• Wyświetlono: 5638

Nielba zremisowała z Unią Swarzędz 2:2

W meczu 15. kolejki III ligi gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze wągrowieckiej Nielby zremisowali 2:2 z Unią Swarzędz.

Pierwszą sytuację do zdobycia bramki dla gospodarzy miał Dawid Jasiński. Jego strzał z dystansu został jednak zablokowany. W piątej minucie na bramkę Michała Pytkowskiego ruszył zawodnik ze Swarzędza. Bramkarz Nielby zachował jednak odpowiedni refleks. Minutę później bramkę dla gości po błędzie wągrowieckiej obrony zdobył Łukasz Lebioda. Do remisu w dziewiątej minucie doprowadzić mógł Jakub Mrozik. Jego strzał z dystansu minął jednak prawy słupek. Przez kolejne minuty żółto-czarni mimo stwarzanych akcji byli skutecznie zatrzymywani przez obronę gości. W dwudziestej minucie po fantastycznym wyprowadzeniu piłki przez Karola Gregorka w sytuacji sam na sam z bramkarzem Unii znalazł się Błażej Nowak. Jego strzał został jednak skutecznie zablokowany. W dwudziestej drugiej minucie Karol Gregorek zgrał piłkę do Pawła Nawrockiego. Ten bezbłędnie uderzył po ziemi w lewy róg bramki zdobywając wyrównującego gola. Kilka minut później na prowadzenie nielbistów wyprowadzić mógł Gregorek. Odpowiednią czujność zachował jednak bramkarz gości. Minutę później Gregorek dośrodkował w pole karne. Skutecznym strzałem popisał się Jasiński. Prowadzenie dwie minuty później podwyższyć mógł Nowak. Piłka minęła jednak światło bramki. Na piętnaście minut przed końcem pierwszej połowy spotkania Jakub Mrozik wykonywał stały fragment gry. W polu podbramkowym Unii nie było jednak nikogo z żółto-czarnych, kto mógłby wykończyć tę akcję. W trzydziestej piątej minucie lewym skrzydłem fantastycznym tempem ruszył Łukasz Cyruk, który dograł piłkę na środek pola karnego do Nawrockiego. Nasz napastnik wyłożył piłkę Nowakowi, który prostym podbiciem trafił w golkipera gości.

Pierwszą okazję do zdobycia bramki po przerwie na konto żółto-czarnych miał Jasiński. Jego strzał z lewego skrzydła minimalnie minął jednak prawy słupek. W pięćdziesiątej trzeciej minucie fantastycznie lewym skrzydłem ruszył Nowak. Jego strzał powędrował jednak nad poprzeczką. W pięćdziesiątej siódmej minucie prowadzenie podwyższyć mógł Cyruk. Futbolówka powędrowała jednak nad bramką. W sześćdziesiątej piątej minucie piłkarze ze Swarzędza zdobyli wyrównującą bramkę. Piłkę wrzuconą w pole karne Pytkowskiego strzałem głową do siatki wbił Mateusz Krawiec. Na ostatnie piętnaście minut regulaminowego czasu gry piłkarze Unii dwa razy trafiali w poprzeczkę Pytkowskiego. W siedemdziesiątej ósmej minucie bliski zdobycia bramki był Jacek Figaszewski. Futbolówka znalazła się jednak nad bramką Frąckowiaka. Na trzy minuty przed końcem przed idealną szansą na strzelenie gola stanął Lebioda. Jednak z kilku metrów nie trafił w bramkę. Po chwili żółto-czarnych dobrą interwencją uratował Michał Pytkowski. W odpowiedzi strzelał Księżniakiewicz. Piłkę bez problemów złapał Frąckowiak.

Bramki: Paweł Nawrocki 24, Dawid Jasiński 26 – Łukasz Lebioda 6, Mateusz Krawiec 65.
Sędziował: Artur Mieloch (Chodzież)