• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 804

Nielba zdobył Puchar MPC Sp. z o.o.

Szczypiorniści Nielby Wągrowiec zwyciężyli w zorganizowanym 17 sierpnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu, turnieju piłki ręcznej o puchar firmy MPC Sp. z o.o.

Na turniej do Wągrowca przyjechali zawodnicy z Leszna i Obornik. Pierwszy mecz żółto-czarni rozegrali ze Spartą i w tym meczu trener Bartosz Świerad mógł sobie pozwolić na grę młodszymi zawodnikami, gdyż od samego początku Nielba kontrolowała przebieg spotkania.

W chwili gdy Nielba odpoczywała, swój mecz zagrały Oborniki z Lesznem. Tu lepsi okazali się ci drudzy, dlatego o zwycięstwie w turnieju miał decydować mecz Nielby z Lesznem. Od początku mecz układał się po myśli wągrowczan, którzy wypracowali kilkubramkową przewagę. Niestety, po zmianie stron inicjatywę przejęli goście, którzy nie tylko doprowadzili do wyrównania, ale wyszli na prowadzenie. Wprawdzie to turniej towarzyski, w którym trenerzy bardziej chcieli wypróbować nowe ustawienie, zagrywki i zawodników, ale nikt nie zamierzał odpuszczać meczu. Ostatecznie Nielba wygrała mecz i cały turniej.

Na zakończenie puchary dla drużyn oraz statuetki dla najlepszych graczy wręczyli burmistrz Jarosław Berendt, Jerzy Kasprzak, prezes MPC Sp. z o. o. oraz  jeden ze sponsorów Nielby Henryk Czarnecki. Wśród wyróżnionych znalazło się dwóch nielbistów. Dariusz Zanto został uznany najlepszym bramkarzem, a Patryk Skrzypczak najlepszym zawodnikiem. Statuetka króla strzelców trafiła do Marcina Jaśkowskiego z Leszna

Miłośnicy wągrowieckiej piłki ręcznej mogli zauważyć na boisku nowe twarz, w tym Marka Boneczko, nowego kołowego Nielby, który grał m.in. w reprezentacji Polski. Z pewnością nowy zawodnik będzie solidnym wzmocnieniem dla żółto-czarnych w czekającym ich sezonie.

W środę, 21 sierpnia, Nielba zagra kolejny mecz sparingowy. Tym razem do Wągrowca przyjedzie superligowy zespół - Energa MKS Kalisz. Planowany początek tego spotkania o godz. 18:00.

Natomiast pod koniec sierpnia, dokładnie 31 sierpnia w wągrowieckiej hali odbędzie się turniej eliminacyjny w ramach Pucharu Polski. Szczegóły wkrótce.

Nielba Wągrowiec -  Sparta Oborniki – 40:19 (21:9)

Nielba: Biniewski, Zanto – Pacała 8, Tepper 1, Gregor 5, Świerad, Krzymiński 1, Smoliński 6, Drzazgowski, Babiaczyk 2, Marcinkowski 1, Skrzypczak, Hoffmann, Widziński 7, Matlach 2, Boneczko 3, Wrzesień 2.

Nielba Wągrowiec – Real Astromal Leszno – 26:23 (14:11)

Nielba: Biniewski, Zanto - Pacała 4, Tepper 1, Gregor 6, Świerad, Krzymiński, Smoliński 3, Drzazgowski 1, Babiaczyk, Marcinkowski, Skrzypczak 1, Hoffmann 2, Widziński 3, Matlach, Boneczko 4, Wrzesień 1.

Sparta Oborniki – Real Astromal Leszno – 17:27 (6:16)

Komentarze   

kosa
+3 #1 RE: Nielba zdobył Puchar MPC Sp. z o.o.kosa 2019-08-19 20:47
Nielba ma zajebistych kołowych - jeden z Ryczywołu dziurawe ręce co nie potrafi piłki złapać, drugi 45 - letni który lata świetności ma za sobą Jeszcze zaczekajmy może wróci ten z BŁĘkitnych WRONKI

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.