• dalke_nekrolog
  • Opublikowano:
  • Wyświetlono: 11722

„Strange Sounds” w Kinie MDK

7 grudnia o godz. 19.00 w wągrowieckim Kinie Miejskiego Domu Kultury będzie miał miejsce pokaz filmu „Strange Sounds” i spotkanie z jego twórcami: Rafałem Andrzejem Głombiowskim – scenarzystą i reżyserem i Agnieszką Adamek – producentką i II reżyserką. Ich film to niezależna produkcja, na którą środki zbierane były m.in. za pomocą crowdfundingu (czyli finansowania społecznościowego).

Praca nad tą, finalnie w pełni profesjonalną produkcją, od początku przebiegała jakby „pod prąd” utartym ścieżkom polskiej kinematografii. Do stworzenia tego oryginalnego i bardzo autorskiego obrazu Głombiowski wykorzystał motyw zaczerpnięty z Internetu – opisywane szeroko, autentyczne zjawisko tzw. „dziwnych dźwięków”, które w ostatnich latach słyszano w różnych zakątkach świata. Niewyjaśniony fenomen, będący przedmiotem dyskusji tysięcy fanów zjawisk paranormalnych, w filmie staje się jedynie punktem wyjścia dla wykreowania onirycznej, niejednoznacznej historii. Młoda kobieta trafia do starego domu na wsi, gdzie pod wpływem tajemniczego zjawiska jej wewnętrzny świat zaczyna się nieodwracalnie zmieniać, zacierając granice między jawą, snem i szaleństwem. Główną rolę w filmie zagrała Olga Serebryakova, a partneruje jej Maciej Dużyński.

- Film czerpie z motywów kina sience fiction i horroru, ale w istocie nim nie jest – wyjaśnia reżyser - To autorska wypowiedź, czerpiąca z pewnych kanonów, ale nie trzymająca się ich w sposób ścisły. Łączymy różne elementy, chwilami opowiadamy w sposób dość eksperymentalny, a obraz i dźwięk zdecydowanie dominują nad nielicznymi dialogami. Najlepiej świadczą o tym różne reakcje widzów warszawskiej premiery – jedni dopatrują się w „Strange Sounds” inspiracji „Wstrętem” Polańskiego czy obrazami Tarkowskiego, inni znajdują w nim odwołania do kina fantastycznego klasy B z lat 70.

Premiera filmu miała miejsce 2 października 2013 roku w warszawskim kinie Muranów. Widzowie nie pozostali obojętni po pokazie, zwracając uwagę na nieszablonową konstrukcję filmu i jego niejednoznaczną interpretację. W jednej z opinii widzów na profilu facebookowym filmu czytamy: „Film był bardzo transgresyjny, enigmatyczny i oniryczny. Udźwiękowienie pierwsza klasa - miód dla fanów ambientów. Mógłbym pisać z czym mi się film kojarzył ale to by było ujmujące w pewien sposób dla Waszego "dziwnego" dzieła.” – pisze Starczy Misza

Z racji na niecodzienny metraż filmu (54 min.) twórcom nie udało się znaleźć dystrybutora. Więc i tym razem postanowili wziąć sprawy w swoje ręce, udając się z propozycją bezpośrednio do kin studyjnych w różnych miastach, zapewniając profesjonalną kopię kinową, jak i promocję z własnej strony. Entuzjastycznie do tego pomysłu podszedł pan Daniel Hilbrech z Kina MDK Wągrowiec, który zachęcony trailerem chce pokazać film lokalnym fanom nietuzinkowego kina i przedstawić im twórców tego niecodziennego przedsięwzięcia.

STRANGE SOUNDS

07.12.2013 r. godz. 20:00

Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.