• Media
  • Wyświetlono: 5105

Nielba pokonała Fogo Luboń

W meczu 22. kolejki III ligi gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze wągrowieckiej Nielby wygrali z Fogo Luboń 1:0.

Pierwszą sytuację do zdobycia bramki na konto nielbistów miał Błażej Nowak. Po dośrodkowaniu Karola Gregorka piłka powędrowała jednak nad bramką. W szóstej minucie na bramkę Michała Pytkowskiego prawym skrzydłem ruszył Michał Fertikowski. Odpowiednią czujność wykazał jednak bramkarz żółto-czarnych, skutecznie wybraniając ten strzał.

Minutę później stały fragment gry wykonywał Michał Goliński. Piłka na nieszczęście dla wągrowczan znalazła się niewiele nad poprzeczką. Po pierwszym kwadransie gry rywale zaczęli częściej nacierać na bramkę Pytkowskiego. W siedemnastej minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Golińskiego wynik meczu otworzyć mógł Jakub Mrozik. Jego strzał sprzed pola bramkowego skutecznie wybronił jednak Sebastian Maćkowski. W dwudziestej minucie zawodnicy z Lubonia wykonywali dwa rzuty rożne. W zamieszaniu podbramkowym odpowiednią czujność zachowali jednak żółto-czarni.

Trzy minuty później pod bramką Maćkowskiego znalazł się Nowak. Piłka powędrowała jednak nad poprzeczką. W dwudziestej ósmej minucie pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyć mógł Goliński. Futbolówka minęła jednak prawy słupek. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy spotkania bliski pokonania Pytkowskiego był Fertikowski. Bramkarzowi nielbistów udało się jednak skutecznie wyłapać ten strzał. Minutę później pod bramką Maćkowskiego faulowany został Łukasz Spławski. Sędzia podyktował „jedenastkę”, której skutecznie nie wykorzystał Goliński. Bliski zdobycia gola „do szatni” był Przemysław Wyrwa. Po raz kolejny skuteczny okazał się jednak Pytkowski.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania swobodnie lewym skrzydłem na bramkę Maćkowskiego ruszył Spławski. W porę został on jednak skutecznie zablokowany przez Damiana Przepiórę. Dwie minuty później Pytkowskiego strzałem z dystansu zaskoczyć próbował Wyrwa. Na szczęście dla podopiecznych Marka Kamińskiego strzał ten okazał się nieskuteczny.

W pięćdziesiątej siódmej minucie Nowak w fenomenalny sposób minął obrońców z Lubonia i w sytuacji „sam na sam” pokonał Maćkowskiego, otwierając tym samym wynik spotkania. Minutę później w dogodnej sytuacji na zdobycie drugiej bramki na konto żółto-czarnych znalazł się Gregorek. Piłka powędrowała jednak nad poprzeczką. W sześćdziesiątej piątej minucie Nowak i Spławski wypracowali sobie świetną okazję do zdobycia kolejnej bramki. Zamiary „Spławika” skutecznie odczytał jednak zawodnik Fogo. Cztery minuty później lewym skrzydłem pod bramkę rywala ruszył Nowak. ”Diabeł” zgrał piłkę do znajdującego się pod bramką Spławskiego, który na nieszczęście dla wągrowczan minął się z piłką.

W siedemdziesiątej trzeciej minucie na boisku pojawił się Adrian Pietrowski, który natychmiast wypracował sobie świetną okazję do zdobycia bramki. Niestety piłka nie znalazła się jednak w siatce Maćkowskiego. Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry bliski wyrównania był Jacek Zielonka. Odpowiednią czujność ponownie zachował jednak bramkarz żółto-czarnych. W osiemdziesiątej minucie gości z Lubonia uratowała poprzeczka. Dwie minuty później po podaniu od Golińskiego Łukasz Spławski w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza.

Na trzy minuty przed końcem uderzał Pietrowski. Bramkarz wypiąstkował piłkę na róg. Po chwili Czerniejewicz zablokował strzał Łukasza Jasińskiego. W końcówce naszym obrońcom urwał się Szymon Izydorczyk. Strzelił jednak niecelnie. W doliczonym czasie gry piłkę do siatki wpakował Łukasz Jasiński. Arbiter dopatrzył się spalonego.

Bramki: Błażej Nowak 57’

Nielba: 1. Michał Pytkowski – 2. Paweł Ignasiński, 3. Dawid Jasiński, 4. Łukasz Jasiński, 5. Maciej Scherfchen (6. Marcin Ankudowicz 46’) , 7. Błażej Nowak (13. Patryk Sergiel 80’), 11. Karol Gregorek (9. Adrian Pietrowski 73’), 14. Przemysław Kocot, 15. Michał Goliński, 17. Łukasz Spławsk (10. Paweł Nawrocki 90')i, 20. Jakub Mrozik.

Fogo: 12. Sebastian Maćkowski – 2. Krystian Anioła (6. Jakub Mikołajczak 80’), 4. Michał Fertikowski (19. Jacek Zielonka 57’), 8. Dawid Skrzycki, 10. Jonasz Jeżewski, 13. Dariusz Imbiorowicz (9. Robert Siejek 46’), 14. Przemysław Wyrwa, 15. Mieszko Pytlak, 18. Damian Przepióra, 20. Dawid Czerniejewicz, 22. Filip Piskuła (21. Szymon Izydorczyk 85'). Żółte kartki: Maciej Scherfchen, Przemysław Kocot, Michał Goliński (Nielba) - Mieszko Pytlak, Jonasz Jeżewski (Fogo).

Sędziował: Maciej Ziółkowski (Konin).