• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 3899

Nielba pokonała AZS Łódź 36:16

Przekonujące zwycięstwo odnieśli w sobotę szczypiorniści Nielby Wągrowiec. Żółto-czarni rozprawili się z AZS UŁ PŁ Łódź 36:16 (16:10).

Nielbiści w pełni zrehabilitowali się łodzianom za remis z pierwszej rundy. Swego zadowolenia z osiągniętego wyniku nie ukrywał po meczu Paweł Noch.

- Do pewnego momentu gra była wyrównana. Od 20. minuty zaczęliśmy dyktować swoje warunki. Bardziej byliśmy zajęci bardzo mocną walką w obronie niż grą w piłkę. Złapaliśmy kilka niepotrzebnych kar. Były dwa fragmenty, w których graliśmy w czwórkę. Nic nie układało się wtedy po naszej myśli. Dodatkowo, do przerwy wpadło za mało bramek ze skrzydeł. Potem jednak wszystko wróciło do normy. Chylę czoła przed chłopakami, którzy w drugiej połowie cały czas harowali w obronie i walczyli o każdą bramkę. W ten właśnie sposób chcemy grać. W meczu w Ostrowie Wlkp. oraz tutaj taka gra skutkuje - oceniał szkoleniowiec Nielby.  

Zdaniem Bartosza Witkowskiego - jednego z filarów wągrowieckiej obrony, na początku meczu zawiodła w drużynie MKS-u skuteczność.

- Zaprezentowaliśmy niezłe zagrywki, ale dobra postawa bramkarza gości przeszkodziła nam w zdobywaniu bramek ze skrzydeł. Wynik oscylował wokół remisu. W okolicach 20. minuty zawodnikom z Łodzi zabrakło już trochę sił. Nasza drużyna grała cały czas konsekwentnie twardo w obronie. W drugiej połowie utrzymaliśmy właściwy dla nas rytm i nie pozwoliliśmy zbliżyć się przeciwnikowi. Rywal nie miał szans dziś wygrać z nami. Byliśmy bardzo mocno zmotywowani, aby odegrać się za pierwsze spotkanie. Postawiliśmy mocniejsze warunki przeciwnikowi niż on nam na swoim terenie - komentował wągrowiecki kołowy.

Łatwe bramki z kontrataków w starciu z łódzkim AZS-em zapisał na swoim koncie dochodzący do zdrowia po kontuzji Łukasz Białaszek.

- Nie odczuwałem dziś problemów związanych z mięśniem Achillesa. Zasługą całego zespołu było to, że zdobyłem kilka łatwych bramek z kontrataku. Zawsze powtarzam, że gra się tak, jak przeciwnik pozwala. Chcieliśmy się dziś zrewanżować przed własnymi kibicami za wpadkę - remis w Łodzi. Myślę, że udało się nam zrehabilitować - wyjaśniał skrzydłowy nielbistów.

Według Mindaugasa Tarcijonasa, drużyna gości miała na początku starcia dużo szczęścia.

- My z kolei zbyt mocno chcieliśmy wygrać. Nasz szkoleniowiec uspokoił nas. Potem już wszystko poszło w dobrym kierunku. Zagraliśmy dobrze w obronie oraz skutecznie w kontrataku. Zaczęliśmy budować coraz większą przewagę bramkową. Przeciwnik trochę wysiadł kondycyjnie. Myślę, że mamy lepsze przygotowanie fizyczne. Trenujemy zdecydowanie więcej. Widać to było dziś na parkiecie - tłumaczył obrotowy żółto-czarnych.

Piotr Werda

Komentarze   

scoffer
+3 #4 RE: Nielba pokonała AZS Łódź 36:16scoffer 2013-02-04 11:34
Panie Marszałek, nawet jak bramkarz ewidentnie nie wykonuje polecenia przy obronie karnego, nie wypada rzucać q....mi przy kibicach. Takie reprymendy to na treningu. Tym bardziej, że młodzież broniła wzorcowo.
olga
+8 #3 kto poszukaolga 2013-02-03 19:38
Mietek na pewno sponsora nie znajdzie .Chyba że kolegę z MO tego od trumien.
kibic ręcznej
+7 #2 RE: Nielba pokonała AZS Łódź 36:16kibic ręcznej 2013-02-03 19:18
Szukać sponsora i wracać tam gdzie wasze miejsce. Wielkopolska stolica piłki ręcznej jest u nas.
SS
+7 #1 RE: Nielba pokonała AZS Łódź 36:16SS 2013-02-03 15:13
AZS niestety nie miał pomysłu na grę w szczególności w II połowie, jakby nie karne to by z "10", nie wyszli. Szkoda, że Olo zaliczył tyle pudeł ze skrzydła, ale rozumiem każdy może mieć słabszy dzień.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.