• Media
  • Wyświetlono: 5130

Nielby pokonała Obrę Kościan

W środowym meczu sparingowym piłkarze trzecioligowej Nielby Wągrowiec wygrali z Obrą Kościan 4:1.

Na początku meczu sytuację do zdobycia bramki stworzyli sobie piłkarze Nielby. W pole karne dośrodkował Dawid Jasiński. Łukasz Spławski zagrał do Zawodnika Testowanego. Po jego strzale rywali uratowała poprzeczka. Kilka minut później to drużyna Obry zagroziła wągrowieckiej bramce. Dobrymi interwencjami popisał się Marek Bihun. Nielbiści objęli prowadzenie w dwudziestej dziewiątej minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Michał Goliński. Bramkarz Obry wypuścił piłkę z rąk. Z bliskiej odległości do siatki trafił Łukasz Jasiński.

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Najpierw bramkarza przelobował Michał Goliński. Kilka minut później dobrą akcję na skrzydle przeprowadził Błażej Nowak. Wbiegł w pole karne i zagrał do Testowanego Zawodnika, który wpakował piłkę do siatki. Po chwili Nowak wykorzystał podanie od testowanego skrzydłowego. Gospodarze zdobyli honorowego gola po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Nasi zawodnicy mogli strzelić piątego gola. Arbiter po zagraniu ręką w polu karnym podyktował jedenastkę. Z rzutu karnego strzelał Paweł Nawrocki, a dobrą interwencją popisał się bramkarz.

Nielba: Marek Bihun (Michał Pytkowski 46’) – Dawid Jasiński (Błażej Nowak 46’), Łukasz Jasiński (Adrian Mikołajczak 58’), Jakub Księżniakiewicz, Paweł Ignasiński, Maciej Scherfchen (Miłosz Graczyk 62’), Marcin Ankudowicz, Zawodnik Testowany (Łukasz Spławski 75’), Mikołaj Wicberger (Jan Wiśniewski 68’), Michał Goliński (Paweł Nawrocki 62’), Łukasz Spławski (Karol Gregorek 46’).

Bramki: Łukasz Jasiński 29, Michał Goliński 47, Zawodnik Testowany 51, Błażej Nowak 54.