• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1513

Pojedziemy na łów - podsumowano turniej wiedzy łowicko-przyrodniczej

W piątek 24 listopada 2017 r. w Gimnazjum nr 3 Gminy Wągrowiec im. Henryka Sienkiewicza w Rąbczynie odbył się XIII Powiatowy Turniej Wiedzy Łowiecko-Przyrodniczej „Pojedziemy na łów”.

Turniej jest efektem współpracy szkoły z Kołem Łowieckim nr 32 „Jeleń” z Wągrowca oraz Nadleśnictwem Durowo. Współpraca ta trwa już prawie 30 lat.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas siódmych oraz uczniowie gimnazjów powiatu wągrowieckiego: Szkoła Podstawowa z Łekna, Szkoła Podstawowa z Pawłowa Żońskiego, Szkoła Podstawowa z Morakowa, Szkoła Podstawowa z Niemczyna, klasy gimnazjalne ze Szkoły Podstawowej ze Skoków, Zespół Szkół Powszechnych z Damasławka i Gimnazjum z Rąbczyna.

Każdą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna, która wspólnie rozwiązywała zadania konkursowe. Tradycyjnie odbyło się „polowanie na dzika”, czyli rzut lotkami do tarczy.

Przed podsumowaniem wyników odbył się krótki występ dzieci z Oddziału Przedszkolnego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Łekna, który przygotowała Iwona Przybylska.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Łekna, II miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Morakowie, III miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pawłowie Żońskim, IV miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Niemczyna.

W kategorii gimnazjów I miejsce zdobyli uczniowie z gimnazjum ze Skoków, II miejsce uczniowie z Gimnazjum z Rąbczyna, III miejsce uczniowie z Zespołu Szkół Powszechnych z Damasławka.

Sponsorami nagród było Koło Łowieckie „Jeleń”, Nadleśnictwo Durowo, Starostwo Wągrowieckie i Gmina Wągrowiec. Każdy uczestnik turnieju otrzymał nagrodę książkową i medal pamiątkowy. Szkoły otrzymały dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.

Dla wszystkich uczestników turnieju i opiekunów Starostwo Powiatowe w Wągrowca ufundowało wycieczkę do Muzeum Myślistwa i Łowiectwa i w Śmiłowie.

Komentarze   

+3 #3 RE: Pojedziemy na łów - podsumowano turniej wiedzy łowicko-przyrod niczejTeresa 2017-12-02 17:13
Czy współpraca szkoły, czyli instytucji mającej wychowywać młode pokolenie, z myśliwymi to naprawdę dobry kierunek?
Cytować
+7 #2 RE: Pojedziemy na łów - podsumowano turniej wiedzy łowicko-przyrod niczejolek 2017-11-30 15:41
Mam nadzieje że uświadomili dzieciom że nie mają spacerować po lesie lub jeżdzić rowerem obok lasu bo większość myśliwych to stare ślepe dziadki i strzelają do wszystkiego co się rusza
Cytować
+1 #1 Gdzie ten Łowicz?Kris 2017-11-30 13:48
:oops:
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ