• Wyświetlono: 6487

Pierwszy sparing WYGRANY !!!

Dnia 8 stycznia 2009 roku o godz. 19:00 w hali wągrowieckiego OSIR-u piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec rozegrali mecz kontrolny z Chrobrym Głogów.

Pierwsze dwa trafienia zdobyli podopieczni Jacka Okpisza (0:2, 2 minuta). Nielbiści wyrównali w 6 minucie (3:3). Dzięki udanym akcjom w ataku Łukasza Białaszka oraz Jakuba Płócienniczaka, żółto-czarni wyszli na 4-bramkowe prowadzenie (8:4, 12 minuta). Po skutecznie wykonanym karnym Dawida Przysieka było 12:7 (21 minuta). Wynik do przerwy ustalił kołowy, Bartosz Witkowski (16:11).

Po zmianie stron swoje drugie trafienie zaliczył Witkowski. Goście nie zamierzali jednak oddawać nam pola. Przystąpili do odrabiania strat. W 43 minucie doszli na dwie bramki (20:18). Choć było to tylko spotkanie sparingowe, to jednak wągrowieccy piłkarze ręczni nie chcieli tego spotkania przegrać. Odpowiedzieli bramkami: Janusiewicza, Gieraka (dwa trafienia) oraz Witkowskiego. Ponownie uzyskaliśmy 5-bramkowa przewagę (24:19, 46 minuta). Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 31:27.

Nielba: Konczewski, Głębocki - Płócienniczak 6, Witkowski 3, Przysiek 3, Białaszek 3, Janusiewicz 3, Szulc 2, Gierak 2, Krajewski 2, Ciok 2, Szyczkow 2, Frołow 2, Kasprzak 1, Kruszka 0, Matłoka 0.

Drugie spotkanie kontrolne, rozegrane dziś tj. 9 stycznia o godzinie 10:30 w hali OSIR-u zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Szczypiorniści Nielby pokonali Chrobrego Głogów - ponownie różnicą czterech trafień.

Początek spotkania należał do podopiecznych Jacka Okpisza, którzy po 6 minutach prowadzili 0:3. Do remisu doprowadziła udana akcja Jakuba Płócienniczaka (7:7, 15 minuta). Po bramce Andrieja Frołowa nielbiści wyszli na 2-bramkowe prowadzenie (11:9, 20 minuta). Potem jednak nastąpił okres dekoncentracji w szeregach żółto-czarnych. Goście zdobyli 6 bramek, nie tracąc przy tym ani jednej (11:15, 26 minuta). Do przerwy było 14:18 dla Głogowian.

Po przewie drużyna przyjezdna podwyższyła przewagę do 5-ciu trafień (15:20, 33 minuta). Kilka trafień Dawida Przysieka, Jakuba Płócienniczaka oraz Aloszy Szyczkowa doprowadziły najpierw do remisu (22:22, 44 minuta), a potem do prowadzenia MKS-u (25:23, 48 minuta). W 51 minucie wynik spotkania był jeszcze sprawą otwartą - było 28:27. Następnie dwa trafienia zaliczył Przemek Krajewski oraz Dawid Przysiek (32:27, 57 minuta). Zwycięstwo Nielby stało się faktem.

Nielba: Konczewski, Głębocki - Przysiek 10, Szyczkow 6, Płócienniczak 5, Janusiewicz 2, Frołow 2, Ciok 2, Gierak 2, Krajewski 2, Szulc 1, Kasprzak 1, Witkowski 0, Białaszek 0.

źródło: reczna.nielba.pl