• Media
  • Wyświetlono: 4643

Piłkarze nożni MKS Nielba na trzecim miejscu w tabeli

Piłkarze nożni dzięki wygranej 5:2 z drużyną Huraganu Pobiedziska awansowali na 3. miejsce ligowej tabeli.

Piłkarze nożni wygrali mecz 3. kolejki IV ligi wielkopolskiej gr. Północ. Przewagą trzech bramek pokonali drużynę Huragan Pobiedziska. Wągrowczanie świetnie wykorzystali atut własnego boiska, pokonując rywali aż 5:2 (2:2). Hat-tricka w spotkaniu zaliczył Rafał Leśniewski, którego dwie pierwsze bramki (w 16. i 23. minucie gry) najwyraźniej uśpiły czujność nielbistów, co szybko w 30. i 34. minucie gry wykorzystali goście i doprowadzili do remisu.

Żółto-czarni otrząsnęli się dopiero po przerwie. Trzy kolejne trafienia w tym meczu były już dziełem wyłącznie naszych piłkarzy. Na 3:2 podwyższył wynik Paweł Krauz (68 min.), na 4:2 trzecią bramkę zdobył Rafał Leśniewski (88. min.), a ostateczny wynik spotkania (5:2) w ostatniej minucie gry ustalił Paweł Krauz.

Dzięki zwycięstwu nielbiści awansowali na 3. miejsce w ligowej tabeli, ustępując niepokonanemu jeszcze Gromowi Plewiska oraz mającej dwa zwycięstwa i jeden remis w dorobku (lecz lepszy niż Nielba bilans bramkowy) Iskrze Szydłowo.