• Wyświetlono: 5767

Nielba pokonała Aurea Poznań 4:2

Trampkarze wągrowieckiej Nielby wygrali u siebie z AUREA Poznań 4:2. Wygrana to przypieczętowanie awansu do ligi mistrzowskiej.

W niedzielne przedpołudnie trampkarze Nielby podejmowali drużynę AUREA Poznań. Zwycięstwo nie przyszło jednak tak łatwo.  Początek meczu nie wskazywał, iż goście stanowić będą łakomy kąsek. Po przelobowaniu naszego bramkarza przyjezdni wyszli na jednobramkowe prowadzenie.

Po kilku minutach kapitalnym strzałem popisał się Moskalik, który wyrównał wynik. Gościom udało się jednak wyjść na prowadzenie. Gospodarze do przerwy, po bramce Łubińskiego, zdołali zremisować.

Po przerwie inicjatywę przejęli przyjezdni, choć nie na długo. Kolejne minuty to dominacja poznaniaków, lecz Stangierski nie dał im szansy i wykorzystał swoją okazję podwyższając rezultat na 4:2. W końcówce meczu skutecznym wykonaniem rzutu wolnego popisał się Daniel Chmielnicki, który ustalił rezultat spotkania na cztery do dwóch.

- Był to ostatni mecz w rundzie jesiennej, który nie miał już dla nas większego znaczenia. Podeszliśmy do niego ambitnie, chcąc przypieczętować zwycięstwem awans do ligi mistrzowskiej, tym bardziej grając u siebie - podsumował Marek Marchel trener trampkarzy.