• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 5610

Po projekcji "STRANGE SOUNDS"

W sobotę 7 grudnia 2013 roku o godzinie 20:00 w Kinie MDK w Wągrowcu odbyła się projekcja filmu „Strange Sounds”, która połączona była ze spotkaniem z autorami filmu: Rafałem Andrzejem Głombiowskim – reżyserem i scenarzystą – oraz Agnieszką Adamek – drugą reżyserką i producentką.

Seans został zaplanowany jako pokaz specjalny w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Piąty Element” działającego przy Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu.

„Strange sounds” to film fabularny inspirowany niewyjaśnionym zjawiskiem dźwięków nieznanego pochodzenia, które notowane były na całym świecie w latach 2011-2012. Opisywany szeroko w Internecie fenomen stał się punktem wyjścia do stworzenia mrocznej, niepokojącej opowieści, w której wątki science-fiction splatają się z obrazami rodem z sennego koszmaru. Film powstawał jako produkcja niezależna, która częściowo sfinansowana została przez internautów za pomocą tzw. crowdfundingu. Mimo braku publicznego finansowania, cały proces produkcji filmu realizowany był zgodnie z wymogami profesjonalnej kinematografii i z udziałem zawodowej ekipy filmowej.

Na spotkaniu pojawiło się kilkudziesięciu widzów zaintrygowanych tytułem, zachęconych paranormalną tematyką lub przyciągniętych możliwością porozmawiania z autorami filmu. W czasie rozmowy z autorami, którą poprowadził Daniel Hilbrecht z Kina MDK w Wągrowcu, okazało się, że film wzbudził wiele różnych emocji wśród wągrowieckiej widowni. Autorzy opowiedzieli o swojej wizji kina i filmu fabularnego, przyznali się do swoich największych inspiracji, odnieśli się do odbioru filmu wśród ogólnopolskiej publiczności, skomentowali pozytywne i negatywne recenzje krytyków, wspomnieli o znakomitej współpracy z Olgą Serebryakovą, która wcieliła się w rolę głównej bohaterki – Anny, zdradzili metody gromadzenia środków na realizację filmową za pomocą finansowania społecznościowego oraz uchylili rąbka tajemnicy dotyczącej swoich filmowych planów na najbliższą przyszłość.

Po spotkaniu przyszła pora na pytania i komentarze od publiczności. Pojawiły się również rozmaite próby interpretacji obrazu. Autorzy nie kryli radości z wągrowieckiego pokazu: „To jeden z najlepszych seansów tego filmu, jeśli nie najlepszy w ogóle, biorąc pod uwagę jakość odtwarzanego obrazu i dźwięku. Po raz pierwszy ten filmy wyglądał w kinie dokładnie tak, jak to sobie zamierzyliśmy. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy pokazać swój film właśnie w Wągrowcu. Wasze kino to zdecydowanie pierwsza liga kin studyjnych w Polsce.” – mówili po seansie. A my dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i dobre słowo.

Warto zauważyć, że to kolejne spotkanie z ludźmi kina, które w ostatnim czasie miało miejsce w wągrowieckim Kinie MDK. W listopadzie miały miejsce dwa spotkania z aktorem – Dawidem Ogrodnikiem, który wcielił się w Rahima w filmie „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida, Mateusza w filmie „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy i Lisa w filmie „Ida” Pawła Pawlikowskiego – oraz reżyserem – Jerzym Jernasem, który zaprezentował dokument „Arkady Fiedler - Człowiek bez paszportu”.

Tekst: Daniel Hilbrecht, foto: Maciej Łężowski

Komentarze   

obserwato2
0 #1 kinoobserwato2 2014-01-08 21:28
36117: 1057 = super wynik 34 osoby srednia ....no jest czymn sie chwalic... policzyc koszty itd itd....

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.