cytować
0 #2 RE: Płać mniej za prąd, uzyskaj dofinansowanie 85%jazda 2017-08-05 12:30
Wągrowiec też ma taki plan ?
Cytować
0 #1 zapytanieeko 2017-08-05 08:55
A gmina Skoki Miescisko też ma taki program? Mieszka i na styku tych dwóch gmin.
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ