• Media
  • Wyświetlono: 4648

Szóste zwycięstwo Nielby

W meczu 19. kolejki III ligi w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze nożni wągrowieckiej Nielby wygrali u siebie z Pogonią Mogilno 3:1. To już szósta wygrana żółto-czarnych w historii spotkań obydwu tych drużyn.

Nielbiści byli w tym spotkaniu faworytem, na co wskazywał zarówno dotychczasowy bilans spotkań z Pogonią Mogilno (5 zwycięstw, 0 remisów i porażek), jak i miejsce obydwu drużyn w ligowej tabeli (trzecią w tabeli Nielbę dzieliło od Pogoni 11 miejsc). Zgodnie z przewidywaniami kibiców nielbiści podyktowali warunki gry, zdobywając pierwszą w sezonie wiosennym ligową bramkę na stadionie miejskim im Stanisława Bąka w Wągrowcu w 36. minucie gry (Jacek Figaszewski).

Wprawdzie gościom w II połowie gry udało się doprowadzić do remisu (Tomasz Gorgoń w 49 min.), jednak nie podcięło to skrzydeł nielbistom. Wytrwale dążąc do zwycięstwa nasi piłkarze zdobyli jeszcze 2 bramki: w 77 minucie Dawid Jasiński pokonał bramkarza gości z rzutu karnego, a w 90 minucie gry Miłosz Małachowski ustalił końcowy wynik tego spotkania.

Dzięki zwycięstwu nielbiści znajdują się na 3. miejscu w ligowej tabeli, ze stratą 2 punktów do Warty Poznań i Sokoła Kleczew, jednak Nielba ma jeszcze jeden mecz zaległy – z przedostatnią w tabeli Chełminianką Chełmno.

W kolejnym spotkaniu Nieba zmierzy się w meczu wyjazdowym z Unią Swarzędz. Spotkanie to odbędzie się 28 marca o godz. 15:00 w Swarzędzu.

źródło: Urząd Miejski w Wągrowcu