• Wyświetlono: 5018

Udana inauguracja piłkarzy nożnych

W meczu 1. kolejki IV ligi wielkopolskiej gr. północnej Nielba Wągrowiec wygrała u siebie ze Spartą Oborniki 3:1.

Kibice Nielby Wągrowiec z utęsknieniem czekali na pierwszy ligowy gwizdek i odpowiedź na pytanie: w jakiej formie są nasi piłkarze? I raczej nikt nie spodziewał się takiego otwarcia meczu, gdyż pierwsza minuta spotkania zmroziła pasjonatów wągrowieckiej piłki nożnej. Goście ze Sparty Oborniki pokonali Oskara Czaplińskiego i objęli prowadzenie. Z pewnością nie taki początek meczu i sezonu wymarzyli sobie nielbiści i ich sympatycy. Trener Radosław Kołacki kazał jednak grać zawodnikom swoje i to przyniosło oczekiwane efekty. Najpierw wyrównująca bramka Łukasza Iskrzyńskiego, a następnie gol strzelony jeszcze przed przerwą w wykonaniu Jakuba Kubińskiego. Nielba prowadziła w drugiej połowie, a w ostatnich minutach podwyższyła jeszcze swoje prowadzenie na 3:1 za sprawą Błażeja Łagodzińskiego i ostatecznie wygrała pierwszy mecz w IV lidze.

Nielba Wągrowiec – Sparta Oborniki - 3:1 (2:1)

Bramki: Iskrzyński 36', Kubiński 45', Łagodziński 90' – Krygier 1'.

Nielba: Oskar Czapliński – Wiktor Moskalik, Patryk Soforek (Mateusz Rocławski 69'), Rafał Leśniewski, Adam Urbanski (Błażej Łagodziński 61'), Adrian Marchel (Michał Górczak 80'), Paweł Krauz, Łukasz Iskrzyński, Damian Śmigielski (Michał Bobrowski 86'), Jakub Kubiński, Dawid Jasiński.