• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 5425

Zbigniew Grabowski wyjaśnia przyczyny zwolnienia sekretarza

Wójt Gminy Wapno Zbigniew Grabowski wyjaśnia okoliczności zwolnienia pani sekretarz, ucina spekulacje dotyczące zwolnienia. Wypowiedź wójta publikujemy w całości.


Z Sekretarzem Urzędu Gminy w Wapnie p. Aliną Grabowską została rozwiązana umowa o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia z winy pracownika. Przyczyną rozwiązania umowy w tym trybie jest ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych.

Mając taką wiedzę oraz uznając, że istnieją uzasadnione przesłanki o podejrzenie popełnienia przestępstwa przez pracownika na podstawie art. 304 § 2 Kodeksu postępowania karnego, zgodnie z którego treścią instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym Prokuratora lub Policję, co też uczyniłem. Powyższy obowiązek ma charakter bezwzględny i musi zostać przez nie spełniony. Brak spełnienia tego obowiązku może narazić podmiot, który zaniecha zawiadomienia na odpowiedzialność karną z art. 231 Kodeksu karnego.

Zwolnienie Pani Sekretarz nie ma żadnych innych podtekstów, a tym bardziej nie jest przyczyną posądzenie o stosowany wobec niej mobbing przez pracownika, który wcześniej o to samo posądził p. Sekretarz, o czym w swoim wystąpieniu na Sesji Rady Gminy w Wapnie w dniu 26 września br. p. Sekretarz już nie wspomniała. Są to jednak rzeczy niemające żadnego związku ze zwolnieniem p. Sekretarz. Zwolnienie nastąpiło wyłącznie z tytułu ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych.

Mam świadomość tego, że fakt zwolnienia p. Sekretarz nie załatwia definitywnie tematu mobbingu, stąd prowadzone są rozmowy z ewentualnym negocjatorem. Sprawa jest w toku.

Żałuję, że syn, kierując się emocjami wynikłymi z toczącej się bez znajomości stanu rzeczy nagonki personalnej na moją osobę na portalu Wapno – Druga Strona Medalu zdecydował się na wypowiedź na temat, który nie był już jednak w owym czasie (czwartek) żadną tajemnicą publiczną. Przypomnę tylko, że o zwolnieniu p. Sekretarz i jego kulisach poinformowałem przewodniczących komisji gminnych oraz Przewodniczącego Rady Gminy Wapno już w poniedziałek, zaś samych pracowników Urzędu Gminy na spotkaniu z nimi w środę, stąd sprawa była w samym środowisku wapieńskim ogólnie znana. Informacja Syna, że toczy się obecnie postępowanie prokuratorskie, nie jest zaś żadnym zdradzaniem tajemnic śledztwa, tylko było stwierdzeniem oczywistego faktu. Ja ze swej strony mogę tylko przeprosić, że pomimo moich próśb o to, aby nie zabierał głosu, Syn – zwyczajnie, po ludzku — nie wytrzymał i apelował o spokój i niewyciąganie pochopnych wniosków w tej sprawie.

Zbigniew Grabowski
Wójt Gminy Wapno

Komentarze   

+6 #11 RE: Zbigniew Grabowski wyjaśnia przyczyny zwolnienia sekretarza,., 2018-01-19 10:56
https://www.facebook.com/1178632228814561/photos/pb.1178632228814561.-2207520000.1516355636./1792483160762795/?type=3&theater
Cytować
+49 #10 Sami sobie winniMida 2017-12-02 17:28
Tak się dzieje kiedy odpowiedzialne stanowiska zajmują ludzie do nich nieprzygotowani . Pan wójt nie posiada wiedzy z zakresu administracji publicznej oraz zarządzania zasobami ludzkimi więc w jaki sposób może rzetelnie rządzić gmina. Rządzi kto inny, wiadomo kto. W tej całej sprawie niestety ofiarą została Bogu ducha winna, jedyna kompetentna w Urzędzie Pani Alina. Pani Alino głęboko wierzę że prawda leży po Pani stronie! Z Pani jest silna babka , jeszcze udowodni Pani wszystkim niedowiarkom swoje racje
Cytować
+56 #9 RE: Zbigniew Grabowski wyjaśnia przyczyny zwolnienia sekretarzatb 2017-11-29 20:30
możliwości negocjacji w wielu kwestiach w Wapnie właśnie się wyczerpały. Wójt gasi pożar benzyną uważając, że jakoś to będzie, Już nie będzie jakoś.
Cytować
+56 #8 RE: Zbigniew Grabowski wyjaśnia przyczyny zwolnienia sekretarzaMPm22 2017-11-29 15:59
Panie Wójcie, oczywiście, że informacja ta nie była tajemnicą, jednakże czym innym jest zdradzenie tajemnicy czy plotkowanie w towarzystwie a czym innym jest podanie do PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI na forum w mediach społęcznościowy ch wiedzy (nabytej w niezbyt etyczny sposób) i nazwiska osoby przeciwko, której toczy się postepowanie prokuratorskie bez jej zgody. Przedstawione przez Wójta tłumaczenie uwłacza inteligencji wszystkich mieszkańców i czytelników. Mam nadzieję, że Pański syn odpowie przed sądem za to co zrobił. Proszę też pamiętać, że wszystkie dokumenty podpisuje Pan (nie skarbinik, nie sekretarz) i tylko Pan odpowie za nie w przyszłości...
Życze powodzenia.
Cytować
+46 #7 RE: Zbigniew Grabowski wyjaśnia przyczyny zwolnienia sekretarzastreuko 2017-11-29 12:48
Pioerdolenie i szopenie i zaro konkretu. Typowy blekot buraka, który myśli, że jest królem u siebie na wsi. Qrwa !!! czy tymi gminami w większości muszą rządzić takie wiejskie cepy ? Najpierw był cep od krów w Damasławku a teraz ten. Wystarczy spojrzeć na gębę i to co napisał.
Cytować
-52 #6 KomentatorWapniak 2017-11-29 08:38
Próbowała robić przekręty po usuwala parę plików których nie mogła i do widzenia. A mobbing to jakiś mały po boczny wątek
Cytować
+56 #5 CzyMee 2017-11-29 07:46
Pani Moniko zwolnić nie można? Kim ona jest ze jest taka nietykalna? ??
Juz dawno nie mieszkam w Wapnie, ale oczywiście wiem co tam się dzieje i to jakieś kuriozum co się tam wyprawia.???
Cytować
+80 #4 MieszkankaOla 2017-11-28 12:07
Potraktowanie p.Sekretarz przez Wójta naganne- moim zdaniem.Przykro czytać ten cały brud który wyłazi w kolejnych artykułach.Fank ą p.Sekretarz nie jestem na Wójta głosowałam w wyborach.Ale zwalnianie pracownika po prawie 30 latach pracy???????w taki sposób?Krewna zdaje się Pana (przez męża).No i pani z USC w tle...Dziwne to wszystko.Odpych a mnie to wywlekanie brudów i pranie na forum.Wójt traci z każdą chwilą i kolejnym artykułem.Głos mój i mojej rodziny p.Wójt już stracił
Cytować
+84 #3 RE: Zbigniew Grabowski wyjaśnia przyczyny zwolnienia sekretarzaMŁODY 2017-11-28 08:34
Napewno to zwolnienie nie miało zadnych podtekstów (dobry żart) pewnie tak samo jak jak wyelminowanie Pani Bożeny i Pani Mirki po ktorych to kolejno Pani z USC zbierała stanowiska w urzedzie miejmy nadzieje ze stanowisko sekretarza jej się spodoba bo w innym wypadku to juz tylko stanowisko wójta zostanie zagrożne. Swoja drogą to by była niezła kariera zawodowa od sekretarki do włodarza gminy .
Cytować
+74 #2 LitosciGosc 2017-11-27 23:06
Negocjator???? Trzeba było go wezwać za nim zwolniło się p sekretarz..a teraz przepraszam? Do kogo? Mobbi ng to przestępstwo ...dopóki nie usunie się osób odpowiedzialnyc h za ten bałagan to w Urzędzie Gminy nie będzie spokoju....
Cytować
+74 #1 RE: Zbigniew Grabowski wyjaśnia przyczyny zwolnienia sekretarzaBrudny Harry 2017-11-27 22:51
No cóż - winny się tłumaczy!!!
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ